15.12.2019 10:27
1 yorum
2.811 okunma
Onların son savaş taktikleri!
Hasan Erden

ABD’den kaçan ve şu anda Rusya’da yaşayan Amerikan yetkili Edward Snowden’in “21.Yüzyıl Savaşları Sosyal Medya Grupları Kontrol ve Yönlendirme Teknikleri” adıyla yayınladığı bu belgeleri biz gerçekte, 2001 yılında ABD’nin İslam’a karşı “Son Haçlı Seferi” adıyla başlattığı silahsız Haçlı Savaşında uygulanan taktikler ve teknikler diye anlamamız ve değerlendirmemiz lazım geliyor.

ABD bize karşı silahsız
Haçlı savaşlarını nasıl
gerçekleştiriyor?

Türkiye yönetimleri son yıllarda silah sanayiinde çok büyük bir hızla gelişme sağladı. Türkiye’ye sahip çıkma yolunda gerçekleştirilen diğer gelişmelerle birlikte bu alandaki çalışmaları da tebrik etmek ve takdir etmek gerekiyor.

Yalnız bu konuda anlamadığımız ve cevabını veremediğimiz bir soru var: ABD, bütün Haçlı dünyasını da arkasına alarak İslam’a karşı, tüm İslam dünyasına ve bu İslam dünyasının içerisinde özellikle Türkiye’ye karşı 2001 yılında Haçlı Savaşı başlattığı halde bugün neden klasik sıcak savaş silahlarını bir kenara bırakıyor?

Niçin topu-tüfeği-bombayı-füzeyi ve son modern silah teknolojilerini bırakarak bugün İslam dünyasına karşı nasıl silahsız bir savaş gerçekleştiriyor ve bu alanda çalışmalar yapıyor?

Gözümüzden kaçan, daha doğrusu kaçırılan bir şeylerin olduğu muhakkak!

Az sonra belgelerini açıklayacağımız bu silahsız Haçlı savaşını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi de Türkiye’ye sahip çıkmaya çalışan alternatif stratejilerinde acaba bunun farkına varabilirler mi, acil tedbirlerini alabilirler mi?

Türkiye başta olmak üzere Dünya savaşında ABD’nin hedefinde bulunan İslam dünyası ülkelerinin yönetimleri acaba İslam’a karşı başlatılmış bulunan Haçlı savaşının bu niteliğinin ve özelliğinin farkına varabildiler mi, karşı tedbirlerini alabildiler mi?

Şimdi konumuzla ilgili müşahhas örneklerden, en son ve en yeni bir belgeden söz edelim:

EN YENİ BELGE: ABD’NİN BU YÜZYILDA
SİLAHSIZ HAÇLI SAVAŞLARI!

ABD’de NSA’da (National Security Agency adlı ABD’nin tüm istihbarat örgütlerinin merkezinde) çalışan Edward Snowden adında bir eleman 2013 yılında birçok bilgi ve belgeyi alarak, basına sızdırmıştır.

Sonra kendisi de Rusya’ya kaçmış ve sığınmıştır. Daha sonra ABD bu adamı vatan haini diye nitelendirmiş ve Rusya’dan istemiştir.

ABD senatosu Ulusal Güvenlik Danışmanı Oliver Robbins, güvenlik önlemlerinin eksik kaldığını ve böylece yaklaşık 58 bin sayfalık gizli kalması gereken belgelerin sızdırıldığını açıklamıştır.

TÜRKİYE’YE VE İSLAM ALEMİNE KARŞI
YENİ SAVAŞ TAKTİKLERİ VE TEKNİKLERİ

“Son Haçlı seferi”nde hiç silah kullanmadan uygulanacak olan bu savaş taktikleri ve teknikleri en başta Türkiye’ye kullanılacak demektir. Çünkü Türkiye tarihte Haçlı seferlerine “dur!” diyen ve büyük zaferler kazanan tek İslam ülkesidir. Batı ve Batı’nın başını çeken, bugün İslam’a savaş açan ABD, asırlardan beri Türkiye’den bu zaferlerin intikamını almak istiyor.

Uygulanan sözünü ettiğimiz teknikler ve taktikler sayesinde bugün İslam dünyasında ve Türkiye’de öyle sessiz ve gürültüsüz savaş yapılıyor ki, çoğu Müslüman, karşısında en büyük Haçlıyı yani ABD’yi göremiyor. Savaşta ABD’nin uyguladığı taktikleri ve teknikleri, kendi özel iç sorunları olarak görüyor, öyle zannediyor.

Hele Türkiye’de yurt çapında savaş öylesine gizli ve sessiz uygulanıyor ki, ülkemiz insanlarına doğudaki PKK ve yandaş terör örgütleri dışında bir savaş olduğuna kimseyi inandıramazsınız ve kabul ettiremezsiniz.

DÜNYA SAVAŞINDA ABD’Yİ GÖRÜNMEZ
YAPAN GİZLİ UYGULAMALARI

Müslümanlara ve Türkiye’ye karşı Haçlı savaşını görünmez hale getiren taktikler ve teknikler konusunda, en son ve en yeni bir belgeden söz edeceğiz.

NSA’dan belgeleri kaçıran ve dünya kamuoyuna sızdıran Amerikalının açıkladıklarına göre, ABD, bu sessiz savaşta medyayı, interneti ve telefon iletişimini kontrol etmeyi ve yönlendirmeye öncelik veriyor. Bu konuda Batılı dünya istihbarat örgütleriyle işbirliği yapıyor.

Unutmayalım ki, ABD bu çalışma ile toplumların zayıf noktalarını, ayrışma noktalarını tespit ediyor, onların beklentilerinin dışına çıkma noktalarını inceliyor.

Kullanılan yöntemler şunlar oluyor: Arkadaş olma, - sızma, - gizlenme, - aldatma, - kurgulama, - algılarda aldatma ve yanıltma, rahatsızlık verme, - kişilik tahlili yapma, - ilişkileri bozma, iş ilişkilerini bozma, - olumsuz haberleri/söylentileri internet üzerinde yaymak gibi çok değişik teknikleri kullanıyorlar.

Türkiye’de dolaylı ve dolambaçlı da olsa bilerek ya da bilmeyerek ABD’ye çalışan ve alet olan pek çok lider ve pek çok akım ve grup var.

DÜŞMANINIZIN KARŞISINDA DÜŞMANINIZ
ADINA ÇALIŞIYOR OLABİLİRSİNİZ!

Toplumların etkin sosyal, kültürel, ekonomik, siyasal ve dini kesimlerinin kontrolünü ele geçirme yolunda her türlü taktik kullanılıyor. Bu faaliyetler esnasında siz hiç farkında olmadan Suudi Arabistan ve Mısır gibi, ABD tarafından ve Amerika ile birlikte çalışan örgütler tarafından çok rahat bir şekilde kullanılabiliyor olabilirsiniz.

Siz kendinizi toplumda Türkiye için çalışan bir yurtsever, bir vatansever gibi, bir yardımsever gibi, ya da bir cemaat elemanı olarak görebilirsiniz, kendinizi büyük idealler peşinde koşan bir tarikatın, bir siyasi ekolün mensubu zannedebilirsiniz.

Ama Amerika’nın o ülkede ve o toplumda oluşturduğu tuzaklara düştüyseniz, en yakınınızdaki yardımcılarınızın ve en gözde elemanlarınızın veya işbirliği içinde bulunduğunuz kişi veya kuruluşların ABD’ye hizmet ettiğinin farkında olamazsınız. 

Hatta bizzat kendiniz ve mensubu olduğunuz gruplar ve ekoller, toplumda hedeflenen ideallerde ve amaçlarda en ateşli ve en samimi çalışmalarda bulunurken Amerika’ya çalıştığınızın, ABD hedefleri ve emelleri doğrultusunda hareket ettiğinizin farkında olamazsınız.

ABD ÖNCE HERKESİ DİNLEYEREK VE
TAKİP EDEREK HAÇLI SAVAŞINA BAŞLIYOR

Amerika 21. Yüzyıl Savaşlarına önce toplumları çok iyi takip etmekle ve dinlemekle başlıyor. ABD’nin hakim olduğu sistemlerde ve toplumlarda herkes takip ediliyor, herkes dinleniyor.

ABD’de yapılan açıklamaya göre dinleme merkezinde kaydedilen tüm internet ve telefon iletişim bilgileri günlük 21 petabyte’a ulaşmaktadır.

Bu bilgilerin depolanması imkansız olduğundan, merkezde 30 gün sonunda, iletişim içerikleri ise 3 gün sonra silinmektedir, elbette işe yarayacak bilgiler depolanmaktadır. İşe yarayacak bilgiler için sisteme kaydedilmesi gereken şifreler (kelimeler veya isimler) önceden veriliyor.

O şifrelerin geçtiği konuşmalar otomatik olarak kaydediliyor. Bu konuşmalar üzerine ilgili kişiler veya kuruluşlar daha yakından, daha özel olarak takip ediliyor ve kontrol altına alınıyor.

Örneğin ülkelerde çok uzun zamandır böyle takip ve kontroller yapılıyor, gelecekte ABD’nin kullanacağı siyasiler ve devlet adamları henüz okul çağlarında tespit ediliyor, eğitim çağlarında kontrol ve yönlendirmeye tabi tutuluyor.

KISACASI

Şu anda Rusya’da yaşayan Edward Snowden’in “21.Yüzyıl Savaşları Sosyal Medya Grupları Kontrol ve Yönlendirme Teknikleri” adıyla yayınladığı bu belgeleri biz gerçekte, 2001 yılında ABD’nin İslam’a karşı “Son Haçlı Seferi” adıyla başlattığı silahsız Haçlı Savaşında uygulanan taktikler ve teknikler diye anlamamız ve değerlendirmemiz gerekiyor.

Bu durumda Türkiye ve İslam dünyası ülkeleri sıcak savaş silahlarından (yani toptan, bombadan ve füzeden) daha tehlikeli bir soğuk savaş silahlarıyla karşı karşıya demektir.

Batı’nın bu soğuk savaşına karşı, sinsi soğuk savaş yöntemlerine karşı acaba Türkiye ve İslam ülkeleri nasıl tedbirler alıyorlar, nasıl hazırlanıyorlar?

Bu konu çok uzun, değerlendirmelerimize devam edeceğiz.

Allah yardımcımız olsun, millet olarak ve devlet yöneticileri olarak basiretimizi artırsın! Düşmanlarımıza fırsat vermesin!

Sevgiler, saygılar…

Hasan ERDEN

herden1950@hotmail.com

 

 

 

 

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
Haçlı seferleri devam ediyor
Hasan Abi elinize yüreğinize sağlık. Bu Konuyu Barış kapanları adlı kitapınızda da vurguladınız. Aslında haçlu seferleri dozunu artırarak devam ediyor. İlk Haçlı seferlerinde islkam alemi nasıl birbirine düştü ise bugünde aynı. son söz yine size ait Allah yardımcımız olsun, millet olarak ve devlet yöneticileri olarak basiretimizi artırsın! Düşmanlarımıza fırsat vermesin! amin
Yorum Ekleyen: Musa Yavuz     23.12.2019 14:32:48
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya