Bütün olayların izahında kullanılan metodlardan biri de üçlü sacayağı metodudur.
07.02.2021 10:18
805 okunma
SOSYALİZM İYİ BİR SİSTEMMİDİR?
Necdet Ergün

Bütün olayların izahında kullanılan metodlardan biri de üçlü sacayağı metodudur.

Bu metodda sebep, sonuç ve gaye ilişkisi vardır.

Her olayın bir sebebi vardır. Her olayın bir gayesi vardır. Her olayın bir sonucu vardır.

Bu teoriyi gezi olaylarına ve Boğaziçi olaylarına uygulayalım.

Gezi olayları ve Boğaziçi olaylarının asıl sebebi, Marksist-leninist bir sistemi (ekonomik, siyasi ve sosyal) hayata geçirmenin mücadelesidir.

Gezi olaylarının görünürde ki sebebi nedir?

Gezi olaylarının görünürde ki sebebi 3-5 tane ağacın kesilmesidir. Bunu engellemek için yapılmıştır.

Gezi olaylarının gayesi nedir. Türkiye de sosyalist bir sistemin kurulması için ilk adımı atmaktır. Diyeceksiniz olaylar sırasında bunu dillendirmediler. 3. Köprü inşaatı dursun, Atatürk hava limanı inşaatı dursun gibi isteklerde bulundular.

Olaylara katılan marjinal gruplara baktığınız zaman bu insanların üniversite yıllarında Marksist-Leninist bir öğreti aldıklarını görürsünüz.

Gezi olaylarının sonucu nedir. Olayları organize edenler gayelerine ulaşmışmıdır? Tam ulaşamamışlardır. Ancak Türkiye de böyle bir kalkışma yapılabilir fikri oluşmuştur.

Boğaziçi olayları da bunu gösteriyor. Eğer Hükümet bu olayları masum gençlerin masum istekleri olarak görür, gerekli müdahaleyi yapmazsa onların isteklerine boyun eğerse bu olayların arkası gelecektir. Hatta hiç durmayacaktır.

Bu olayların arkasında ABD’nin olduğunu söyleyenler doğru söylüyorlar. Ancak böyle bir kalkışmanın olabilmesi için bir inanmışlık olmalı, perde arkasındakiler ABD’den emir alabilir. Ancak bu olayları yapan çoğunluk sosyalist ideolojilerinin peşinde gittiklerini sanıyorlar. Bunu asla göz ardı etmememiz gerekir.  

Televizyonlarda bazı meşhur televizyoncuların ve siyasilerin çıkıp olaylar madem bu boyutlara geldi bu rektör büyüklük ben de kalsın ülkemin menfaati için istifa edeyim demesi lazım diyorlar. Olay gerçekten öylemidir? Bu söylemi geliştirenlere baktığınız zaman üniversite yıllarında sosyalist öğretiyi almış kişilerdir. Rektörün istifa etmesi olayları durdurmayacaktır. Eğer rektör istifa ederse bu söylemi geliştirenler bıyık altından gülecekler. Bu halk enayi bizim asıl niyetimizi anlayamıyorlar. Birinci hamle kazandıklarını düşünecekler, arkasından ikinci hamleyi yapacaklardır. Ta ki sosyalist sistem kurulana kadar.

Çünkü Marksist Leninist sistemin kurulabilmesi için ülkede ki huzursuzluğun hiç bitmemesi gerekir. Halka gördünüz mü bunlar bu ülkeyi idare edemiyorlar dedikleri zaman bir alt yapıları olması gerekir. Bunu da kendileri hazırlamaktadır.

Şimdi Boğaziçi olaylarını irdeleyelim:

Boğaziçi olaylarının sebebi nedir? Yeni bir rektör atanmasıdır.

Boğaziçi olaylarının gayesi nedir? Sosyalist bir sistem kurmak için ülkede kargaşa yaratmaktır.

Sonuç ne olmuştur? Hükümet olaylara müdahale etti sükuneti sağladı.

Sosyalist sistem savunucuları neden bu karışıklıkları çıkarmak ister? Çünkü Marksist komünist bir sistemin savunucuları Marksın dediği gibi bu sistem demokrasi ile gelmez. Çünkü sermayeyi elinde bulunduranlar buna müsaade etmez. O halde ihtilal yapmak gerekir demektedirler. Tabi bu ihtilal her zaman ordu ile olmayabilir. Bunun çok çeşitli yolları vardır.

Bunun için de ülkede ekonomi iyi gitmemeli, devamlı karışıklık olmalı, millet canından bezmiş hale gelmeli ki denize düşen yılana sarılsın.

Sosyalist sistem iyi bir sistem de bizler neden bu sisteme karşıyız. Onlara göre sermayenin uşaklarıyız. Sosyalistler iyi düşünür. Sosyalistler doğruyu bilir. Sosyalist düşüncenin dışında ki düşünceleri savunanlar doğruyu bilemez, bulamaz.

12 Eylül öncesi Marksist Leninist öğreti ile beyinleri yıkananlar hala o zaman söylenenlere inanıyorlar. Ayrıca kendilerini yenilemiyorlar. Reform yapalım dendi mi demek ki şimdiye kadar yapılanlar yanlışmış bak yenisini yapacaklar. Bir şey yaparsın artık o bozulmaz derler. Her şeyin yenilenmesi gerektiğini, her zaman yeni düşüncelerin üretilmesi gerektiğini bir türlü kabul etmezler.

Sosyalist sistemin özünde ne vardır. Kamulaştırma vardır, Devletçilik vardır. Devletçilik bizim anladığımız manada sadece devletini seven anlamında değildir. Özel sektörün mallarının kamulaştırılarak devletleştirmektir.

Sosyalist sistemi savunmayanlar devletin üretim yapıp özel sektörün ortadan kaldırılmasını istemeyenler iyi olan sosyalist sistemi göremiyorlar kapitalistlerin uşağı oluyorlar diye düşünürler.

Tarih içinde bütün insanlık herkesin eşit ücret almasını istemiştir. Tarih bunun mücadelesini veren birçok kahramanla doludur.

Böyle bir sistem olmuyor. Uygulanan sistemlerde insanlara kan ve gözyaşı getiriyor. Çünkü muhalefetin olmadığı tek parti oluyor. Ayrıca sosyalist sistemin aleyhinde konuşan, aleyhinde çalışan insanlar da faili meçhul oluyor.

Komünist bir sistem islam da da yok. Kuran-ı Kerimde devlet üretmesin diye bir kayıt yok, ancak ayetlere baktığımız zaman zenginlerin zekat, sadaka ve sadakayı fitir vermeleri emrediliyor.

Komünistlerin hayalinde ki herkesin ihtiyacına göre herkese eşit ücretin dağıtıldığı bir sistem ortaya konmuş olsaydı zekat emredilmezdi. Çünkü herkesin patronu devlet olacaktı ortada bir zengin olmayacaktı. O zaman da zekatın anlamı olmayacaktı.

Peygamberimizin uygulamalarında da herşeyin kamulaştırdığı bir sistemi görmüyoruz. Yani peygamberimiz bütün zenginlerin malına el koyup hazineden herkese eşit ücret dağıtabilirdi. Böyle bir şey yapmamış. Eğer Allah böyle bir emir verseydi o da uygulardı. Müslümanlar da buna itiraz etmezdi.

Necdet ERGÜN
Ziraat Yüksek Mühendisi
Mail:necdet@necdetergun.com

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya