+A A -A

Altın çocuk hırsız çıktı

-A A +A
Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik adımlar atılmaya devam edilirken, Adana’daki operasyon himmet yolsuzluğu ve devlet kaynaklarının hortumlanmasını gün yüzüne çıkardı. Adana’da, Paralel’e yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 11 zanlının dernek faaliyetleri kapsamında öğrencilere sosyal etkinlik düzenlemiş gibi gösterip Sosyal Destek Programları’ndan (SODES) yaklaşık 200 bin lira tahsil ettiği ileri sürüldü. Gözaltına alınan Altın Çocuk Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Adana Şubesi Başkanı Arif Sarı’nın da aralarında bulunduğu 11 zanlının emniyetteki işlemleri devam ederken Altın Çocuk Derneği üzerinden kamu kaynaklarının hortumlandığı ortaya çıktı.
 
ALTIN VURUŞ DENEMESİ
 
SODES hortumu dışında Paralel Yapı’nın ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi’nden de 1.2 trilyonluk altın vuruş yapma girişiminde bulunduğu belirlendi.  Yapmadığı işin parasını almak için Büyükşehir Belediyesini icraya veren Altın Çocuk Derneği, faiziyle birlikte 1.2 trilyonluk icra girişiminde bulundu. Belediyenin sunduğu belgelerle, trilyonluk vurgun mahkemeden döndü. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin soygun hamlesini nasıl önlediği 11 dernek üyesinin gözaltına alınmasıyla ortaya çıktı.
 
SON ANDA ÖNLENDİ
 
Adana Büyükşehir Belediyesi, icra takibine itiraz etti. Mahkemeye, Seyhan ve Çukurova İlçelerinin programdan çıkartıldığını belgeleriyle beyan etti. Seyhan’daki merkezle ilgili 1 hakediş yapıldığını ve bedelinin de ödendiği bildirildi. Belediye avukatları, başka bir hak ediş olmadığını, istenen paranın yasa dışı olduğunu beyan edince, itiraz kabul edildi ve icra takibi durduruldu.
 
HİMMET örgüte aktı
 
HİMMET adı altında toplanan paraların örgüte aktarıldığı gerekçesiyle Kayseri’de FETÖ/PDY’ye yönelik başlatılan soruşturmada 3 şirkete operasyon yapıldı ve 4 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında “himmet toplama yöntemiyle Paralel Devlet Yapılanmasına finansman sağlandığı” iddiasıyla bir özel güvenlik şirketi, bir eğitim kurumu ve temizlik şirketindeki arama çalışması tamamlandı. Çok sayıda doküman ve bilgisayar kaydına el kondu.
 
 
Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 17.12.2015 - 11:33 -475-
Bu sayfayı paylaşın :