27.11.2019 06:46
1 yorum
1.090 okunma
Türkiye’de soğuk savaşta düşmanın “iç savaş” taktikleri!
Hasan Erden

Soğuk savaş, sağ gösterip sol vurmaktır. Karşınızdakini önce kendinize güvendirmektir, sonra hiç beklemediği, hazırlıksız olduğu bir anda onu vurmaktır. Amerika’nın Soğuk savaşının dondurucu soğukluğunda kendimizi üşütmeden, hasta olmadan ve yok olmadan varlığımızı koruyabilecek miyiz?

Halk arasında Müslüman
gibi çok iyi konuşabilen
düşman ajanları var!

ABD’nin 2001 yılında başlattığı Haçlı Savaşında bizi arkamızdan ve içimizden vurmayı planlıyor.

Bizi içimizden nasıl vurmayı planlıyor?

Bu soruya hakkıyla cevap verebilmek için, önce Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim’in dikkat çektiği ve uyardığı bir ayetten başlayalım değerlendirmelerimize.

Cenab-ı Allah’ın Yüce kitabını açın ilk sayfalarında bize bir uyarı vardır, göreceksiniz:

“İnsanlardan öyleleri vardır ki, inanmadıkları halde, «Allah'a ve ahiret gününe inandık» derler. Onlar inanmış değillerdir.” [1]

Rabbimiz ilahi kitabımızın başında bulunan bu ayetlerle Müslümanların, tarihin her döneminde karşı karşıya gelebilecekleri, düşman oyunları konusunda bizi böyle uyarıyor.

Bugün Soğuk savaş olarak karşımıza çıkan düşman hakkında Rabbimiz dini kitabımızın en başında  ‘Dikkat edin! Düşmanlarınızdan, sizden gözükenlere kanmayın, aldanmayın!’ buyuruyor.

Günümüzde İslam dünyasında Allah’ın kitabının başındaki bu uyarının dikkat çektiği olaylar, savaşlar oluyor.

ÜLKEMİZDE HER YERDE DÜŞMANIN
BÖYLE SİVİL ETKİNLİKLERİ VAR!

Bugün ülkemizin her bölgesinde bulunan sivil işgal ile ilgili olarak sadece bir bölgemizden, İstanbul’umuzdan müşahhas örnekler verelim. Siz bu örnekleri bütün ülkemize, bütün Türkiye’mize teşmil edebilirsiniz:

 “NMC Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nail Kubalı (…) Gözlem Gazetesi’nden alınan yazısında Amerika’da yaşadığı bir anıyı anlatıyor. Yirmili yaşlarında Kansas Eyaleti’nin Wichita kentinde bir kuruluşun yönetim kuruluna organizasyon yapıları ile ilgili bir sunum yapıyor.

Dinleyicilerden Afrika kökenli bir Amerikalı çok akılcı sorular soruyor. Aynı adam toplantı bitiminde de genç sunumcunun yanına geliyor ve “İngilizcenizde biraz aksan var, nerelisiniz?” diye soruyor. “Türk’üm” yanıtını alınca akıcı bir Türkçe ile konuşmaya başlıyor. Kendisinin silahlı kuvvetlerden emekli bir yarbay olduğunu, Türkçeyi ABD kara kuvvetlerinin California’daki dil okulunda öğrendiğini anlatıyor.

Kubalı, “Neden Türkçe” diye soruyor. Amerikalı gülüyor ve şöyle diyor:

“Benim ödev kentim İstanbul. Ben, Amerikan silahlı kuvvetleri İstanbul’a girdiğinde, Türk sivil savunma ekiplerinin yolumuzu şaşıralım diye değiştirecekleri sokak isimlerini yerli yerine takmakla görevliyim. Emekli olmama rağmen her yıl tatilimi İstanbul’da geçiririm. Bunun için ordudan ücret alırım.

İstanbul’u en küçük sokaklarına kadar bilirim.” Kubalı, adamın anlattıklarını duyunca şaşırıyor, “Ama biz sizin müttefikiniziz, NATO üyesiyiz” diyor. Yarbay gülüyor “Contingency Planning-Olasılıklar Planları” diyerek bu konuda bilgi veriyor. ABD silahlı kuvvetlerinin her türlü ihtimale göre böyle yüzlerce planı varmış.  Bunlar hazırlanır, yarın uygulanacakmış gibi çalışılır ve öylece bekletilirmiş.”  [2]

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE DÜŞMAN AJANLARI
TİTİZLİKLE TAKİP EDİLMEĞE ÇALIŞILIYOR

Aslında İstanbul’daki bu durum Türkiye’nin her yeri ve her bölgesi için geçerlidir. Ülkemizin bütün yörelerinde düşman sivil olarak çalışıyor. Bizdenmiş gibi gözüküyor, memleketimizin her yöresinde kendi misyonlarına göre tavır takınıyor, insanlarımızdan gibi gözüküyor.

Ülkemizde adi suçlar olarak gördüğümüz pek çok olay aslında düşman tarafından, bizim nabzımızı ölçmek için değerlendirildiğini unutmamak gerekir.

Bu durumda son Haçlı Savaşında Türkiye düşmanın baş hedefi durumunda oluyor. Düşman Soğuk savaşla bizi içimizden ve arkamızdan vurmaya çalışıyor.

İSTANBUL’DA ÖLÜ ELE GEÇİRİLEN İNGİLİZ SUBAAJAN GİBİ ÜLKEMİZDE DAHA NİCELERİ VARDIR!

İstanbul’da yüksek düzeyde İngiliz ajanlarından “beyaz Berelilerden (White Helmets)”, James Gustaf Edward Le Mesurier, adlı İstihbarat subayı casus-ajan Beyoğlu’nda kaldığı evinin önünde ölü bulundu.

Öldükten sonra evine pek çok kargo gelen bu ajan subayın karısıyla birlikte çalıştığı, başka bulgulardan, hayattayken İstanbul’da yalnız olmadığını ve bir teşkilatın başında olduğunu, memleketi İngiltere gibi ve ABD gibi başka ülkelerle de irtibatlı olarak çok önemli görevler ifa ettiğini, pilot çalışmalarda bulunduğunu çok rahat söyleyebiliriz. [3]

Bugün Soğuk savaş olarak gerçekleştirilen Haçlı Savaşında düşmanın baş hedefi olan ülkemiz topraklarında her bölgede, her yerde böyle ajan ve casus kaynıyor.

İSLAM ALEMİNDE İÇ SAVAŞ HAZIRLIKLARI
NE BOYUTLARDA SÜRÜYOR?
Dünyanın en ünlü gazetecilerinden olan “Pulitzer ödüllü” ABD'li Seymour Hersh şöyle demiştir:
 

“Şu anda (İslam dünyasında)…ajanlar… çok iyi kamufle olmuşlardır.
Bir Kürt'ten daha iyi Kürtçe, bir Arap'tan daha vurgulu Arapça ve bir Türkmen'den daha iyi Türkçe konuşabiliyorlar.”  [4]
 
Yarım asırdan fazla bir zaman önce ABD Başkanı olan Johnson, 1964’te, ABD Harp Akademisinde yaptığı bir konuşmada şeyle demiştir:  
 
“Şu sırada, 344 ekibimiz 47 ülkede (çoğunlukla İslam ülkelerinde) iç savaş taktiklerini öğretiyor.” [5]
 
SONUÇ
 
Bugün şunu hiç unutmamamız gerekir ki, Türkiye’mizde her bölgede bizim halkımızdan gözüken, maskeli bir Haçlı savaşı vardır. Türkiye bütün yurdumuzu içten kuşatmağa çalışan bu Haçlı savaşına karşı son derece uyanık ve tedbirli olmalıdır.
 
Ülke olarak var olmamız ve kurtuluşumuz, bu kuşatmanın boşa çıkarılmasına ve düşmanlarımızın mağlup edilmesine bağlıdır.
 
Millet olarak bu savaşta başımızdakileri doğrularda desteklemeli ve yardımcı olmalı, yanlışlarda uyarmalıyız!
 
Bu konuya inşallah devam edeceğiz…
 
Hasan Erden
 
herden1950@hotmail. com

[1] Bakara Suresi: 8

[2] Tufan Türenç, Hürriyet, 26 Haziran 2010, Aldığı kaynak: Bütün Dünya’nın Mayıs-2010 tarihli sayısı)

[3] 19.11.2019, www.star.com.tr/dunya/kurucusu-oldugu-iddia-edilmisti-beyaz-baretlilerden-olu-bulunan-eski-ingiliz-ajan-le-mesuriere-iliskin-aciklama-haber-1494766/

[4] http://www.takvim.com.tr/Guncel/2010/06/08/turkiye_israili_vurursa_sasirmam

[5] http://www.ozgurluk.org/kitaplik/pdf/mucadele_19901201_09.pdf

  http://kemalozer.blogcu.com/28-yil-sonra-ilhan-in-mezarinda/4489747

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
HÜDA RAZI
Allah sizlerden razı olsun.Uyarılar ve bilgiler için sonsuz teşekkürler.
Yorum Ekleyen: Ahmet YAHYA     1.12.2019 17:44:45
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya