B. Amerika’da yayınlanan etkili gazetelerden ‘Los Angeles Times’da ‘Ermenistan-Azerbaycan ihtilafında, Türkiye gerçek kötü adam..’ başlıklı bir yazı vardı, 21 Ekim günü, tarih profesörü Mike Davis’in kaleminden..
23.10.2020 02:47
430 okunma
Devletlerin ihtilafları, ‘Halkların Savaşı' haline dönüştürülmemeli..
Selahaddin E. Çakırgil

B. Amerika’da yayınlanan etkili gazetelerden ‘Los Angeles Times’da ‘Ermenistan-Azerbaycan ihtilafında, Türkiye gerçek kötü adam..’ başlıklı bir yazı vardı, 21 Ekim günü, tarih profesörü Mike Davisin kaleminden..

Bir ermeni veya bir Hristiyan ya da ‘Müslüman olmayan birisi’ olsaydım, benim de gözlerim yaşarır ve o yazının yazarı gibi hayıflanırdım herhalde..

***

Yazıda kullanılan bir fotoğraf, ‘Los Angeles'daki Pan Pacific Park'ta 11 Ekim'de binlerce kişinin, Türkiye ve Azerbaycan'ın askerî saldırısını kınamak için düzenlediği protestoyu yansıtıyordu.

Sovyetler Birliği'nin çöküşünü takiben, başlayan Ermenistan Saldırıları’na, Azerbaycan topraklarının 5’te 1’inin işgal edildiğine ve başta Hocali olmak üzere diğer Azerbaycan yerleşim birimlerinde yapılan katliâm ve diğer barbarca saldırılara hiç değinilmiyordu. Halbuki, o katliâm ve barbarlıklar iki taraflı değildi, en gelişmiş rus silahları ellerinde olan Ermenistan güçleri, yeni kurulduğu için silahsız, ordusuz Azerbaycan topraklarının yüzde 20’sini işgal etmiş, 1 milyondan fazla insan evlerinden-barklarından kaçmıştı.

Yazıda ayrıca, asıl hedefin Erdoğan Türkiyesi olduğunu şu satırlar açıkça ortaya koyuyor: ‘Bugünkü asıl kötü adam, otokratik Türkiye'yi bölgesel bir süper güç yapma hedefinde ilerletmek için çatışmayı kasıdlı olarak ateşleyen, kürtlere ve türk soluna zulmeden Türkiye lideri Tayyip Erdoğan'dır’.

Sonra da, Türkiye içindekilere de bir mesaj verilerek, ‘İlericiler, Ermenistan ile Azerbaycan arasında kayıtsız-şartsız barış görüşmelerine destek vermeli, aynı zamanda Ermeni kardeşlerimizle sokağa çıkıp, Erdoğan ve rejimine yaptırım talep etmelidir. Bugün olanlar, tüm dünyadaki Ermeniler ve özellikle Ermenistan için gerçekten korkunç zamanlar.. nitelemesi yapılıyordu.

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya