Belçika'nın Flaman parlamentosunun geçen yıl kabul ettiği ve hayvanların şoklanmadan kesilmesini yasaklayan karar, ilk etapta küçükbaş hayvanlar için uygulamaya kondu.
21.01.2019 12.16
571 okunma
Çok Şey Var, Çok
İdris Doğan

 

         Belçika'nın Flaman parlamentosunun geçen yıl kabul ettiği ve hayvanların şoklanmadan kesilmesini yasaklayan karar, ilk etapta küçükbaş hayvanlar için uygulamaya kondu.

         Bunda ne var, diyebilirsiniz. Evet, bunda çok şey var, hem de çok...

         Bir bakıyorsunuz Yahudiler, bir bakıyorsunuz Hıristiyan dünyasına yön verenler, helâl veya haram belirleme hakkının kendi ellerinde olduğunu sanıyorlar.

         Onlar, kendilerine göre haramlar helâller belirleyip emirler yasaklar belirleyerek yeryüzüne, bütün insanlığa beyanatta, telkinatta bulunuyorlar. Böylece Müslümanların zihin ve gönül dünyalarını bozup alt üst etmeye çalışıyorlar. Müminleri helâl haram belirleme konusunda Allah'tan koparıp -topsuz tüfeksiz- kendilerine kul köle edinmek istiyorlar.

         Her gün ve her gece el ele verip çeşit çeşit haramlar helâller: "Şunlar yenir, şunlar yenmez! Şunlar giyilir, şunlar giyilmez! Şunlar içilir, şunlar içilmez! Bunların modası geçti, şu moda! Bu devirde öyle yaşanmaz, şöyle yaşanır! Şunlar olmaz, bunlar olmadan hayat çekilmez! Şurada okunur, burada okunmaz! Şöyle kazanılır, böyle harcanmaz! Şu meslekler seçilir, şunlar geçersizdir! İnsanlar ancak şöyle yönetilir, bu çağda bu tür yönetimlere yer yoktur! Toplumda şunlar esas alınmalıdır, bunlar ise geçersizidir! Hukukun temel dinamiklerini biz belirleriz, bunu dışında ne varsa hukuk dışıdır, asla kabul edilemez! Eğitimin temel ilkeleri şunlardır, bunların geçerliliği kalmamıştır! " belirlemekte bunları özümseyip benimseyerek kabul etmesi için insanlığı zorlamakta; durup dinlenmeden, bıkıp usanmadan bütün güçleriyle sahte tanrıları ve teknolojileriyle insanları Allah’ın ortaya koyduğu yasalardan, ilkelerinden koparmaya çalışmaktadırlar.

         Bu fesatçıların tek dertleri, insanları Allah'a kulluktan uzaklaştırıp kendi uydurdukları yasalarına, sonu gelmez heva ve heveslerine kul köle edinmektir.

         Fıtratı bozmak, kendi arzularına göre bir inanç sistemi geliştirip insanın fizik yapısına; zihin ve gönül dünyasına tamamen aykırı bir hayat tarzı ortaya koyabilmek; kısaca insanlığı, özellikle Müslümanları, kendi elleriyle ürettikleri tanrılarına inanmaya ve tapınmaya davet etmektedirler.

Hatırdan asla çıkarmamak ve aldanmamak gerekir ki, bütün bu olup biteni yapanlar ve yönetenler, nesli bozmaya ant içmiş -yeryüzünün en akılsız, en ahmak insanları olan- cahil, inatçı inkârcılardır.

Bir kutlama…

Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutlayan herkese teşekkür ediyorum.
Bu vesileyle ifade etmiş olayım. Dünyanın en zor, en meşakkatli işlerinden olan, doğru haber alma, onu yayma hürriyetini asla istismar etmeden hayrın gelişip yücelmesi; şerrin ortadan kaldırılıp yok edilmesi uğrunda, gece gündüz, yağmur çamur demeden ve hiçbir engele, kınayıcının kınamasına aldırmadan görevini ibadet aşkıyla ifa etmeye çalışan bütün gazetecileri tebrik ediyor, kendilerini kutluyorum.

idris-dogan@hotmail.com                                    10.01.2019

                                                                          İdris DOĞAN

 

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
...

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya