+A A -A

Asparagas Haberler

-A A +A

Bugünlerde asparagas haberleri gördükçe kısa bir fikir jimnastiği yaptım.

Sahi, bu asparagas (gerçeğe uygun olmayan, yalan, manipülasyon yapmak amacıyla masa başında veya ayaküstü uydurulmuş) haberleri ilk uyduran kim?

Rabbimiz, Hz. Âdem babamızı ve Hz. Havva anamızı cennete koyup yasak meyveden yememelerini öğütlediğinde şeytan onları saptırmak için mealen şöyle demişti:

"Şeytan, ayıp yerlerini kendilerine göstermek için onlara fısıldadı: Rabbinizin sizi bu ağaçtan alıkoyması melek olmanız veya burada temelli kalmanızı önlemek içindir." (A'raf, 7/20) ve

“Bunun üzerine ikisi de o ağacın meyvesinden yediler..."(Taha, 20/121)

İnsanlığın alınyazısına bu iğfal ve idlâl hareketleri, bir imtihan olarak kazınmıştır.

Verdiğim bu misal asla yanlış yere çekilmesin. “Sen bizi şeytana mı benzetiyorsun?”  denilmesin. Haşa tenzih ederim. Ama taktir edersiniz ki yalana, yanlışa ve günaha bizi sevk eden o nefislerimizin ebedi ortağı ve ebedi düşmanımız olan şeytandır.

Şimdi öyle bir yalan sath-ı mailine girdik ki en dürüst olması gereken adamların bile çeşitli dünyevi, siyasi ve ideolojik saikler altında yalan uydurmaya, uydurulmuş yalanları yaymaya, bile bile hilaf-ı hakikat olan şeyleri yaymaya başladığını görmekle büyük hayretlere düşüyorum.

Sözgelimi bir zat, muhafazakâr topluma rijit muhalif birinin sözlerini alıp “işte tam da İslami adalet budur” diyerek HAYIR cephesini büyük bir gayretle güçlendirmeye çalışıyor.

Bir başkası, ABD başkanlarının kendi lokanta masraflarını, elbiselerinin ütü paralarını kendilerinin maaşlarından ödediği, hatta başkanlığı bırakanların milyonlarca dolar borçlu olarak ayrıldıklarını çekinmeden bir paylaşımdan alıyor. İma yolu ile Türkiye’deki yöneticilerin böyle bir ahlaka sahip olmadıklarını söylemek istiyor. Böylece manipülasyon yaparak vatandaşı referandumda HAYIR demeye ikna etmeye çalışıyor. Pes doğrusu. ABD başkanlarının bu adaletli ve hakşinas ahlâkına İslam coğrafyasını talan ederken, Müslüman kanından beslenirken, coğrafyaları cehenneme çevirirken, yeryüzünü fesada uğratıp milyonlarca masum cana vahşet uygularken hiç rastlamıyoruz.

Bugünlerde asparagas haberler her iki cenahtan da çok olur. Kırk kere ölçüp bir kere biçmek atasözü samimiyet peşinde olanlara yol göstermektedir,

Selam ve dua ile kalınız.

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 24.02.2017 - 19:40 -1,333-
Bu sayfayı paylaşın :