+A A -A

Amasya Basın Mensupları Önemli Bir Kamu Hizmeti Yapıyorlar

-A A +A

               AMASYA (AHG) Edib Ahmet CEYLAN 2 Ekim 2017

Amasya Valisi Dr. Osman Varol genelinde Amasya’da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi

Amasya Valisi Dr. Osman Varol Amasya genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi. Toplantıya ayrıca İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü A. Hamdi Yanık da katıldı.

Basın Mensupları Önemli Bir Kamu Hizmeti Yapıyorlar

Kahvaltı öncesi Amasya Valisi Dr. Osman Varol basın mensupları ile tanıştı ve daha sonra kahvaltı yapıldı. Kahvaltının ardından yaptığı açıklamada Amasya Valisi şunları kaydetti: 

“Basın bizlerin gözü ve kulağıdır. Basın toplumdaki güzellikleri ve sıkıntıları anında topluma ulaştırmak için tarafsız bir biçimde yürütülen önemli bir faaliyet alanıdır. Basın mensubu olmak birçok fedakârlık ve sorumluluk gerektirir. Basın çalışanlarının mesai kavramı yoktur. Gece gündüz her an hazır olarak habere ulaşmak isterler. Bu haberleri de topluma ulaştırırken türlü sakıntılar yaşamaktadırlar.

Hepimiz Amasya’nın Gelişimi İçin Üstümüze Düşen Görevleri Yerine Getirmeliyiz

Hepimiz Amasya’da yaşıyoruz, Amasya’nın gelişmesi için çaba sarf ediyoruz. Ben de buraya dört ay önce atandım ve hayırlı işler yapma anlayışıyla çalışıyoruz. Önemli olan bu gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır.

 Amasya kültürde, turizmde ve pek çok alanda kendini geliştirmeye çalışıyor. Tarihteki misyonunu geleceğe taşıyarak ekonomisini güçlendirmek istiyor. Bizde burada kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve basınımızla Amasya’nın nasıl

ileriye gidebileceği konusunda çalışmalar yapacağız. Öncelikle şehri tanıyarak, şehrin sıkıntılarını belirliyor ve çözüm yolları araştırıyoruz. 

Halkımızla Daima İç İçe Olacağız, Devlet Olarak Her Kesime Ulaşmaya Çalışıyoruz

Bizler, tüm kamu görevlileri, sivil toplum örgütleri ve saygıdeğer Amasya'lılarla birlikte uyum içinde çalışmaya gayret göstereceğiz. Bu ilin geliştiğini, güzelleştiğini, sorunlarının azaldığını gördükçe bizler de mutluluk ve onur duyacağız. Bu anlamda sizlere de büyük görev düşmektedir. Bizim en büyük gücümüz halkımızdır. Halkımızın taleplerini bizlere iletme noktasında sizde önemli bir sorumluluk taşıyorsunuz.  Bizler sürekli halkın içerisindeyiz, sürekli halkımızı, esnafımızı ziyaret ediyoruz. Taziye ziyaretlerine, düğünlere katılarak acısında, sevincinde onlarla birlikte olmaya çalışıyoruz. Yeri geliyor bir çiftçimizin bahçesine gidiyoruz. Kısacası Devlet olarak her tarafa ulaşmaya çalışıyoruz. Geldiğimiz günden bu yana her kesimi dinliyoruz. Bu anlamda basın da bize ne kadar yardımcı olursa, bizde o derece başarılı oluruz. 

Başarının Yakalanabilmesi İçin Öncelikle Huzur Ve Uyum Şarttır

Bir yerde başarının gelebilmesi için, orada önce huzur ve uyumun olması gerekir. Bir yerde huzur yoksa insanlar aynı istikamete bakamıyorsa, maalesef arzu edilen gelişmeler belli sürelerde olmuyor. Sizler de sürekli halkın içerisindesiniz, ilimizi iyi tanıyor, sorunları biliyorsunuz. Sizlerde izlenimlerinizi bizlere aktarmalısınız. Sizlerle bu anlamda iletişimi hiç bir zaman koparmayacağız. Bize her zaman rahat bir biçimde ulaşabilirsiniz. Basın camiasının elbette sorunları olabilir. Bu konuda görev yaparken yaşadığınız sorunlarınızın çözümü için elimizden geldiğince destek vereceğiz. Ben katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Daha sonra basın mensupları Amasya ile ilgili Amasya Valisine çeşitli konularda sorular yönelttiler. Basın mensuplarının sorularının cevaplandırılmasıyla bir hatıra fotoğrafı çekilmesi ile toplantı sona erdi.

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 04.10.2017 - 06:37 -490-
Bu sayfayı paylaşın :