+A A -A

Ali Yerine Veli Amasya’da Seyircisi ile Buluştu.

-A A +A

       AMASYA  (AHG) Edib Ahmet CEYLAN

     12 Mayıs 2017 Cuma günü Amasya Valisi Salih Işık, Amasya “Toplum Ruh Sağlığı” Merkezinin düzenlemiş olduğu 3. Bahar Şenliği Programına katıldı.

      Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince, Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen programa ayrıca Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Faruk Tonga, protokol üyeleri vatandaşlar ve ilimizde görev yapan ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

      Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarının hazırladığı program kapsamında konuşmasını yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Faruk Tonga hazırlanan çalışmaların detaylarıyla ilgili bilgiler aktardı.               

      Amasya Valisi Salih Işık ise, “İnsan bizim için her zaman azizdir. Her insana en iyi hizmeti sunmamız gerekiyor. Bütün insanlarımız için sosyal devlet olmanın gereklerini en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ”felsefesiyle hareket eden sosyal devlet anlayışımız var. Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeki kardeşlerimizin yüzlerinin tebessüm etmeleri ve mutlu olmaları bizleri sevindiriyor.” dedi.

      Programda daha sonra Dr. Ali Faik Kaya tarafından Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin faaliyetleriyle ilgili bir sunum yapıldı.

      Beğeniyle izlenen ve tiyatro gösterilerinin sahnelendiği program Türk Halk Müziğinin güzel ezgilerinin seslendirilmesiyle son buldu.

      Oyunu İzleyenler kahkahalarla dolu bir gece yaşadı. programın ardından Amasya Valisi Salih Işık Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Faruk Tonga tarafından çiçek takdim edildi. Hatıra fotoğrafları çektirilmesinin ardından program sona erdi.

 

Oyun: Ali Yerine Veli

Yönetmen: Orhan BOL

Oyuncular: 
1) Rana: Nazel Duran

2) Nazım Nizami Nazmi: Oğuz Polat

3) Fahri: Yağmur Korkmaz

4) Mehemmet Ataullah: Erdem Buğa

5) Hasbettin Carullah: Enes Malik Buharalı

6) Haldun :Ümit Burak Cesur

7) Petürkeli Halil: Ömer Faruk Şahin

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 13.05.2017 - 16:58 -801-
Bu sayfayı paylaşın :