Ülkemizin Güney’inde Suriye sınırlarında ciddi bir tehlikenin varlığını hissettik. Bir oyunun varlığını fark ettik ve harekete geçtik. Oyun : ülkemiz sınırlarında PKK, PYD ve YPG teröristlerinin desteği ile bir sömürge Sosyalist Kürt devletinin kurulmasıydı. Adı Kürt devleti olsa da asıl amaç İsrail güdümlü bir devletin temelleri atılacaktı.
25.10.2019 11:31
1 yorum
2.458 okunma
BİZ KİMİNLE SAVAŞIYORDUK Kİ?
Ahmet Sargın

              Ülkemizin Güney’inde Suriye sınırlarında ciddi bir tehlikenin varlığını hissettik. Bir oyunun varlığını fark ettik ve harekete geçtik. Oyun : ülkemiz sınırlarında PKK, PYD ve YPG teröristlerinin desteği ile bir sömürge Sosyalist Kürt devletinin kurulmasıydı. Adı Kürt devleti olsa da asıl amaç İsrail güdümlü bir devletin temelleri atılacaktı.

            Bu ne anlama geliyordu? Suriye’nin parçalanması, bölünmesi, güdümlü devletçilerin kurulması anlamına geliyor ve bölgenin kaynaklarının sömürülmesi amaçlanıyordu. Başta İsrail olmak üzere; ABD, Rusya, İngiltere, İran, Çin ve tüm Batı ülkeleri bölgenin kaynaklarına göz dikmiş konumdalardı. Petrol ve doğal gaz kaynakları ile sıcak denizler inmek, Akdeniz’e açılmak, bölgeye  hakim olup tüm İslam  ülkelerini ve Türkiye’yi abluka altına almayı çalışmaktı.

            Türkiye Barış Pınar’ı Harekatı ile arı kovanına çomak soktu!.. Tüm planlar alt-üst olmaya başladı. Zehirli yılanların kuyruğuna basmış olduk! Ellerinde oyuncak gibi kullandıkları terörist gurupları  kaybetmeye, etkisiz hale gelmeye başlayınca dünya ayağa kalktı: “Dur!: Türk Askeri benim  planımı bozamazsın!” dediler ve söz birliği etmişçesine herkes sesini yükseltmeye başladı. BATI ayağa kalktı; önce ABD sonra da Rusya bizimle masaya oturmak zorunda kaldı!  Bakın, kiminle savaşıyorduk, kimlerle muhatap hale geldik?

           Mehmetçik vurdu, ses Amerika’ndan geldi; Mehmetçik vurdu, ses İngiltere’den geldi; Mehmetçik vurdu, ses İsrail’den ve tüm Avrupa ülkelerinden gelmeye başladı!. Demek ki:  bölgenin kaynaklarına göz diken bunca sömürgeci devletler pusuda bekliyorlarmış!.. Anladınız mı şimdi ihanetin büyüklüğünü!..

            Bölge bizim bölgemiz, Suriye ülkemizin burnunun dibinde olan bir ülke.  Arap nüfusu ağırlıklı Müslüman ülkeler. Yüz yıllarca Türk (Osmanlı) hâkimiyetinde kalmış bir bölge. Ama talan edilmeye, yağma yapılmaya hazırlanılan topraklar. Bütün sömürgeci güçler burada. Biz ise Suriye’nin bütünlüğünden yerli halkın evlerine- yuvalarına dönüp topraklarına sahip çıkmasından yanayız. Bir yandan da ülke topraklarımızı güvence altına almanın mücadelesini veriyoruz!

           Gelin görün ki; dünya ayağa kalkmış; Türkiye’nin bu haklı mücadelesini bir Haçlı Savaşına dönüştürmenin telaşı içine düşmüşlerdi. Ekonomik ve silah ambargolarıyla bizi tehdit etmeye başladılar. Ekonominizi bitiririz dediler! 

           Ey Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, ABD, Rusya ve Çin size ne oluyor da bu topraklarda hak iddia etmeye çalışıyorsunuz? Terörist gurupları bu bölgeye siz göndermediniz mi? Silahlarını verip siz eğitmediniz mi? Kiminle savaşıyor bunlar,  Suriye halkı ve Türk - Müslüman guruplarla…

          Adı “BOP” olan açılımı: “Büyük Ortadoğu Projesi”  kimin hayali? ABD ve İsrail Yahudilerin hayali. Nil’den Fırat’a kadar olan toprakların Büyük İsrail devleti topraklarına katılma safsatası değil mi?

          Bütün dünya milletleri gördü ki: Türkiye haklı davasında terörist guruplarla tek başına mücadele ediyor. Bir iki kardeş ülkenin dışında yanımızda bir dost görebildik mi?.. Müttefikimiz ABD ve güç birliği içinde yer aldığımız NATO da bizim karşımızda hasımane bir tavır sergilemeye başladı! Oyunun büyüklüğünü anladınız mı şimdi dostlarım?

            Bir olmalıyız, diri olmalıyız,  bütün olmalıyız, kardeş olup dimdik ayakta durmalıyız!.. derken, bu ülkenin “Beka Sorunu “var derken, haklı mıymışız, haksız mı? Şimdi dost düşman belli oldu, herkesin tarafı açık ve net anlaşıldı. Tek başına Türkiye,  Kahraman Mehmetçikleri ile onurlu bir mücadele örneği verdi!

          Bu mücadelenin iki amacı var. Birincisi güney sınırlarımızda güdümlü bir Sosyalist Kürt Devleti (daha doğrusu İsrail güdümlü bir PKK devletinin)  kurulmasına izin vermemek! İkincisi de milyonları bulun mültecilerin yükünden kurtulup onları kendi topraklarında istihdam etmek. Yani Suriye’nin bölünmesine karşı olmak.  Burnumuzun dibinde sömürge bir devletlerin kurulmasını reddetmek! Çünkü oyunu gördük, ihaneti sezdik ve kardeşkanı akıtılmasını da seyirci kalamazdık.

           Gördüğünüz ve şahit olduğunuz gibi bölge kan gölüne döndü. Müslüman kanı akıtılıyor, Suriye toprakları yağmalanıyor, kilometrelerce uzaktan gelip bölgemizde Cin tayfaları at oynatmak istiyorlar! Nihayi hedef Türkiye- Anadolu topraklarının istila edilmesi ve ülkemizin bölünmesidir.

            Yani konu ülkenin beka sorunudur! Top yekun uyanmazsak, top yekun ayağa kalkmazsak, Allah korusun ülkemizi Suriye’nin yaşadığı tehlikeli bir oyun bekliyor! Bunun lami cimi yok!..  Ya insanca mücadele verip var olacağız, ya da pes edip sömürgeci güçlere teslim olacağız!

            Hepinizin Ya İstiklal, Ya Ölüm! diye haykırışını  duyar gibi oluyorum!..  İşte Kahraman Mehmetçiğimizin mücadelesi de bunun içindir. Onurumuzla, Şerefimizle bölgede yaşamaya devam etmek ve Türk- İslam dünyasının umudu olmak!

           Uyanmak, kardeşçe kucaklaşmak, tarihimize sahip çıkmak,  bir ve beraber olmak zorundayız! Ayrı gayri baş çekip başka telden çalanlar bizden değil gavurun ekmeğine yağ sürüyorlar demektir. Cephede kazanmaya başlayan Şanlı  Mehmetçik, masa başında da kazanacak ve inşallah bu oyunu bozacaktır! Unutmayınız ki: tüm mazlum milletler bizi bekliyor...

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
Doğru söze ne denir
Uyanmak, kardeşçe kucaklaşmak, tarihimize sahip çıkmak, bir ve beraber olmak zorundayız! Ayrı gayri baş çekip başka telden çalanlar bizden değil gavurun ekmeğine yağ sürüyorlar demektir. Cephede kazanmaya başlayan Şanlı Mehmetçik, masa başında da kazanacak ve inşallah bu oyunu bozacaktır! Unutmayınız ki: tüm mazlum milletler bizi bekliyor...
Yorum Ekleyen: Mustafa Yıldız     29.10.2019 14:27:31
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya