Korktuğu başına gelmeden feryadı basan korkakları susturmanın en kolay yolu, korktuğunu başına getirmektir. Atalarımız böylesi durumlar için, "Acı acıya, su sancıya ilaçtır" demişlerdir. İstanbul'umuzun Fetih kutlamasında yılda bir defa ve bir saatliğine Ayasofya'da okunan KUR'AN sesine tahammül edemeyenler; Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla buradan günde beş vakit EZAN SESİNİ duya duya çıldırsınlar ki, işte o zaman akılları başlarına gelsin. Korku korkuyu böyle yenecektir.
31.05.2020 12:23
5 yorum
1.705 okunma
AYASOFYA'DA Kur'an Sesi Duymak İstemeyenlere Karşı
Kemal Cengiz

E Z A N  S E S İ !

Korktuğu başına gelmeden feryadı basan korkakları susturmanın en kolay yolu, korktuğunu başına getirmektir. Atalarımız böylesi durumlar için, "Acı acıya, su sancıya ilaçtır" demişlerdir. İstanbul'umuzun Fetih kutlamasında yılda bir defa ve bir saatliğine Ayasofya'da okunan KUR'AN sesine tahammül edemeyenler; Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla buradan günde beş vakit EZAN SESİNİ duya duya çıldırsınlar ki, işte o zaman akılları başlarına gelsin. Korku korkuyu böyle yenecektir.

Lozan'da ağzımızı bantlayan Batının hatırına

Ayasofya'nın kapısına, elleri kelepçeli mahkum gibi kilit vurulmamalıdır. Hıristiyan Haçlı zihniyeti Batıya karşı, Müslüman Türk Milletimizin gerçek İSTİKLALİ, ancak işte o zaman ilan edilmiş olacaktır. Allah'ın izniyle bu günler de yakındır. Şafak atmıştır, korkunun ecele faydası yoktur.

Bu konuda Yunanistan'ın tepkisine cevap olarak Dışişleri Bakanlığımız temsilcisinin ilk anda sıcağı sıcağına TALİHSİZ ILIMLI AÇIKLAMASINI da kınıyorum. Tam bir "Cesaretsiz Sömürge Devleti" açıklaması gibiydi. Böyle cesaretsiz cevap verilirse, bunların şom ağızları kapanmayacaktır. Kimden ve ne için  korkulup çekiniliyor.

Batının KORONA ile maskesi düşmüş;  içi boş ŞEYTAN KUKLALARI gibi, ancak korkakları ve çocukları ÜRPERTEN HAY LETLER olduğu anlaşılmıştır; daha ne bekleniyor!

Müslüman Türk Milletimizin Türkiye Cumhuriyeti ile siyasi İstiklali ilan edilmiş olsa da; gerçekte FİKRİ İSTİKLALİ, ancak Batıya karşı Ayasofya'nın kilidi kırılıp İBADET ÖZGÜRLÜĞÜNE kavuşturulması ile sağlanacaktır.  BI HISUS AYASOFYA'NIN KUBBESİNDEKİ KİLİT TAŞI KONUMUNDADIR. Artık cesaretsiz, zayıf, korkak ve ÇEKİNEKLİ açıklama devri bitmiştir. Müslüman Türk Milletimizin HÜR ve GÜR sesi ile HAYKIRMA  zamanı başlamıştır. Bu haykırış, Hıristiyan Haçlı Dünyasının KIY MET SURU olacaktır!

BU SURU ÜFLEYECEK CESARET ve NEFESİ, Sayın Cumhurbaşkanımızın riyâsetindeki Devletimizde görüyoruz. Biz de "Millet olarak" arkasında olursak; Allah'ın izni ile önümüze kimse duramayacaktır..

Atalarımız, "Zayıf tükürüğün sakala zararı olur" demişlerdir. Zayıf ve ÇEKİNEKLİ açıklamalarla kendi sakalımızı kirletiyoruz. Titreyip kendimize dönme zamanı gelmiştir. Şafak attığı halde uykusundan uyanıp EZANLARA icâbet edemeyen beynamazlar gibi;  Milli duyarlılığı zayıflamış olan içimizdeki gâfilleri de GAFLET UYKUSUNDAN  UYARALIM !

Kemal CENGİ
Emekli Müftü edinin

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
5 yorum yapıldı
Zincirler kırıldı
ALLAH razı olsun sizlerden inşaallah amin hocam
Yorum Ekleyen: MURAT hoca çamlıdere     14.08.2020 14:38:26
fevkalade guzelguze on uzerinden on numara
muhterem arkadaşim aya sofya yazini gercekden cok begendim gur sesli bir yazi olmüş muhterem cumhur başkanimizin en gin ferasetiyle cesur kalekteriyle turk milletine ve sanli fatihe yakisani yapacak fatihin ruhuda şad olacak kalemige ve yuregige saglik 11.6 2020
Yorum Ekleyen: isa şahin     11.06.2020 19:21:50
Cahil cesareti
Yazı tam bir cahil cesareti olmuş. Olaya at gözlüğü ile bakınca, tam da yazının içeriğindeki mantığı görürsün! Dış ilişkilerimizi ve tarhi gelişmelerden ne kadar haberdardır sayın emekli müftümüz? Bu olay, ezbere dayanan bir eğitim, çoğu hikaye temelli vaazlarla müslümanları uyutmaya ve uyuşturmaya benzemez! Hamaset içeriye boş cesaret pompalar belki ama problemi çözmez. Tek bir soru sorup cevabını yazarımızdan almak isterim: Ayasofyada ezan okutmak, Yurt dışında, Amerika, Avrupa ve benzeri hristiyan ülkelerde yaşayan türklerin çoğu kiliseden bozma camileri etkiler mi, etkilemez mi? Oradaki vatandaşlarımızın huzuru kaçar mı kaçmaz mı? Değer mi?
Yorum Ekleyen: Kemali Bilici     31.05.2020 20:50:12
ecdadimizin karamanligini izah ettiniz cok guzel
sayin hocam kemal bey bir arkadaşin olarak senin bu ggayretine emeyine hayranim kalemine yureyine sağlik
Yorum Ekleyen: Isa sisa sahin     31.05.2020 20:26:42
cok guzel
muhterem kemal hocam yazdiniz yazi her yasdaki insanimiza yol ğosterici ve duzenli bir hayat tarzini öğretir kaleminize kuvvet yureyinize sağlik allah sağlik ve afiyet versin ögretmeye yol ğöstermeye devam edin hörmet ve selamlar
Yorum Ekleyen: Isa sahin     31.05.2020 20:18:31
Kemal Cengiz
DİĞER YAZILARI

Kemal CENGİZ
Emekli Müftü

Memleketi olan Ankara/Çamlıdare Ahatlar köyünde 1951 yılında doğdu. İlköğrenimi yıllarında Hafızlık ve Medrese Usulü Arapça tahsili yaptı. 1974 yılında Ankara Merkez (Tevfik İleri) İmam-Hatip Okulu'nu bitirdi. Aynı yıl girdiği İzmir Yüksek İslam Enstitüsü'nden 1978'de BİRİNCİLİKLE mezun oldu.

Dini Yüksek Tahsilini yaparken aynı zamanda İmam-Hatip olarak göreve başladı. Mezuniyetini takiben yurdun çeşitli il ve ilçelerinde Vaiz, İlçe Müftüsü ve İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Toplam 43 yıl görevden sora 2016 yılında "yaş haddinden" emekli oldu.

KELÂM-I KEMÂL adıyla özlü sözlerini içeren bir kitabı yayımlandı. Dini, milli, ahlaki ve sosyal konularda çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda çıkan yazılarına devam etmektedir. Bu yazılarından aldığı derece ve ödülleri ile TAKDİR belgeleri bulunmaktadır. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye çapında açılan "Hutbe Yarışmasında" BİRİNCİLİK ödülü bulunmaktadır.

Dini Yüksek İhtisas Eğitimi (İstanbulh-Haseki) yanında Uzmanlık derecesinde Arapça, orta derecede İngilizce biraz Farsça, biraz da Almanca bilmektedir.

Evli, iki oğulu  ve beş torunu bulunmaktadır.

...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya