Sevgisiz Olmaz.
Sevgi insanı Yaradan’a ve yaratılanlara karşı yakınlık ve ilgi göstermeye yönelten duygudur. Bütün duygularımızın en önemlisi, onsuz olmaz.
01.04.2019 11.26
1.700 okunma
Sevgisiz Olmaz.
İbrahim Kumaş

SEVGİSİZ OLMAZ.

Selam değerli dostlarım.

Sevgi insanı Yaradan’a ve yaratılanlara karşı yakınlık ve ilgi göstermeye yönelten duygudur. Bütün duygularımızın en önemlisi, onsuz olmaz. Sevmeden sevilmeden hayat çekilmez olur. Sevginin zıttı nefret, iğrenme, tiksinmedir. Sevgi kelimesi bile insana huzur veriyor. Karşıtı, zıttı insanı rahatsız ve huzursuz ediyor. Sevgi, konusu itibari ile çeşit çeşit Allah, Peygamber, ana, baba, eş, evlat, dünya, mal, mülk, sevgisi gibi.

Sevginin en üstünü hiçbir sevgi ile mukayese edilmeyecek sevgi, Allah sevgisidir. Bizi var eden yaşatan her türlü nimeti veren O’dur. O’nu sevmemizin O’nunda bizi sevmesi bizden razı olması için sevdiğimizin emrinden çıkmama çabası içinde olmamız gerekiyor. Yoksa sevdiğimiz nasıl anlaşılacaktır. Sevgili Peygamberimiz Hadislerde ayrıca gerçek anlamda mü’min olabilmek için Allah’ı ve Resulünü her şeyden ve herkesten daha fazla sevmenin gerektiğini ifade etmiştir. Diğer bir hadiste, Allah için birbirini seven ve bu sevgiyle buluşup bu sevgiyle ayrılanlar mahşer gününde Allah’ın özel konukları olarak ağırlanacak yedi zümre içinde gösterilmiştir

Dünyanın bir ucunda ekilen nefret kin tohumları dünyanın başka bir ucuna dal budak salıyor. Sevgisiz ve merhametsiz nesiller yetişmesine sebep oluyor.  Dünyamızda, ülkemizde facialar yaşatıyor hayatımızı çekilmez hale getiriyor. Ey Allah’ın kulları nefret tohumları yerine sevgi tohumlarını ekelim. Ancak dünya bu şekilde yaşanır bir hal alır. Yoksa yaşanmaz olur bu Dünya.

Ey Rabbimiz! Bizi sev, sevdir ve sevindir, bizleri sevdiklerinin ahlakıyla ahlaklanmaya muvaffak kıl. Âmin!

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
...

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya