Bugün memleketimizde televizyon kanallarında bol bol reklamları yapılan pek çok ürün ve pek çok tüketim maddesini araştırın, nereden geldiğini ve üretildiğini soruşturun, sonunda ülkemize karşı Haçlı savaşı başlatan İsrail’e ve ABD’ye bağlı olduğunu ve bu savaştığımız düşman devletlere arka çıktığını göreceksiniz.
28.12.2019 11:27
2.201 okunma
Düşman bize ürünleriyle saldırıyor!
Hasan Erden

Düşman bize karşı şimdi tank ve füzeyle değil böyle saldırıyor!

Bugün memleketimizde televizyon kanallarında bol bol reklamları yapılan pek çok ürün ve pek çok tüketim maddesini araştırın, nereden geldiğini ve üretildiğini soruşturun, sonunda ülkemize karşı Haçlı savaşı başlatan İsrail’e ve ABD’ye bağlı olduğunu ve bu savaştığımız düşman devletlere arka çıktığını göreceksiniz.

Ülkemize karşı yapılan
gizli savaşın en
riskli tarafı?

Ülkemizde devletimizin milli harp sanayiinde hızlı bir şekilde büyük ilerleme kaydetmesi ve yeni silahlar yapması elbette çok sevindirici bir durum, çok güzel bir atılım!

Başımızdakileri bu açıdan, yüreklerden kopup gelen dualarımızla çok takdir ve tebrik etmek gerekiyor.

Yalınız bu tebrik ve takdirlerimizi sunarken en az bunun kadar önemli olan hatalarımızı ve ihmallerimizi de açıklamak önemli bir vazifemiz!

Zira bu görevimizi yapmazsak önce Hakk’ın katında, sonra halkın katında çok sorumlu oluruz ve vebal altında kalırız.

Nedir bu hatalarımız ve ihmallerimiz?

Arz edelim ve açıklayalım!

DÜŞMANIN BİZE MEYDAN OKURCASINA YAPTIĞI
EKONOMİK ÜRÜN SAVAŞINA KARŞI NE YAPIYORUZ?

Türkiye’de ve Ortadoğu’da düşmanın uzaktan kumandalı PKK ve diğer terör örgütlerinden daha tehlikeli bir düşman faaliyeti vardır.

Bu savaş topla, tüfekle, bombayla, füzeyle yapılmamaktadır. Bu savaş, maalesef bizim isteğimizle, bizim iznimiz ve müsaademizle, bize karşı yapılmaktadır.

Örneğin televizyon kanallarında yayınlanan düşmanlarımızın ürettiği çoğu ürünlerin reklamları, bugün İslam’a ve Türkiye’ye karşı kıyasıya yürütülmekte olan Haçlı savaşının en karanlık ve en anlaşılmaz tarafını ortaya koymaktadır.

Bugün memleketimizde televizyon kanallarında bol bol reklamları yapılan pek çok ürünü ve pek çok tüketim maddesini araştırın, nereden geldiğini ve üretildiğini soruşturun, sonunda çoğunlukla ülkemize karşı Haçlı savaşı başlatan İsrail’e ve ABD’ye bağlı olduğunu ve bu savaş durumunda olduğumuz düşman devletlere arka çıktığını göreceksiniz.

ABD’NİN BU CANİ ŞİRKETLERİ  
ŞİMDİ NEDEN TÜRKİYE’DE?

Bu reklamların içinde Amerika’da birçok marketi kurutan ve iflas ettiren bir yabancı market de bulunuyor.

Bu market Türkiye genelinde faaliyete başlamadan önce Bursa’da uzun bir süre deneme çalışmaları yapmış, bu tecrübeden sonra bütün ülkemiz çapında televizyon kanallarında ve basında  kendini göstermiştir.

Acaba bu market ABD’deki gibi, Türkiye’deki marketleri ve ülkemizin ekonomisini ve Türkiye’yi kurutmayı mı hedeflemiştir?

Düşman uluslararası şirketlerle ve firmalarla, Türkiye halkını ayakta tutan ve ekonomik yapısını oluşturan müesseseleri bitirip yok etmeyi mi planlamıştır?

HAÇLI SAVAŞININ DOLAYLI OLARAK
BİZE YAPTIRILAN EN GARİP YANI

Türkiye, bugün ABD’ye, İsrail’e ve Avrupa’ya karşı bir strateji ve politika takip etmesine rağmen, uluslararası reklamlar konusunda tam tersine, ülkemize ve değerlerimize düşman olan bu ekonomik camianın faaliyetlerine maalesef boyun eğiyor ve evet diyor. 

Umarız ve temenni ederiz ki, bu tür yabancı kökenli reklamlara bir an önce son verilir.

Türkiye’ye sahip çıkmağa çalışan milli iradenin bu konuda üzerine düşeni yapmasını bekliyoruz.

Millet olarak umutlarımız, beklentilerimiz ve dualarımız devam ediyor. Rabbimiz yardımcımız olsun!

TÜRKİYE’YE KARŞI SAVAŞAN ÜLKELERİN
ÜRÜNLERİNİN DOLU DİZGİN REKLAMLARI

Reklamlarıyla dünyada İsrail’e ve Yahudi tröstlerine destek çıkan ve yardımcı olan söz konusu ünlü büyük ticari firmaları sizlere sıralamağa çalışacağız.

Türkiye’de piyasayı ele geçirmeye çalışan, bu yabancı ürünler, az değildir.

Bunların direkt ve dolaylı olarak İslam’a ve ülkemize savaş açmış bulunan ABD ve İsrail ile net bir şekilde ilgileri ve bağlantıları vardır. [1]

Türkiye’de reklamları çıkan bu ürünleri maalesef ve maalesef Türk toplumunun insanları kapış kapış satın almaktadır.

Söz konusu ABD ve İsrail firmalarının mamulü olan bu ticari ürünlerin en önemlilerinden bazıları şunlardır:

ACE (çamaşır suyu), ALGİDA (dondurma), ALO (çamaşır tozu), ALORKO (kombi), ARİEL (çamaşır tozu), BLENDAX (şampuan), CIF, CLEAR (şampuan), CNN (TV), COCACOLA (kola), CORNETTO (dondurma), DANONE (katkılı yoğurt), DISNEY (çizgi film), DOMESTOS (çamaşır suyu), ELİDOR (şampuan), FANTA (kola), FRUKO, IBM, IPANA (diş macunu), KOMİLİ, LİPTON (çay), LUX, MAGNUM (dondurma), MARLBORO (sigara), MİS, NESCAFE (kahve), NESQUIK  (içecek, yiyecek vb.), NESTLE (çikolata), NOKIA (telefon), OMO (çamaşır tozu), ORGANİCS,  ORKID (özel), PANDA, PARLIAMENT (sigara), PEPSİ, RİNSO (çamaşır tozu), SALEM, SANA (organik yağ), SCHWEPPES (gazoz), SİGNAL (diş macunu), TURKUAZ SU, VAKKO, VİM, WINSTON (sigara), YEDİGÜN, YUMOŞ (yumuşatıcı), ACE (çamaşır suyu), AJAX, ALO (çamaşır tozu), ARİEL (çamaşır tozu), AXE, BLENDAX (şampuan), CALGON vs. [2]

Nedendir bilinmez (!), çoğu İsrail yapımı olan bu Yahudi ürünlerinin söz konusu Yahudi devletinde/İsrail’de satılmadığı söylenir.

Oysaki bizde ve Müslüman ülkelerde bu ürünler, rahatlıkla reklam edilmekte dolu-dizgin, satılmaktadır.

Yani İsrail başka ülkelerin toplumlarına yedirip içirdiği ve kullandığı bu ürünlerin bazılarını kendi insanına yedirip içirmemektedir ve kullandırmamaktadır!..

TÜRKİYE’YE KARŞI FÜZE VE
BOMBA OLAN REKLAMLAR

Ülkemizde ABD’ye ve İsrail’e karşı tavır alan bazı gazeteler ve yayınlar da bu konuda uyarılarda bulunmuşlardır

Yeni Şafak Gazetesi başta olmak üzere bazı İslami yayın organları, yıllar önce yaptıkları yayınlarla Coca Cola'nın arkasında İsrail'in olduğunu ve bu ürünlere verilen gelirlerin Filistinlilere ve tüm Müslümanlara mermi, bomba ve füze olarak döndüğünü savunmuşlardır.

Yazar İbrahim Karagül, 10 Kasım 2017 bir yazısında: “Savaşı İslâm’ın kalbine taşıyorlar: Hep birlikte karşı durmak zorundayız!”  demiştir. [3].

Türkiye yönetimlerinin bu konuda bir tedbir almaya henüz sıranın gelmediği, idarecilerin bir fırsatının ve zamanının olmadığı söylenebilir ve düşünülebilir.

İnşaallah da öyledir.

Bu konuda umutlarımız ve beklentilerimiz devam etmektedir.

SONUÇ

Bugün Türkiye’ye ve İslam dünyasına karşı yoğunlaşan Haçlı savaşında düşman oyunlarına ve saldırılarına karşı pekala tepki gösteriyoruz, üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Ama kendi ülkemizde dostluk ve barış ikliminde ve şartlarında bize karşı sivil olarak burnumuzun dibinde gerçekleştirilen böylesine aleni düşman faaliyetlerini hiç görmüyoruz, göremiyoruz.

Öncelikle ve özellikle düşmanlarımızın içimizde bu açık, fakat açık olduğu kadar ilk bakışta  anlaşılmaz faaliyetlerinde kazandıklarının, yarın direkt ve dolaylı bir şekilde bize karşı silah ve cephane olarak karşımıza çıkacağını hiç unutmamak gerekir.

Millet olarak ve yönetimler olarak bu açığımızı gözden geçirmemiz ve gözden kaçırmamamız lazım geliyor.

Dikkatli olalım! Olayları ve olanları tekrar tekrar düşünelim ve değerlendirelim lütfen!

Sevgiler, saygılar…

herden1950@hotmail.com  

 

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya