11.01.2020 11:06
1 yorum
2.372 okunma
Düşmanın soğuk savaşta kullandığı sıcak tuzaklar!..
Hasan Erden

ABD’nin İslam dünyasına
ve ülkemize karşı en çok
önem verdiği silah!

Soğuk savaş, hedefteki ülkeye hiç onunla savaştığınızı hissettirmeden savaşmaktır.  Nitekim bugün Türkiye’de soğuk savaş öylesine sinsi ve gizli yapılıyor ki, memleketimizde bir savaşın olduğunu kimseye inandıramazsınız. Soğuk savaş, sağ gösterip sol vurmaktır. Hedeftekileri şaşırtmaktır. Önce yanınıza çekmek, kendinize güvendirmektir, sonra hiç beklemediği, hazırlıksız olduğu bir anda onu vurmaktır. ABD’nin soğuk savaşının dondurucu soğukluğunda kendimizi üşütmeden ve yok olmadan varlığımızı koruyabilecek miyiz?
 

Bugün Türkiye’de ve İslam dünyasında görünmeyen, daha doğrusu kamuflajlarla kendini gizleyen, düşmanların savaşı ile karşı karşıya bulunuyoruz. İran’da son günlerde işlenen yüksek rütbeli bir generali öldüren suikast bu gizli savaşın sadece görünen bir kısmı oluyor.

Bu cinayet, muhtemelen İran’da bir şii/Müslüman olarak gözüken bir düşman ajan tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bugün ülkemizde düşmanın ne kadar casus ve ajanı vardır?

Bilindiği gibi, Peygamberimiz (SAS) zamanında da Medine’de Müslüman gözüken, ama gerçekte Müslüman olmayan Münafık ajanlar vardı. Bedir savaşı sırasında yaklaşık 300’den fazla olan bu ajanlar Peygamberimizin yaptırdığı Mescid-i Nebevi’de gerçek Müslümanlarla beraber namaza gelirlerdi, fakat sadece sabah namazlarına gelmezlerdi. Gerçek Müslümanlar olan ashap da aralarında kimin münafık/ajan olduğunu onların bu eksik ve yanlış davranışlarından anlarlardı.

Bugün biz de karşı karşıya olduğumuz soğuk savaşta toplum olarak bugünkü son Haçlı savaşında da münafık/ajanların böyle aldatıcı oyunlarından korkmamız ve daima tedbirli olmamız gerekiyor.

Türkiye’de bizden gözüken casuslar tarafından buna benzer oyunlar her zaman oynanabilir ve en başta sözünü ettiğimiz İran’daki gibi suikastler yapılabilir. Allah göstermesin!

Nitekim geçmiş yıllarda ABD ordusundan subayların sivil olarak yazları nöbetleşe Türkiye’ye geldiklerini Amerikan Genelkurmayı olan Pentagon’un programlarına göre kamuflajlı ajan olarak görev yaptıklarını geçmiş yazılarımızda belgesel olarak yazmıştık, hatırlarsınız..[1]

Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin! Devam edelim…

DÜŞMAN MÜSLÜMAN’A KARŞI İSLAM’I
SİLAH OLARAK NASIL KULLANIYOR? 

Bilindiği gibi, 1995 yılı Nisan ayında NATO Genel Sekreteri Willy Cleas, ittifak’da gerçekleştirilen konsept değişikliğini açıklarken bu kuruluşun nasıl bir Haçlı ruhu ve misyonu taşıdığını şöyle anlatmıştır: "Komünizmin çöküşünden sonra yeni düşman İslam'dır."

   NATO Sekreterinin bu ifadesi aynı dönemlerde Amerikalı ve Batılı pek çok yazar tarafından da dile getirilmiştir. Edward W. Said, “Haberlerin Ağında İslam” adlı kitabında bu konuda şunları naklediyor:

“Nev York Times Gazetesi 21 Ocak 1996 tarihli sayısının Pazar ekinde yer alan “Haftanın Eleştirisi” köşesinde şu başlığa yer veriyor: “Kızıl Tehdit Yerini İslam’a Bıraktı.”

Öyleyse bu örneklerden sonra, Soğuk savaş nedir, daha yakından ve daha açık bir şekilde tanıyalım:

Soğuk savaş, Müslümanlara hiç fark ettirmeden, hiç hissettirmeden onlarla savaşmaktır. 

Nitekim bugün Türkiye’de soğuk savaş öylesine sinsi ve gizli bir şekilde gerçekleştiriliyor ki, memleketimizde ülkemize karşı düşmanın bir savaşının olduğunu kimseye inandıramazsınız ve ikna edemezsiniz.

Soğuk savaş, Müslüman’a sağ gösterip sol vurmaktır. Hedefinizdekileri şaşırtmaktır. Son Haçlı savaşında düşmanı önce yanınıza çekmek, kendinize güvendirmektir, sonra hiç beklemediği ve hazırlıksız olduğu bir anda onu vurmaktır. Onu içten veya arkadan yakalamak ve hançerlemektir.

ABD’DE CIA’NİN VE PENTAGON’UN
KUR’AN TEFSİR ÇALIŞMALARI

Nitekim Müslümanların İslam anlayışını ABD’nin başlattığı Haçlı savaşındaki emellerine ve hedeflerine göre, değiştirebilmek için ve bozabilmek için nasıl çalışmalar yapıldığını biliyoruz.

CIA’nin ve Amerikan ordusu Pentagon’un gözetiminde ve kontrolünde nasıl Kur’an-ı Kerim tefsir çalışmaları yapıldığı belgelerle sabittir. [2]

DÜŞMANIN İSLAM’A
KARŞI EN BÜYÜK SİLAHI

Yine Amerikan derin devleti içerisinde, İslam’da Peygamberimizi ve hadislerini dışlayan, sadece Kur’an’dan ibaret Müslümanlık anlayışı üzerinde projeler oluşturulduğunun ve geliştirildiğinin kanıtları ortadadır. [3]

Tuğgeneral Douglas Stone, LA Times Gazetesi’ne yaptığı, sözkonusu programla ilgili açıklamada “En büyük silahımız Kur’an!... Direnişçi Müslümanların radikal fikirlerini Kur’an’la değiştirmeye çalışıyoruz” demiştir. [4]

BU ÖRNEKLERLE SOĞUK
SAVAŞIN TARİFİ VE TANIMI

Öyleyse bu örneklerden sonra, Soğuk savaş nedir, daha yakından ve daha açık bir şekilde tanıyalım:

Soğuk savaş, düşman olduğunuzu Müslümana hiç fark ettirmeden, kendinizi “dost” göstere göstere savaşmaktır. Hedefteki ülkeye özellikle Müslüman toplumlara savaştığınızı hissettirmeden onlarla savaşmaktır. 

Nitekim bugün Türkiye’de soğuk savaş öylesine sinsi ve gizli bir şekilde gerçekleştiriliyor ki, memleketimizde bir savaşın olduğunu kimseye inandıramazsınız ve ikna edemezsiniz.

Soğuk savaş, sağ gösterip sol vurmaktır. Hedefinizdekileri şaşırtmaktır. Düşmanınızı önce yanınıza çekmek, kendinize güvendirmektir, sonra hiç beklemediği, hazırlıksız olduğu bir anda onu vurmaktır.

Onu içten veya arkadan yakalamak ve hançerlemektir.

BU DURUMDA SOĞUK
SAVAŞ NE DEMEKTİR?

Kısacası, Soğuk savaş, Müslüman’ı kandırmaktır, aldatmaktır, oyuna getirmektir.

Kendinizi gizleyebilmek ve görünmez yapmaktır, asıl tehlikeleri hiç belli etmemektir. Düşman Müslümanın dikkatlerini önce suni tehlikelerde oyalamaktadır.

Bugün karşı karşıya olduğumuz Haçlı savaşında Müslüman’ı dolduruşa getiren asıl/gerçek tehlikeler hangileridir, düşmanın oluşturduğu sun’i/aldatıcı tehlikeler hangileridir, bunu fark etmek ve iyi bilmek gerekir.

Konumuza devam edeceğiz…

Sevgiler, saygılar…

Hasan Erden

herden1950@hotmail.com

 

 [1] Tufan Türenç, Hürriyet, 26 Haziran 2010, Aldığı kaynak: Bütün Dünya’nın Mayıs-2010 tarihli sayısı)

[2] Katar’lı Prof.: “ABD kendi çıkarlarına uygun bir İslam oluşturmaya çalışıyor.” (Milli Gazete, 11.07.2005)

[3] Bakınız: Hasan Erden,: “Son Haçlı seferinde CIA’nin Hadis Savaşları”  

   http://anahabergazete.com/son-hacli-seferinde-cianin-hadis-savaslari-haberi

[4] Vatan Gazetesi, 18 Kasım 2007

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
Allah sağlıklı ömürler versin
İyi ki varsın değerli kardeşim.Uyarıların bizi ihya ediyor. Ellerine sağlık.Rabbim hayırlı ömürler versin
Yorum Ekleyen: Ahmet YAHYA     14.01.2020 00:36:50
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya