İnsanlık adım adım tek elden kontrol edilen tek bir dünya devletine doğru yol almaktadır. “Yeni Dünya Düzeni” denilen bu gidişin başlangıcı bir kaç yüzyıl önceye dayanmaktadır.
16.11.2020 03:35
478 okunma
THE GREAT RESET: KAPİTALİZMİN RESETLENMESİ
İlhan Akkurt

İnsanlık adım adım tek elden kontrol edilen tek bir dünya devletine doğru yol almaktadır. “Yeni Dünya Düzeni” denilen bu gidişin başlangıcı bir kaç yüzyıl önceye dayanmaktadır. BM, IMF, NATO,FAO, İLO, UNESCO, Dünya bankası, Dünya Ticaret Örgütü, Dünya Sağlık Örgütü,  Blockchain, Bitcoin gibi tek  merkezden dünyayı yönetecek örgütlenmeler tamamlandı gibi. Küreselci yapı yeni bir sistemin şart olduğunu, bunun da   belli bir zamanda yapılacak resertlemeden, sıfırlamadan sonra “Big Data –Büyük Veri” tabanlı yeni dijital sistemde, insanlığın azami kontrolü için “Yapay Zeka’nın” başrolde olacağı yeni bir dönem başlatmak istiyorlar. Yapay Zeka, Humonoidler, çip takma, 5G, Starlink, Çeşitli internet ağları, Corona, Lanzarote, İstanbul Sözleşmesi, Toplumsal Cinsiyet, CEDAW, Starlink, Nerolink, NEOM gibi özellikle insanlığın takibi, kontrolü ve değişimi üzerinde bir sürü proje hızla devam etmektedir. Şimdi geldik bu iş için yapılacak büyük hamleye yani start vermeye. Küreselciler adına parayı kontrol eden George Soros, 1 Şubat 1999'daki Davos'ta şöyle bir konuşma yapıyor:

Soros, "Büyük Sıfırlama (Great Reset) bugün için zor görünüyor. Ancak 20 yıl sonra bir güç değişimi olabilir. Bunu anlamak bugünden zor. Bilinmeyen, beklenmeyen bir kaos ortamı, büyük sıfırlamanın önünü açacak. Devletler bu sistemin içinde olmak zorunda kalacak. Karşı çıkanların belki de sınırları değişecek" diyordu.

Anlaşılan o ki Soros 21 yıl önce Covid-19 gibi bir kaos ortamı bekliyordu. Soros bu kaosu yaratacak olayın Covid-19 olacağını bilmiyor olabilir ama bu işin büyük bir kaosun arkasından olacağından biliyordu. Aradan 21 yıl geçti ve 2020’nin başında ortaya çıkan Korona virüs’ün dünya ekonomilerini alt üst etmesi sonucu, gelinen noktada 119 ülke IMF’nin dağıtacağı para için kuyruğa girip küreselcilerin eline iyice düştü. Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için 1 trilyon dolarlık kredi kapasitesini aktif hale getirmek için hazır olduklarını açıkladı. Ve beklenen mesaj 2020 Haziran’ında dünya ekonomilerine yön veren Davos’un kurucu başkanı Klaus Schwab geldi:

 “Yeni bir dünya bizi bekliyor tek bir dünyaya sahip olduğumuz için hata yapma lüksümüz yok! Yapılan hatalardan ders çıkarıp küresel bir felaket olmaması için çalışıyoruz. Kovid-19 iklim değişikliğinin geldiği boyutu gösterdi. Birçok küresel değişiklik karşısında daha dayanıklı daha eşit kapsayıcı ve sürdürülebilir ekonomiler ve toplumlar inşa etmeliyiz. Artık büyük sıfırlama zamanı geldi. Büyük sıfırlama çok daha adil, güçlü bir gelecek için yeni sosyal sistemi inşa edeceğiz”

Arkasından IMF Başkanı Kristalina Georgieva’nın Dünya Bankası ile ortak düzenledikleri yıllık toplantıda “Yeni bir Bretton Woods anındayız” diyerek para üzerinde yapılacak operasyonların habercisi oldu. Devamında Büyük Reset-sıfırlama  için destekleyici demeçleriyle Galler Prensi Charles, BM Genel Sekreteri Gutteres, Microsoft, BP ve Mastercard CEO’ları sıraya girdi. Küresel oligarkların sözcüsü ve politikaların belirlendiği yer olarak bilinen Davos, kapitalizmin korona virüsün oluşturduğu ekonomik kaos bahane edilerek edilerek kapatılıp yeniden açılarak “reset” edileceğini bildiriyordu.            

Malum ailelerin İngiltere’deki The Ekonomist dergisi gibi ABD’de deki diğer bir sözcüsü  olan TİME dergisi Kasım sayısında  “The Great Reset-Büyük sıfırlama” başlığını atarak  o da devreye girdi. Baş yazıda şöyle deniyor: "COVID-19 salgını, nasıl bir gelecek istediğimiz hakkında düşünmek için eşsiz bir fırsat sağladı. TIME, Dünya Ekonomik Forumu ile birlikte çalışarak, önde gelen düşünürlerden yaşama ve çalışma şeklimizi nasıl dönüştüreceğimiz konusunda fikirler aldık"

Önde gelen düşünürlerin söylediklerine bakıldığında kapitalizmle dünyanın sürüklendiği parasal, çevre ve gelir dağılımı  gibi çevreye ve insana daha duyarlı bir ekonomik yapıdan söz etmektedirler. Bu hedef bir kandırmaca mı yoksa bir gerçek mi önümüzdeki yıllarda anlaşılacaktır. Birileri “cambaza bak” deyip yapacağını yapmaya çalışacaktır. Gelecekte bizleri bekleyen değişimleri şöyle sıralayabiliriz. İnsanların klonlanlaması, Neuralink ile insan beynine çip takılıp beyinle bilgisayarların iletişimi,  Yapay zeka ile insana yapay bir dünya sunulması, Yapay zekanın  kontrolündeki bir yönetim sistemi, nakit paranın yerine dijital paranın geçmesi, insan nüfusunun azaltılması, Tek dünya devleti denilen Dijital bir dünya sisteminin oluşturulması bizleri beklemektedir. Her şeyimiz paranın sahiplerinin kontrolü altında belirli bir hedefe doğru yol almaktadır. En kötüsü buna açıkça dur diyecek bir gücün ortalıkta henüz görünmemesidir. Bazı karşı oluşumlar var ama henüz çok etkili görünmemektedirler. İnsanlık bu aç gözlülerin insafına kalmış gibi görünmektedir. Ancak ümitvarız şafak karanlığın en koyu olduğu dönemde söker.

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya