Yeni bir "darbe" girişimi olarak tarif edilen hamlenin "rapor" üzerinden gündeme getirilmesi elbetteki tesadüf ile izah edilemeyecek kadar önemli bir girişim.
12.02.2020 12:35
2.007 okunma
RAND CORPORATİON'IN SİYASİ AYAKLARI
Binnur Günay
Yeni bir "darbe" girişimi olarak tarif edilen hamlenin "rapor" üzerinden gündeme getirilmesi elbetteki tesadüf ile izah edilemeyecek kadar önemli bir girişim.
Operasyonun ana hareket noktasına eski bir askerin getirilmiş olması ise ilginç gibi görünse de şaşılacak bir durum değil.
Zira CIA'nın proje mimarları arasında yer alan söz konusu Rand Corporation'ın sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri olduğunu biliyoruz.
Benim asıl dikkatimi çeken İlker Başbuğ'u yerel ölçekte harekete geçiren "Fetö'nün siyasi ayağına" hizmet eden CHP'li bir aktörün olmuş olması.
Bu aktör İlker Başbuğ kara kuvvetleri komutanı iken sözde "Fetö flaşbelleği"ni  İlker Başbuğ'a bizzat takdim edendir.
Başbuğ'a sunulan flaşbelleğin bu aktör üzerinden piyasaya sürülmesi de araştırılmalı değil mi?
Bütün dikkatler İlker Başbuğ üzerine çevrilmişken Rand Corporation ile dirsek teması içindeki bu aktörün CHP patentli bütün operasyonlarda parmağının olması çok önemli değil mi?
Neden Başbuğ'u kullandılar sorusu üzerinde düşündüğümüzde İlker Başbuğ'u ünsiyeti üzerinden kullanabilmenin "şantaj"a dönük yüzünü gözden kaçırmamak lazım.
İlker Başbuğ'un eline teslim edilen "flaşbellek"in akibeti ve mesuliyeti üzerinden katettikleri mesafeler olduğunu düşünüyorum.
Başbuğ Silivri cezaevindeyken kendisini ilk ziyaret eden liderin MHP lideri Bahçeli olması ve yaşadığı mağduriyeti hak etmediği söylemine muhatap kalması çok önemli bir detay.
Peki nasıl oldu da Başbuğ bu desteği görmezden geldi ve meclisi Fetö'ye yardım ve yataklık suçlamasıyla irtibatlandırdı?
Asıl amaç TBMM ve AK Parti olmayıp bizzat Başkan Erdoğan'ı hedef alması Başbuğ'un "es geçtiği" flaşbellek bilgileri olduğu çok net.
Ergenekon gerçeğinin de içinde yer aldığı hukuken "yok" sayılsa da, gerçekte Fetö'yü hizmetine alan bir entegrasyona gittiğinin işaretini taşıyan CHP'li Rand Corporation işbirlikçisinin foyasının meydana çıkacağına inanıyorum.
Başkan Erdoğan'da durumu farketmiş olmalı ki, Başbuğ'a verilmiş mesaj olarak görülen manifestoyu dile getirmiştir.
'Boru ile yapamadıklarını soru ile yapacak kudretiniz varsa hodri meydan!' demiştir.
Binnur Günay

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya