Yetişen genç nesilde eğitimin ciddiyetini bozan, hocaya saygıyla alay eden, sınıf huzuruna ve okul ciddiyetine aykırı sahnelerle eğitim-öğretimi oyun ve eğlenceye çeviren HABABAM SINIFI gösterimden kaldırılmalıdır.
26.06.2021 09:03
357 okunma
Sayın Milli Eğitim Bakanımıza Çağrımdır !
Kemal Cengiz

Sayın Milli Eğitim Bakanımıza Çağrımdır!

"HABABAM SINIFI"  FİLMİ GÖSTERİMDEN KALDIRILMALIDIR !

Yetişen genç nesilde eğitimin ciddiyetini bozan, hocaya saygıyla alay eden, sınıf huzuruna ve okul ciddiyetine aykırı sahnelerle eğitim-öğretimi  oyun ve eğlenceye çeviren HABABAM SINIFI gösterimden kaldırılmalıdır.

özellikle anaokulu ve  ilkokul çağındaki çocuklarımızın ciddiyetsiz bir eda ve ağızla  konuşma tarzlarına kadar etki eden bu filmin.  "tahribattan" başka eğitim adına bir katkısı yoktur. 
Okul atmosferi, cıvık sahneler ile "curcunaya" çevrilip öğretmen ve idare ile ölçüsüz bir şekilde alay edildikten sonra ortaya konan bir sahne ile işlenen HALTLAR güya temizleniyor. Ama gerçek hayat böyle bir "tiyatro sahnesi" değildir. Hayat ciddiyet istiyor.

Bu filmi çevirenlerin büyük çoğunluğu da bugün hayatta değildir. Yaşamış olsalardı, "çocuklarımızdaki cartlak ağızla ciddiyetsiz konuşmayı, büyüklerini hafife almayı, hocalarına ölçüsüz şakalar yapmayı"  bir maharet sanan bu nesildeki tahribatı görünce pişman olurlar ve eminim kendileri bu filmin dolaşımdan kaldırılmasını isterlerdi.
 
Güya "sanat adına!" televizyonlarımız,  sosyal medyamiz, anne-babalar olarak velilerimiz de bunun farkında değiller.  Büyüklerimiz, "Su'i misal, emsal olmaz : Kötü örnek model alınmaz" demişlerdir. 

"Sunan" sunmuş, "alan" da almış, sonunda farkında olmadan "SUNAL" ortaya çıkmış !
Ne zaman uyanacağız ?

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Kemal Cengiz
DİĞER YAZILARI

Kemal CENGİZ
Emekli Müftü

Memleketi olan Ankara/Çamlıdare Ahatlar köyünde 1951 yılında doğdu. İlköğrenimi yıllarında Hafızlık ve Medrese Usulü Arapça tahsili yaptı. 1974 yılında Ankara Merkez (Tevfik İleri) İmam-Hatip Okulu'nu bitirdi. Aynı yıl girdiği İzmir Yüksek İslam Enstitüsü'nden 1978'de BİRİNCİLİKLE mezun oldu.

Dini Yüksek Tahsilini yaparken aynı zamanda İmam-Hatip olarak göreve başladı. Mezuniyetini takiben yurdun çeşitli il ve ilçelerinde Vaiz, İlçe Müftüsü ve İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Toplam 43 yıl görevden sora 2016 yılında "yaş haddinden" emekli oldu.

KELÂM-I KEMÂL adıyla özlü sözlerini içeren bir kitabı yayımlandı. Dini, milli, ahlaki ve sosyal konularda çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda çıkan yazılarına devam etmektedir. Bu yazılarından aldığı derece ve ödülleri ile TAKDİR belgeleri bulunmaktadır. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye çapında açılan "Hutbe Yarışmasında" BİRİNCİLİK ödülü bulunmaktadır.

Dini Yüksek İhtisas Eğitimi (İstanbulh-Haseki) yanında Uzmanlık derecesinde Arapça, orta derecede İngilizce biraz Farsça, biraz da Almanca bilmektedir.

Evli, iki oğulu  ve beş torunu bulunmaktadır.

...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya