+A A -A

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun (ASTP) 16 Aralık Mitingi öncesi ön toplantısı HEYECANLI geçti.

-A A +A

ASTP Başkanı Mustafa KIR, Platforma dahil olan 124 STK’yı  13 Aralık 2017 Çarşamba günü akşamı Hacı Bayram Camii'nde kılınan akşam namazından sonra toplantıya çağırdı.

Abd’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan kararına karşı eylem planlarının görüşülüp istişare edildiği, müzakerelerin yapıldığı toplantı iki buçuk saat kadar sürdü. Toplantı ASTP Başkanı Mustafa Kır’ın yaptığı açış konuşmasıyla başladı.  Daha sonra Kuranı Kerim tilavet edildi.

Ardından Mustafa KIR Kudüs'ü ve Filistin'i analiz eden, bu kanayan yaramız ile ilgili Türkiye'deki STK ların yerini ve rolünü anlatan, Batı dünyasındaki STK ların işlevlerine vurgu yapan ve ayrıca Ankara Sivil Toplum Platformu’nun (ASTP) bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetleri açıklayan uzun bir konuşma yaptı. Konuşmasının ardından Her biri bir STK'nın temsilcisi olan katılımcılar söz aldı ve Filistin Kudüs konusunda ne yapmak lazım geldiği konusunda önerilerde bulundu.

Toplantı yaklaşık 30 katılımcının görüş beyan etmesi ile devam etti. Bu toplantıya STK lardan önemli oranda bir katılım gerçekleşti. Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı adına toplantıya Vakfın Başkan Vekili Şazeli ÇÜGEN, Genel Müdür Ali AY ve Hüseyin AYAZ katıldı. Toplantı sonunda Anadolu Vakfı adına katılanlardan Hüseyin Ayaz "Sevdamızdır Kudüs Bizim" (*) adlı şiiri okudu.Toplantı sonunda fotoğraf çekilerek 17 Aralık 2017 Pazar günü Anadolu meydanında (eski adı Tandoğan Meydanı) gerçekleştirilecek KUDÜS MİTİNGİne aktif - geniş katılımın sağlanması için her STK'nın üzerine düşen görevi bütün iletişim kanallarını da kullanarak yerine getirmesi çağrısında bulunuldu.

(*)

İlk kıbleye ilk yöneliş

Sevdamızdır Kudüs bizim.

Yedi semâya yükseliş
Sevdamızdır Kudüs bizim.

Hazreti Ömer çiçeği,
Müslüman’ın göz bebeği.
Budur ümmetin gerçeği:
Sevdamızdır Kudüs bizim.

Mübarek Mescid-i Aksa
Kardeşidir Bitlis, Bursa.
Oluk oluk kanlar aksa
Sevdamızdır Kudüs bizim.

Düşmanlar olsa da çetin,
Âşığıyız hürriyetin.
Şimdi her yürek Filistin,
Sevdamızdır Kudüs bizim.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 14.12.2017 - 11:45 -445-
Bu sayfayı paylaşın :