+A A -A

ABD'de siyasetçilere silahlı saldırı!

-A A +A

ABD'nin başkenti Washington yakınlarında Çarşamba sabahı beyzbol oynayan politikacılara yarı otomatik silahla saldırı düzenlendi. Washington DC'ye komşu kentlerden Alexandria'da onlarca kurşunun sıkıldığı saldırıda Amerikan Kongresi Temsilciler Meclisi çoğunluk lideri Cumhuriyetçi Steve Scalise vuruldu.

Amerikan medyası, sıkılan 100 kadar kurşundan ikisinin Lousiana senatörü Scalise'e isabet ettiğini son dakika olarak verdi. 

Alexandria polis şefi Michael Brown, silah seslerinin duyulmasından üç dakika sonra olay yerine intikal ettiklerini söyledi. Polis şefi, saldırganın vurularak yakalandığını duyurdu.

Beyzbol antrenmanında oynayan isimlerden senatör Rand Paul, polisin muhtemel bir katliamı önlediğini söyledi. Paul'a göre, Scalise çok sayıda hayatı kurtardı çünkü sayesinde birçok polis olay yerindeydi.

Cumhuriyetçi Scalise'in yardımcılarının da yaralandığı bildiriliyor. Antrenmanda yer alan isimlerden Temsilciler Meclisi üyesi Mo Brooks, Kongre üyesiyle birlikte iki polis memuru ve çevredeki kişilerin yaralandığını söyledi. Polise göre, hastanede beş kişi tedavi altında.

Bir görgü tanığı Twitter hesabından silah seslerinin YMCA beyzbol sahasından geldiğini yazdı.

Alexandria polisi bir şüpheliyi gözaltına aldı.

Twitter hesabından bir mesaj yazan ABD Başkanı Donald Trump, gerçek bir dost ve vatansever olarak tanımladığı Scalise'in kötü şekilde yaralandığını ancak iyileşeceğini söyledi.

Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçiler'in lideri Scalise, 2008 yılından bu yana Kongre üyesi olarak görev yapıyor.

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 14.06.2017 - 17:10 -865-
Bu sayfayı paylaşın :