+A A -A

Anadolu Vakfının İstanbul Buluşması Maltepe de Gerçekleşti

-A A +A

19 Şubat 2017  pazar günü  Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı’nın İstanbul buluşması Maltepe’deydi.Gökyüzü Koleji’nin ev sahipliğiyle gerçekleşen sabah kahvaltısında İstanbul’ lu vakıf dostları biraya geldiler.Şair Hüseyin Emin Öztürk gece hastalanmış fakat misafirlerine mazeret vermeden kapılarını açmıştı.

Son derece keyif aldıklarını ,ailece birlikte olmaktan hoşnutluklarını belirten vakıf dostlarının heyecanı, sohbeti, gerçekten son derece arzulu idi.

İstanbul Şube başkanı Mikail Hasbek’in konuşmasıyla açılan toplantıda ,şahsiyetli bir yaşam biçimi sürme adına herbiri fedakarlık destanı yazan vakıf dostlarının güçlerini birleştirmesi gereğine vurgu yapan Hasbek ,  vakıf çatısının salih amel bereketinin yaşanacağı bir yer olarak geniş bir yelpazeye seslendiğine işaret etti. Vakıf kimliğinin sorgulayan, çabalayan, gayret eden ,ve  eşitler arası işbirliğiyle önemli bir misyon üstlendiğini belirten Mikail Hasbek , İstanbul ‘da gerçekleşen periyodik toplantılara daha çok katılım beklediklerini belirtti.

Kadim dostlar adına söz alan Mevlüt İslamoğlu yaptığı konuşmada,Anadolu Vakfının çok önemli bir misyon üstlendiğini, bu misyonun Kuran’ın hayat bulmasında geçmişten geleceğe köprü olunması gerektiğine işaret etti.

Daha sonra 15 Temmuz Araştırma Komisyonu başkanı milletvekili Reşat Petek ‘in güncel açıklamaları ile devam eden toplantıda Petek: FETÖ/PDY nın nasıl kurulup bugünlere geldiği hususunda geniş bilgilere yer verdi.İlgi ile takip edilen konuşmasında Fetullahçı yapılanmanın hangi kayıplara neden olduğunu özellikle anlatan Reşat Petek’in konuşması ilgi ile takip edildi.

Vakıf Yönetim kurulu başkanı Hayrullah Başer söz alırken  yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi.

Müesseseleşen vakıf faaliyeti elbette daha bir hedefe yakın olacaktır.Amacımız dinamik tahlil metodu ile düşünerek, ülkemiz için islam coğrafyası için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaktır.Akademisyenler buluşmamız çok verimli oldu ve ülke için zaruri çalışmalar yapıldı.Devamı gelecek ve bereketlenecek inşallah.Çünkü bizim tüm çalışmalarımız ihlas ve samimiyet doludur,hiçbir suni metod yada kaynak kullanmadık.Ve kullanmayacağız. İstanbul kendi kaynağını kendi üretecek.Buna müsait.Gençlerle ayrı buluşacağız, kadınlar kendi fonksiyonlarını ayrı ifa edecek duruma geldi .Bundan sonra  geçmişten aldığımız feyzle geleceğe daha ümitvar bakıyoruz.Gayrete devam.Anadolu Vakfı olarak bir medeniyet hareketi olduğumuz fikrini bugün daha çok dillenmiş görüyoruz.Çünkü buna ülkemizin ve islam coğrafyasının ihtiyacı var.” 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 24.02.2017 - 11:42 -1,264-
Bu sayfayı paylaşın :