Otuz yaşlarında, hafif sakallı, siyah saçlı bir adam gür bir sesle konuşuyor. Arkasında siyah-mavi renkli zeminler üzerinde hilal işaretli bayrakları var. “Bize hilafet verildi” diyor. Ailesini ehli beyt ile temellendiriyor.
20.05.2020 11:12
1.365 okunma
Yeni Mehdiler
Ergün Yıldırım

Otuz yaşlarında, hafif sakallı, siyah saçlı bir adam gür bir sesle konuşuyor. Arkasında siyah-mavi renkli zeminler üzerinde hilal işaretli bayrakları var. “Bize hilafet verildi” diyor. Ailesini ehli beyt ile temellendiriyor. “Dünya sahnesine çıkacağımızı ve burada olacağımızı” hadisleri okusaydınız bilirdiniz diye devam ediyor. Sık sık hadislere gönderme yapıyor. Hadislere karşı eleştirel duranları küfürle itham ediyor. Toptan yaklaşıyor. Hadis usulüne aldırdığı yok. Çünkü mehdiyet konsunda en büyük temellendirmenin hadislerle yapıldığının bilincinde.

En büyük eleştiriyi alimlere yapıyor. Öz eleştiriyi de aşan ve tekfire varan suçlamalarda bulunuyor. Demediğini bırakmıyor. ilim yerine cehaleti rehber ediniyorlar, para peşinde koşuyorlar, paramparçalar olmuşlar, dinin bir kısmını alıp diğer kısmını almıyorlar, İslam dairesinden uzak uzaklar… Mehdilik İstanbul’da çıkacak diyor ve devam ediyor: “Nasıl bu kadar cahil olabiliyorsunuz?”. “Ahir zamanda gelecek mucizevi kişilik”ten kaim kişiden neden bahsetmediniz.”

Coşkuyla ve içtenlikle konuşuyor. Somut sorunlara ve acılara değiniyor: İhtilaflar, acılar, zulümler, faiz, fuhuş, zalimlerin bombası, köleleşme… Kesin, açık ve emredici bir dil kullanıyor. Tamamen teslimiyet talep eden bir dil. Düşünme ve akletmeye yer vermeyen bir dil. Alimleri reddederken kendisine itaate çağıran bir dil.

Türkiye’de mehdiyet talebiyle ortaya çıkan sadece bu genç değil. Adnan Oktar, Hasan Mezarcı, İskender Evrenesoğlu, darbeci Fetullah Gülen gibi kişiler de bunu dillendirdiler. Hatta Evrenesoğlu’nun cenazesine binlerce insanın katılması herkesi hayretler içinde bıraktı. On binlere varan insanlar kendini mehdi ilan eden, resul ilan eden ve Allah’tan vahiy aldığını söyleyen bir meczubun peşinde gidiyordu. Yine Gülen, Kutbul Aktab, “masum ve masun” gibi lakaplarla anıldı. Yüz binlerce insan peşinden gitti. Cunta kurdu, darbeye teşebbüs etti. Nice profesörleri ve generalleri gözü kapalı bir şekilde peşinden sürükledi.

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya