+A A -A

Amasya’da Yapılan Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 2. Grup Müsabakaları Sonuçlandı.

-A A +A

AMASYA (AHG) Edib Ahmet CEYLAN

Amasya’da Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 2. Grup müsabakalarının kapanış ve ödül töreni yapıldı

Hamit Kaplan Kapalı Spor Salonunda yapılan müsabakalara; Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek ile Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Alatepe, protokol üyeleri, sporseverler ve basın mensupları katıldı.    

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığının 2017-2018 yılı faaliyet programında yer alan Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 2. Grup Müsabakaları İlimizin ev sahipliğinde tamamlandı. Seremoni açılışıyla başlayan müsabakalarda 30 ilden 111 sporcu 10 sıklette mücadele etti. Kapanış ve ödül töreninde bir değerlendirme yapan Amasya Valisi Dr. Osman Varol;

“Yaklaşık bir haftadır sporcularımız müsabakalarda başarılı olmak için büyük bir efor sarf ettiler. Kendilerini kutluyorum. Ayrıca müsabakaların İlimizde yapılması konusunda emekleri olan herkese teşekkür ediyorum. Sporcularımıza bundan sonraki şampiyonalarda ve spor hayatlarında başarılar temenni ediyorum.” dedi. 

Şampiyonada;

1)   49 kiloda İbrahim Kurtay,

2)   52 kiloda Barış Arıcı,

3)   56 kiloda Ali İhsan Alagaz,

4)   60 kiloda Uğur Can Yanardağ,

5)    64 kiloda Cengiz Uyumaz,

6)    69 kiloda Onur Şipal,

7)   75 kiloda Önder Şipal,

8)   81 kiloda Burak Aksın,

9)   91 kiloda Yaroslav Monilav,

      10)  91 kiloda Canberk Ertan altın madalya elde etti.

Şampiyona kapsamında 3’üncü grup müsabakaları 22-27 Kasım 2017 tarihleri arasında Iğdır’da yapılacaktır. Bu üç grupta derece elde eden sporcular aralık ayının son haftasında düzenlenecek Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonasına katılma hakkı kazanacaktır.

Tören sonunda; Amasya Valisi Dr. Osman Varol’a şampiyonaya sağladığı değerli katkılarından ötürü plaket takdim edildi.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 18.11.2017 - 17:14 -890-
Bu sayfayı paylaşın :