+A A -A

Anadolu vakfı başkanı Hayrullah Başer ve yönetim kurulundan Gölhisar Gündem’e ziyaret

-A A +A

Ülke genelinde 50’nin üzerinde ilde teşkilatlanmış, şube ve temsilcilikleri ile faaliyetlerini devam ettiren Anadolu Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı Genel Başkanı Hayrullah BAŞER, Yönetim Kurulu Üyeleri arkadaşlarıyla beraber Gölhisar Gündem gazetesine bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.

Ziyaret esnasında Gölhisar Gündem gazetesi Sahibi ve Başyazarı Bülent OKUNAKOL yanı sıra gazete çalışanları da hazır bulundular. Hayrullah BAŞER burada yapmış olduğu açıklamalarda; “ülkemizin problemlerinin çözümü, milletimiz ve devletimizin ebet-müddet yaşaması, ancak kendi medeniyetimizin ihya ve inşası ile mümkündür. Bu bağlamda gerçekleştirilen tüm gayret ve çalışmaları önemsiyor, takdir ediyoruz. Bu eksende gösterilen faaliyetlerde basınımızın da çok önemli bir vazifeyi yerine getirmesi konusunda milli, manevi çizgide hassasiyet gösteren tüm yayın organlarımıza teşekkür ediyoruz. Sizin gazetenizin de yerel manada gayretleri olduğunu gözlemliyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” şeklinde ifadelerinden sonra Anadolu Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı’nın ülke genelinde yapmış olduğu sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerden örnekler verdi.

 

BAŞER; “ Köklü mazisi ve binlerce gönüllünün sevgi ve sempatisiyle varlığını devam ettiren Anadolu Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı stratejik yönetim anlayışıyla yoluna daha emin adımlarla yürüme kararlılığındadır. Anadolu Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı İslam’a bağlı, milli değerlere saygılı insani değerleri önemseyen, günümüz problemlerini çözüm getirmeyi amaçlayan; bir eğitim, ahlak ve medeniyet hareketi olmak idealindedir. Vakfımız milli, manevi, kültürel ve tarihi değerlerimizin yaşatılması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için çaba gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. Anadolu Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı’nın en temel faaliyet hedefi, eğitimdir. Özellikle toplumsal dokumuzun hızlı bir şekilde çözülmeye doğru gittiği günümüzde ülkemizin “Varlık ve Bekası” için “İdeal bir sevgi toplumu” inşası zaruret haline gelmiştir. Bunun içinde bir “Gençlik Eğitim Modeli”nin geliştirilmesini ve uygulanmasını hedefliyoruz.” Dedi.

Anadolu Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı Genel Başkanı Hayrullah BAŞER’in bu ziyaretine Vakıf Genel Müdürü Ali AY, Genel Başkan Yardımcısı Adnan YILDIRIM, Mali İşler Sorumlusu ve Kırıkkale Temsilcisi Erol GÜROL eşlik ettiler.

Gölhisar Gündem gazetesi sahibi Bülent OKUNAKOL’da gerçekleştirilen bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çalışmaları hakkında kolaylıklar dileyerek başarılarının devamını temenni etti.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 25.07.2017 - 12:48 -779-
Bu sayfayı paylaşın :