LİBYA İLE DENİZDEN KOMŞULUK HAREKÂTI
Atalarımız, "Yiğit düştüğü yerden kalkar" demişlerdir. Peygamber Efendimizin MEKKE'de başlayan İslami Mücadelesi, "terk etmek" zorunda bırakıldığı MEKKE'nin FETHİ (Feth-i Mübin) ile tamamlanmıştır.
18.12.2019 12.47
593 okunma
LİBYA İLE DENİZDEN KOMŞULUK HAREKÂTI
Kemal Cengiz

Atalarımız, "Yiğit düştüğü yerden kalkar" demişlerdir. Peygamber Efendimizin MEKKE'de başlayan İslami Mücadelesi, "terk etmek" zorunda bırakıldığı MEKKE'nin FETHİ (Feth-i Mübin) ile tamamlanmıştır. Geçmişte OSMANLI'nın Ortadoğu'daki hakimiyetinin zayıflaması da, Libya'dan başlamıştır. Atalarımızın bu teşhisine göre, TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin Akdeniz'den  Ortadoğu'ya hakimiyet ATAĞI da yine; -Allah'ın izni ile- LİBYA'dan başlıyor:

Sultan II.ABDÜLHAMİD'i deviren Maceracı İTTİHATÇILARIN Birinci Dünya Harbine soktukları OSMANLInın, savaşın  sonlarına doğru Cepheden çekilişi LİBYA'dan (Trablusgarp Ricati ile)  başlamıştır.  Bundan sonra OSMANLI Ordusu, Ortadoğu'daki hakimiyetini adım adım diğer cephelerde de kaybederek  Anadolu'ya ekilmiştir.

Şimdi ise "Ortadoğu'da" ağırlığını hissettirmeye başlayan TÜRKİYE CUMHURİYETİ, son günlerde LİBYA ile yaptığımız, "Akdenizden Komşuluk Anlaşması" ile "Denizlerden Karaya Ortadoğu Hakimiyetini"  yeniden kurmaya başlamıştır. YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKIYOR !

Bu atılım, Cumhuriyet Tarihimizin EN CESUR ATAĞIDIR. Bu girişim ile Akdeniz'deki Emperyalist Emellerin önü kesilmiş; cesareti kırılmıştır.  Akdeniz'de çekilen Libya-Türkiye komşuluk hattı ile, Emperyal güçlerin gemilerine GEM vurulmuştur.

Siyasi lakâbı, baba mesleği REİS (Denizcibaşı, Kaptanlık) olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın, "vira bismillah" diyerek bunu da başaracağına yürekten inanıyorum. Karada ve Denizde Ordumuzun MUZAFFER olmasını Yüce Allah'tan bütün kalbimle niyaz ediyorum.

Allah yar ve yardımcıları olsun !

Kemal CENGİZ
Emekli Müftü

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Kemal Cengiz
DİĞER YAZILARI

Kemal CENGİZ
Emekli Müftü

Memleketi olan Ankara/Çamlıdare Ahatlar köyünde 1951 yılında doğdu. İlköğrenimi yıllarında Hafızlık ve Medrese Usulü Arapça tahsili yaptı. 1974 yılında Ankara Merkez (Tevfik İleri) İmam-Hatip Okulu'nu bitirdi. Aynı yıl girdiği İzmir Yüksek İslam Enstitüsü'nden 1978'de BİRİNCİLİKLE mezun oldu.

Dini Yüksek Tahsilini yaparken aynı zamanda İmam-Hatip olarak göreve başladı. Mezuniyetini takiben yurdun çeşitli il ve ilçelerinde Vaiz, İlçe Müftüsü ve İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Toplam 43 yıl görevden sora 2016 yılında "yaş haddinden" emekli oldu.

KELÂM-I KEMÂL adıyla özlü sözlerini içeren bir kitabı yayımlandı. Dini, milli, ahlaki ve sosyal konularda çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda çıkan yazılarına devam etmektedir. Bu yazılarından aldığı derece ve ödülleri ile TAKDİR belgeleri bulunmaktadır. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye çapında açılan "Hutbe Yarışmasında" BİRİNCİLİK ödülü bulunmaktadır.

Dini Yüksek İhtisas Eğitimi (İstanbulh-Haseki) yanında Uzmanlık derecesinde Arapça, orta derecede İngilizce biraz Farsça, biraz da Almanca bilmektedir.

Evli, iki oğulu  ve beş torunu bulunmaktadır.

YAZARLAR
...

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Ahmet Revanlı