1960 lı yılların sonlarına yaklaşıldığında, Ülkemiz’ in nasıl bir kavga içine itilmiş olduğunu, insanımızın sağcı-solcu kavramları altında nasıl bir kaosa sürüklendiğini çoğunuz hatırlarsınız.
20.11.2020 04:46
2 yorum
1.318 okunma
PEYGAMBERSİZ DİN İHDAS EDİP
Y.M. MÜCADELE’ yi BİRLİKTE TELAFFUZ EDEN GAFİLLER...
Mehmet Aktan

            Değerli okuyucu;

            1960 lı yılların sonlarına yaklaşıldığında, Ülkemiz’ in nasıl bir kavga içine itilmiş olduğunu, insanımızın sağcı-solcu kavramları altında nasıl bir kaosa sürüklendiğini çoğunuz hatırlarsınız.

            İnsanımız, özellikle de entelektüellerimiz o günlerde; Komünizme, Kapitalizme, Faşizme, ırkçılığa ya da Dini ve Milli hiçbir karşılığı olmayan bilmem ne izm’ lere inanmak mecburiyetiyle karşı karşıya bırakılmıştı. İnanmakla da kalmayıp birbirlerinin boğazlarına sarılma, Devlet’ e isyan hareketleri olağandı. Çünkü insanlar inanç ve düşünceleri doğrultusunda hareket ederler, farklı inanç ve fikirlerini başka insanların da benimsemelerini ister bu yönde propaganda yaparlar ve sonuçta birbirleriyle çatışırlar.

            İşte bu gerçek toplumumuzu lime lime etmiş ve birbiriyle çatışır hale getirmişti.

            Tam da bu dönemde Yeniden Milli MÜCADELE hareketi tarihimizin en soylu hareketlerinden birini ortaya koyarak, öncelikle insanımızın inanç ve fikirlerini bozmaya yönelik tüm sapık akımların karşısına Ömer Nesefî’ nin “İSLÂM AKAİDİ” isimli kitabıyla çıkmış, bilhassa gençlerimizin beyinlerinin bulandırılmasına engel olmaya çalışmıştır. Hareket içinde, diğer milli değerlerimizin korunmasına dair çalışmaların başında Akâid çalışmaları da yapılmış, böylelikle; “İSLAM İNANCININ TEMELLERİ” genç dimağlara yerleştirilmiştir.

            Bu gayretlerinden dolayı Yeniden Milli Mücadele Hareketinin ağabeylerinden Allah razı olsun.

            Y.M. Mücadele Hareketinin siyasette başarılı olamamış olması, siyasete girdiği yılların konjonktüründen, toplumun henüz hazır olmayışından, kadrolarının siyasi tecrübesinin yetersizliğinden vs. başka sebeplerden kaynaklanmış olabilir. Ancak Yeniden Milli Mücadele Hareketi’ nin, itikadı, ilmî sağcı düşünce tarzı, milli devlet stratejisi, müntesiplerinin yüksek vasıfları günümüzde de, haklılığı, doğruluğu hemen herkesçe kabul edilen gerçeklerdir. Bu gerçeği inkâr etmek kimsenin hakkı da, haddi de değildir.

            Hâl böyleyken;

            Face Book’ da “Yeniden Milli Mücadele’ yi beğenen arkadaşlar” adı altında sayfa açan bir şahıs;

            Kur’ anı Kerim dışında hiçbir bilginin sahih olmadığını, hurafe olduğunu, bu bapta, Sünnet, Hadis, İcma (Hak mezhepler) Kıyas gibi insan ve toplum hayatındaki ayrıntıları Kitabımıza uygun olarak tanzim etmeye matuf tüm kaynakları reddederek DEİZM’ in bir başka versiyonunu inatla propaganda etmektedir.

            Farkında olmayarak katıldığım bu sayfada, sayfanın kurucusu ve yöneticisi bulunan bir arkadaşla günlerce mesajlaşmamız sonuç vermemiş, en sonunda beni sayfadan çıkarmış ve engellemiştir. Kur’ an-ı Kerim den başka Sünnet, hadis, İcma (Hak mezhep) ve Kıyas’ ı da kabul edeni hurafecilikle, hurafe din icat etmekle suçlamaktadır.

            Sonuçta bu anlayışın, Din’ imizi insan ve toplum hayatından uzaklaştırmaktan başka bir amacının olamayacağını ifade etmemiz de sonuç vermemiştir.

            Yüce Rabbimizin bizlere yüklediği münasip bir lisanla tebliğ etme vazifemizin sorumluluğu altında verdiğimiz çaba, şahsı girdiği çıkmaz yoldan döndürmeye yetmemiştir.

            Sayfada, benim gibi Yeniden Milli Mücadele adını görüp sayfaya katılmış olan 450 ye yakın üye bulunmaktadır. Üyelerin yarıdan fazlasının, hayatının bir döneminde ömrünün bir bölümünü Yeniden Milli Mücadele Hareketine vakfetmiş olduğunu bildiğimiz kıymetli arkadaşlarımız olduğunu gördüm.

            Yeniden Milli Mücadele Hareketi’ nin adını lekelemeye yönelik bu gafle girişiminin engellenmesi için her arkadaşımızın üzerine düşeni yapacağına inanıyorum.

            Hürmet ve muhabbetlerimle.

Av. Mehmet AKTAN

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
2 yorum yapıldı
YA KALDIRIN
Bu yazıyı ya kaldırın ya da benim yazacaklarımı da yayınlayın.
Yorum Ekleyen: Savaş Ören     20.11.2020 20:42:36
Müfterilik
Bu yazıyı yazan kişiyle facebook ortamında yazıştık. Peygambersiz din iddiası yaparken kendisi Son Nebimizi İslam'ın kurucu ortağı olarak görmektedir. Buyursun kendi delillerini ortaya koysun, elbetteki biz de koyacağız.Onun deyimiyle kimin "gafil ve hain olduğu" ortaya çıksın.
Yorum Ekleyen: Savaş Ören     20.11.2020 20:16:41
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya