+A A -A

45 ülkeye Türk markası telefon

-A A +A
Türk markası General Mobile, Google ile yaptığı işbirliği başarılı olunca ikinci modeli yıl sonuna kadar 45 ülkeye taşıma kararı aldı. General Mobile 4G ürününün Türkiye'de elde ettiği başarıyla yeni modelin hazırlıklarına başlayan şirket, Google Android One platformunda ikinci ürünü GM 5 Plus'ı Mobil Dünya Kongresi'nde duyurdu. Google ile Android One, Qualcomm ile Snapdrogon 617 işlemcisini kullanarak işbirliği yapan şirket, GM 5 Plus'ta 5.5 ekran ve hızlı şarj özelliğiyle geliyor. Ön ve arka kamerası 13 megapiksel fotoğraf çekme yeteneğine sahip telefon Android 6.01 sürümüyle tüketicinin karşısına çıkacak. Nisanda satışına başlanacak telefonun Avrupa satış fiyatı 199 euro olacak. Türkiye'deki satış fiyatının vergilerden dolayı 999 TL olması bekleniyor. 
 
İLK ETAPTA 15 ÜLKEDE SATILACAK 
 
General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, "Android One platformundaki ilk ürünümüz General Mobile 4G ile elde ettiğimiz başarı ve deneyim bizi daha ciddi adım atmaya zorladı. Şimdi GM 5 Plus ile fiyat performans oranı en iyi cihazı 15 ülkede satışa sunacağız. Yıl sonuna kadar 45 ülkede tüketicilerle buluşturmayı hedefliyoruz" diye konuştu. General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü ise, "Sınıfında lider bir Selfie deneyimi yaşatacağız. Qualcomm işbirliği ile 8 çekirdek 64 bit güçlü işlemci ve 4.5G CAT-7 modem ile Avrupa'da bir ilki gerçekleştirdik. Kullanıcılar 300 Mbps indirme ve 100 Mbps yükleme hızı, sosyal medya, fotoğraf, canlı video çekimlerini en hızlı şekilde yükleyebilecek" bilgisini verdi. 
 
 
YARIM SAATTE ŞARJ
 
Qualcomm'un geliştirdiği Quick Charge 3.0 desteği ile; pilin yüzde 60'ı 30 dakikada doldurulabilecek. 3GB RAM ve 32 GB dahili 128 GB artırılabilir hafızası olan cihaz, uzay grisi, gümüş, altın ve roze altın olmak üzere 4 renk, tek ve çift SIM versiyonları ile sunulacak. 
Sabah
 
 
Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 23.02.2016 - 10:19 -761-
Bu sayfayı paylaşın :