+A A -A

Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışması Amasya’da yapıldı.

-A A +A

       AMASYA (AHG) Edib Ahmet CEYLAN 29 Eylül 2017

      Amasya Belediyesi ve TRT’nin ortaklaşa düzenlediği 13. Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasının finali Amasya’da yapıldı.

  Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Şehzade Salonunda yapılan ve TRT Müzik Kanalından canlı olarak yayınlanan final gecesine Amasya Valisi Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol hanımefendi, Milletvekili Haluk İpek, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Başsavcı Erol Çelik, Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, Vali Yardımcısı Turgay İlhan, protokol üyeleri ve müzikseverler katıldı.

  Gecenin sunuculuğunu Yasemin Pamukçu yaparken,  Finale kalan 10 eseri TRT sanatçıları Tuğçe Pala, Burcu Göktürk, Alp Arslan, Nusret Yılmaz ve Seda Gökkadar seslendirdi. Final programının Jüri Başkanlığını Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir yaparken, Mehmet Yurdakul, Prof. Dr. A. Hakkı Turabi, Dr. Hüsamettin Olgun, Kutlu Payaslı, Mahmut Oğul, Sadun Aksüt, Ali Şenozan, Necip Gülses, Melihat Gülses ve Amasya Belediye Konservatuar Müdürü Muammer Palamut’dan oluşan jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda 13. Altın Elma Beste Yarışması’nda;

  1.birinciliği güftesi Hüseyin Balkancı, bestesi Erol Başara’ya ait olan ‘Hala Senin Aşkınla‘ adlı eser,

  2. İkinciliği bestesi Özdemir Hafızoğlu, güftesi Sema Geyve’ye ait Rüzgârlara

Karşı Durdum’, adlı eser,

  3.üçüncülüğü ise bestesi Aydın Tekindor, güftesi Arzu Kabukçu’ya ait ‘Göç Mevsimi Başlayınca İçimde ’ adlı eser elde etti.

  Dereceye giren yarışmacıların ödüllerini Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Milletvekili Haluk İpek, Garnizon Komutanı Zafer Uğur ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir tarafından verilirken, Amasya Valisi Varol yarışmaya katılan tüm eserlerin sahiplerini tebrik ederek, böyle güzel bir etkinliğe imza attıkları için Amasya Belediyesine ve TRT yetkililerine teşekkür etti.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 02.10.2017 - 14:49 -450-
Bu sayfayı paylaşın :