+A A -A

Amasya Şehidini Unutmadı

-A A +A

AMASYA  (AHG) Edib Ahmet CEYLAN.

Mardin İlinin Derik ilçesinde uğradığı saldırı sonucu şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk için Amasya Valiliği tarafından mevlit okutuldu.

Amasya Büyükağa Medresesinde düzenlenen mevlit programına Amasya Valisi Salih Işık, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, protokol üyeleri, Valilik personeli, çok sayıda vatandaş ve ilimizde faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda mevlit okundu ve Şehit Kaymakam Safitürk ve tüm şehitlerimiz için dua edildi.

Daha sonra duygularını ifade eden Amasya Valisi Salih Işık şunları kaydetti: “Şehitlik, Peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebedir. İnşallah hainlerin bu yaptıkları ayaklarına dolanacaktır. Milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde Allah’ın izniyle bu badireyi de atlatacaktır. Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk kardeşimiz aynı zamanda hafızdı. Kendisi genç, dinamik, çalışkan, başarılı ve vatansever bir meslektaşımdı. Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve aziz milletimize ise başsağlığı diliyorum. Allah’ın izniyle geleceğimiz çok daha aydınlık ve güzel olacaktır.”

Mevlit programı vatandaşlara yapılan ikram ile sona erdi.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 15.11.2016 - 16:56 -833-
Bu sayfayı paylaşın :