+A A -A

ABD bize destek veriyor ancak sahada bir etkisi yok.

-A A +A

İsrail ve Suriye rejimleri arasında yaşanan gerginliğin ardından işgalci rejim Başbakanı Netanyahu'nun yardımcısı Ortadoğu'da ABD'nin değil Rusya'nın ana oyuncu olduğunu belirterek, ABD'nin sahada olmadığını söyledi.

 İsrail rejimi Başbakanı Netanyahu'nın yardımcısı Michael Oren Bloomberg haber sitesine yaptığı açıklamada, "Ortadoğu'da yaşanan son süreçte ABD bize destek sağlıyor ancak Suriye sahasında hiçbir etki alanı bulunmuyor. ABD Suriye sahasında oyun dışı kalmıştır" ifadelerine yer verdi. 

Rusya'nın Ortadoğu'daki etkisine işaret eden Oren, "Sınırlarımızda çıkan olayları dindirecek tek ülke Rusya'dır. Rusya'nın İran ve Suriye üzerinde büyük bir etkisi var" dedi.,
 
Cumartesi günü işgalci İsrail rejimi, eli kanlı Esed rejimini bombalamış ve 1982'den bu yana Suriye topraklarına yapılan en büyük operasyonu gerçekleştirmişti. Eli kanlı Esed rejimi ise işgalci rejimin F-16'sını düşürmüş ve bölgede gergin saatler yaşanmıştı. İsrail rejiminden yapılan açıklamada Rusya'nın biran önce duruma el atması istenmişti.

Star

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 12.02.2018 - 12:32 -570-
Bu sayfayı paylaşın :