+A A -A

Amasya’nın İncileri.

-A A +A

AAMASYA (AHG) Edib Ahmet CEYLAN.

           Amasya’da güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) ‘Amasya’nın İncileri’ Projesi Kapanış Töreni yapıldı.

Amasya Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen törene; Amasya Valisi Dr. Osman VAROL,  Cumhuriyet Başsavcısı Erol ÇELİK, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Baro Başkanı Av. A. Melik DERİNDERE, İl Jandarma Komutanı Selami AKŞİT, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, Belediye Başkanı Yardımcısı Osman AKBAŞ, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler, Velîler, yerel ve ulusal basın mensupları  katıldı.

Program öğrenci ve veliler adına birer konuşmaların ardından proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, yaptığı konuşmada şunları kaydetti. “Kıymetli protokol üyeleri, çok değerli çalışma arkadaşlarım, çok kıymetli velilerimiz ve geleceğimizi emanet edeceğimiz, her şeyimiz, en kıymetli varlıklarımız, çocuklarımız, Emniyet Teşkilatımızın toplum destekli çalışmaları kapsamında yaptığı bu güzel etkinlikte sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirterek sözlerime başlamak istiyorum. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Bir kamu yöneticisi olarak kurumlardaki çalışma arkadaşlarımla bir araya geldiğimde her zaman vurguladığım bir nokta var, o da şudur: Bizlere mevzuatla verilmiş bir takım görevler var. Bizler bunları yerine getirerek aslında kazandığımız paranın karşılığını, ekmeğimizin karşılığını vermiş oluyoruz. Ama bu işe biraz daha gönlümüzü katarak yaptığımızda, yaptığımız iş her ne ise biraz daha gönlümüzü katarak bazen de vazifemizi aşan bir takım alanlara girip toplama faydalı olacak başka işler yaptığımızda çok daha mucizevi şeyler başarabiliyoruz. Son zamanlarda toplum destekli bu tarz projelerin kapanış etkinliklerini beraberce yaşıyoruz ve bundan çok büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Emniyet Teşkilatına böyle anlamlı bir çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum. Projemizin konusu olan çocuklarımızla ve dezavantajlı diyeceğimiz kesimlerle ilgili çok güzel çalışmalar yapılmış, çok anlamlı etkinliklerde bulunulmuş.

Bu etkinliklerin, onlar için çok büyük faydalar getirdiğinin bilincindeyiz. Bu tür çalışmaların artırılarak yapılmasını diliyoruz, istiyoruz. Devletimizin sağladığı birçok imkân var. Sağlanan bu imkânlardan bütün çocuklarımızın, vatandaşlarımızın eşit bir biçimde faydalanması en büyük amacımızdır. 

Bu projede emeği geçen projenin başlangıcında Amasya Valisi olan değerli meslek büyüğüm Salih IŞIK Valimize, Emniyet Teşkilatımızın Müdürüne ve çok kıymetli personeline, yine bu projenin ulusal anlamda uygulanmasında öncü olan İçişleri Bakanlığı ve paydaş olan bütün Bakanlıklarımıza ve onların yetkililerine, temsilcilerine ve bu projenin içerisinde yer alan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Projenin içerisinde yer alan öğrencilere Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ve protokol üyelerince belgelerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

 

 

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 27.12.2017 - 19:36 -415-
Bu sayfayı paylaşın :