Bütün dünyanın başına gelen Korona virüs felaketi için çok şey söylendi ve söylenmeye de devam edecek. Bu süreçte hayatını kaybeden bütün müminlere Allah rahmet eylesin. Dünyayı kendilerinin yarattığını zanneden zalim ve mütegallibe devletler, hiçbir silah ve teknolojilerinin bir virüs karşısında nasıl yere yapıştıklarını ve zulümlerini icra edemediklerini görerek ders alırlar belki.
07.04.2020 05:54
1 yorum
2.471 okunma
Ağıt
Mustafa Yıldız
Bütün dünyanın başına gelen Korona virüs felaketi için çok şey söylendi ve söylenmeye de devam edecek. Bu süreçte hayatını kaybeden bütün müminlere Allah rahmet eylesin. 
Dünyayı kendilerinin yarattığını zanneden zalim ve mütegallibe devletler,  hiçbir silah ve teknolojilerinin bir virüs karşısında nasıl yere yapıştıklarını ve zulümlerini icra edemediklerini görerek ders alırlar belki.
 
Aşağıdaki şiirim, bu musibetin başımızdan kalkması için Allah katında dua makamına kaim olması niyazıyla bütün anahaberyorum gazetesi okurlarına selam sevgi ve sağlık dileklerimle armağan olsun.
 
 
AĞIT
Yürekler korkudan ağıza gelmiş
Yârab bu mahşer mi desem, değilmiş
 
El ele değmiyor, kalktı muhabbet
Anadan babadan yârdan yok medet
 
Görünmez bir belâ çöktü dünyaya
Bitecek mi diye daldık hülyaya
 
Durdu yeryüzünde savaşlar birden
Bir virüs doğmuştu zulümden, kirden
 
Bıkmışken insanlık kandan ve kinden
Musibet,  zalime saldırdı Çin'den
 
Sevenler uzaktan ağlar çaresiz
Yarab bu ne hüsran kansız, yaresiz?
 
Sanırsın sonbahar dökülen hazan
Yaprak gibi düşer onbinlerce can
 
Kimbilir ne halde gelmiştir ecel
Yok bile tabutu tutacak bir el
 
Masumlar da aldı bundan payeyi
Zira kaybetmiştik ulvi gayeyi
 
Uzanamaz oldu insan elele
Dünyamızı sardı acı velvele
 
Gelirken cihandan feryat ve figan
Eski Endülüs'ten yükseldi ezan
 
Mademki çekeriz bunca âlâmı, 
Galip et İlâhi bari İSLÂM'I 

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
Teşekkür
Yürekten gelen terennümler, ne güzel ifadeler. Bu zamanda endişe ve korkuları kalbimizin derinlerindeki UMUT köşesine gömmek gerektir. Teşekkür. Selem ve dua ile
Yorum Ekleyen: hasan mutluoğlu     12.04.2020 13:06:26
Mustafa Yıldız
DİĞER YAZILARI

MUSTAFA YILDIZ KİMDİR?

Mustafa Yıldız 1951 yılında Konya'nın Kulu İlçesinin Hisar köyünde doğdu.1963 yılında İlkokuldan mezun olduktan sonra birkaç yıl Arapça okudu.

1967–1968 ders yılında Ankara İmam-Hatip Okulu'na girdi. 1973–1974 yılında bu okuldan mezun olduktan sonra Ankara merkezinde İmam-Hatip olarak memuriyete başladı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi'ne girdi. Bir yandan memuriyetini sürdürürken diğer yandan öğrenimini sürdürerek mezun oldu.

1981 yılında Erzincan'da kısa dönem askerlik görevini yaptı.

1983 yılında Diyanet işleri Başkanlığı adına Almanya'ya Din Görevlisi olarak gitti. 1988 yılında yurda dönen Yıldız, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Süreli Yayınlar bölümünde Diyanet Gazetesi, Diyanet Çocuk Dergisi... Gibi yayınların hazırlanmasında çalıştı ve adı geçen yayın organlarında yazılar yazdı.

Bir yıl sonra1989 Eylülünde istifa ederek serbest ticarete atıldı. Bu tarihten sonra aktif siyasete atılarak, belediye başkanlığı adaylığı, milletvekili adaylığı ve on yıl boyunca bir partinin Ankara İl Başkanlığını yaptı.

2003 yılında ticaret ve siyasetten ayrılan Mustafa YILDIZ, açıktan atama ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanlığı nezdinde göreve başladı. 2 yıl sonra adı geçen dairede Kamuoyu Değerlendirme Şube Müdürü olarak 12 yıl boyunca anket çalışmalarını ve sanat sergilerinin yöneticiliğini yaptı. Petek adlı şiir kitabını bu görevinde iken yayımladı.

Belediyedeki görevine başladıktan kısa bir süre sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Bölümünde master yaptı.

Mustafa Yıldız’ın yayımlanmış 2 kitabı ile yayımlanmamış 5 kitabı; çok sayıda dini, sosyal ve kültürel içerikli yayınlanmış makalesi bulunuyor.

60’lı yıllardan beri muhtelif yayın organlarında şiirler ve yazılar yazmaktadır. Yeniden Milli Mücadele ve Pınar dergilerinde şiir ve yazıları yayımlanan Yıldız, AnaHaberGazete internet gazetemizin de köşe yazarıdır.

Mustafa YILDIZ, Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı mütevelli heyet üyesidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü görevinden emekli olan Mustafa Yıldız, 4 çocuk ve 7 torun sahibidir. Ankara’da ve Konya’nın Kulu ilçesinde ikamet etmektedir.

...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya