‘Azerbaycan -Ermenistan’ arasındaki gayriresmî, ‘fiilî savaş’ın Azerbaycan coğrafyasında değil de, aynı şekilde Ermenistan coğrafyasında cereyan ettiğini düşünelim, bir ân..
16.10.2020 08:06
889 okunma
İç ve dış tezgâhlı yeni oyunlara karşı teyakkuz halinde olmak..
Selahaddin E. Çakırgil

‘Azerbaycan -Ermenistan’ arasındaki gayriresmî, ‘fiilî savaş’ın Azerbaycan coğrafyasında değil de, aynı şekilde Ermenistan coğrafyasında cereyan ettiğini düşünelim, bir ân..

Dünyanın tepkisi nasıl olurdu? Anlatmaya gerek var mı?

‘Doğu Hristiyanlığı’nın Kafkaslar’daki kahraman bekçisi olan bir halk yok ediliyor!’ feryadlarıyla bütün dünya ayağa kaldırılmaz mıydı?

Ama, aynı emperial dünyanın ve onların çekim alanındaki diğer güç odaklarının sessizliğine itiraz etmeliyiz bile diyemiyoruz. Çünkü, o emperial ve şeytanî odaklar konuyu, ‘Azerbaycan güçleri Türkiye’nin yardımıyla Ermenistan güçlerine saldırıyor!’ diye çarpıtarak sunuyor dünyaya.. Ama, onlar Ermenistan’ı, üstelik da en saldırgan haliyle 30 yıla yakın zamandır var güçleriyle korudukları gibi yine korumak istiyorlar.

Rusya Başkanı Putin’in, Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın yardım çağrısına, ‘Savaş Ermenistan toprağında cereyan etmiyor ki..’ diye cevap vermesi, hem burada, hem Azerbaycan’da bazılarını umutlandırdı..

Ama, hemen ardından, bunun, Paşinyan’a, ‘Rusya’dan başka bir koruyucu arama..’ mânâsında bir zılgıt olduğu anlaşıldı ve

Paşinyan da anladı zâten, hemen.. (Bu arada teessüfle belirtelim ki, Paşinyan, İngiliz televizyonlarında, ‘Çok kayıp verdik..’ diyor, bizim laik kafalı medya organları, ‘şehidlik’ teriminin sadece İslâm dininde var olduğunu bile bilmediklerinden, Paşinyan’ın Ermenistan kayıpları için kullandığı ‘martyr’ kelimesini ‘şehid’ olarak tercüme ediyorlar! Halbuki, ‘martyr’, kendi dâvası için ölenler hakkında ‘kahraman’ mânasında kullanılan bir terimdir.)

 

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya