Her şeyi yazıyorlar. “Bana ihtiyaç mı var?” diye yazmaktan geri duruyorum. Boşuna sosyal medya sayfalarını işgal edip dostlarımı malumun ilamı olan sözlerimle meşgul etmeyim diyorum. Bunun her zaman doğru bir şey olmadığını da biliyorum. Fakat klavye durmuyor; “parmakların tuşlarımı öpsün” diyor.
15.09.2020 03:34
1 yorum
1.599 okunma
KLAVYE DURMUYOR
Mustafa Yıldız

         Her şeyi yazıyorlar. “Bana ihtiyaç mı var?” diye yazmaktan geri duruyorum. Boşuna sosyal medya sayfalarını işgal edip dostlarımı malumun ilamı olan sözlerimle meşgul etmeyim diyorum. Bunun her zaman doğru bir şey olmadığını da biliyorum. Fakat klavye durmuyor; “parmakların tuşlarımı öpsün” diyor.

            Sosyal medya sayesinde herkes âlim. Herkesin, kendini âlim zannettiği bir dünyada yaşıyoruz. Benden üstün olandan ders alayım diyebilen kaç kişiyiz biz?  Bazı zaman gerçek ilim sahiplerinden istifade etmeye çalışıyoruz. Lakin en güzel ilim de sahih kitaplarda mevcut. Sosyal medya ise okuma zevkimizi köreltiyor.

            Herkes kendi alanında bir şeyler bilince, çok kere “terciye tere satmak” kabilinden yayınlar yapılıyor.

            KORONAVİRÜS’ÜN ETTİĞİ

            Koronavirüs, yüzbinlerce insanı öldürmekle, milyonlarcasını hasta etmekle, ekonomileri çökertmekle, insanları birbirinden uzaklaştırmakla kalmadı, hareket kabiliyetimizi de büyük ölçüde kısıtladı.

            Korona, hayatında en büyük hazzı sosyal, ilmî, manevî yaşam olan bizim gibi insanları bunlardan da mahrum etti. Bir ara şöyle bir beyit terennüm ettim:

            Korona kopardı birbirimizden

            Kıpırdamaz olduk biz yerimizden

            Öyle bir hâl ki dost sohbetleri, düğün dernek ziyaretleri ve cenaze merasimleri şu an itibariyle geride kaldı. Umarız ki o güzel günler geri gelir. Koronanın daha neler yaptığı ve ne acılar yaşattığını herkes bilmektedir. Daha da ne olacak bilemiyoruz.

            Şimdilik online görüşmelerle yapılan görüşmeler, bal kavanozunu dışından yalamak gibi oluyor.

            Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, hastalara âcil şifalar dilerken bizim de bu kervanlardan birine katılıp katılmayacağımız belli değil.

            Burada yanlış bir tutumdan bahsetmek istiyorum,

            Bu virüs belası ister insan eliyle üretilmiş olsun, ister tabiattan bulaşmış olsun; bununla mücadele etmek her can taşıyan varlığın tabii reaksiyonudur. Ayrıca hayatı tehlikeden korumak Allah’ın emridir.

            Garip olan şu ki, bazı şahıslar bunun insan eliyle üretilmiş, dünyayı ve bütün insanlığı kontrol etmek amacıyla düzenlenmiş bir komplo olduğunu söyleyerek korunma tedbirlerine uyanları ölümden korkmakla, komplolara boyun eğmekle suçlamaktadırlar. Bununla da yetinmeyip izole şartlara uymamayı da teşvik etmektedirler. Bunun ne kadar yanlış bir şey olduğunu takdirlerinize bırakıyorum.

            ÜMİDİMİZ

            Allah’tan ümidimiz, korona ile mücadelede en az zarar gören ülkelerden biri olan Türkiye’nin, hem koronanın, hem şımarık Yunanistan’ın üstesinden geleceğidir.

            Allah dostlarımızı, milletimizi, ümmetimizi ve bütün insanlığı felaketlerden korusun.

 

           

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
HASBİHAL
Edebi kültürümüzde çok orijinal bir ifade olan HASBİHAL'in en güzel örneği işte budur. Mevcut durumu olduğu gibi ifafe etmek buna denir. Üstadımızın kalemine ve yüreğine SAĞLIK.
Yorum Ekleyen: Kemal CENGİZ     17.09.2020 20:39:26
Mustafa Yıldız
DİĞER YAZILARI

MUSTAFA YILDIZ KİMDİR?

Mustafa Yıldız 1951 yılında Konya'nın Kulu İlçesinin Hisar köyünde doğdu.1963 yılında İlkokuldan mezun olduktan sonra birkaç yıl Arapça okudu.

1967–1968 ders yılında Ankara İmam-Hatip Okulu'na girdi. 1973–1974 yılında bu okuldan mezun olduktan sonra Ankara merkezinde İmam-Hatip olarak memuriyete başladı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi'ne girdi. Bir yandan memuriyetini sürdürürken diğer yandan öğrenimini sürdürerek mezun oldu.

1981 yılında Erzincan'da kısa dönem askerlik görevini yaptı.

1983 yılında Diyanet işleri Başkanlığı adına Almanya'ya Din Görevlisi olarak gitti. 1988 yılında yurda dönen Yıldız, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Süreli Yayınlar bölümünde Diyanet Gazetesi, Diyanet Çocuk Dergisi... Gibi yayınların hazırlanmasında çalıştı ve adı geçen yayın organlarında yazılar yazdı.

Bir yıl sonra1989 Eylülünde istifa ederek serbest ticarete atıldı. Bu tarihten sonra aktif siyasete atılarak, belediye başkanlığı adaylığı, milletvekili adaylığı ve on yıl boyunca bir partinin Ankara İl Başkanlığını yaptı.

2003 yılında ticaret ve siyasetten ayrılan Mustafa YILDIZ, açıktan atama ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanlığı nezdinde göreve başladı. 2 yıl sonra adı geçen dairede Kamuoyu Değerlendirme Şube Müdürü olarak 12 yıl boyunca anket çalışmalarını ve sanat sergilerinin yöneticiliğini yaptı. Petek adlı şiir kitabını bu görevinde iken yayımladı.

Belediyedeki görevine başladıktan kısa bir süre sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Bölümünde master yaptı.

Mustafa Yıldız’ın yayımlanmış 2 kitabı ile yayımlanmamış 5 kitabı; çok sayıda dini, sosyal ve kültürel içerikli yayınlanmış makalesi bulunuyor.

60’lı yıllardan beri muhtelif yayın organlarında şiirler ve yazılar yazmaktadır. Yeniden Milli Mücadele ve Pınar dergilerinde şiir ve yazıları yayımlanan Yıldız, AnaHaberGazete internet gazetemizin de köşe yazarıdır.

Mustafa YILDIZ, Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı mütevelli heyet üyesidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü görevinden emekli olan Mustafa Yıldız, 4 çocuk ve 7 torun sahibidir. Ankara’da ve Konya’nın Kulu ilçesinde ikamet etmektedir.

...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya