İkiz Kuleler'in yıkılması hadisesi üzerine Afganistan ve Irak'ı işgal eden ABD politika değişikliğine gitmek zorunda kaldı.
21.08.2021 02:54
2 yorum
277 okunma
ABD Afganistan'ı Neden Terk Etmiştir?
Nurettin Dursun
İkiz Kuleler'in yıkılması hadisesi üzerine Afganistan ve Irak'ı işgal eden ABD politika değişikliğine gitmek zorunda kaldı. İkiz Kulelerin yıkılması ABD derin devletinin bir operasyonudur. Amaç bazı Ortadoğu ülkelerini işgal etmek için meşru zemin hazırlamaktı. CIA adına çalışan Bin Laden bu operasyonlarda kullanılan bir figürden ibarettir. 
 
Peki ABD politika değişikliğine neden gitmek zorunda kaldı? İsrail Devleti'ni kurduran ABD idi. İsrail'in saldırganlığı bölgede giderek ABD düşmanlığını körüklüyor. Çin'in giderek yükselen gücü ABD'yi korkutmaya başladı. Çünkü Ortadoğu petrollerini ele geçiren güç, dünya hakimiyetini çok rahat ele geçirebilir. 
 
Bu noktada ABD için tek çıkış yolu vardır. O da Balkanlar'ın, kafkasların, Ortadoğu'nun ve Afrika'nın kontrolünü Türkiye'nin emrine vermektir. Örneğin Afganistan'da Türk askeri kucaklanırken ABD askerleri taşlanıyor. Çünkü Osmanlı her gittiği yerde kendisini ihmal etmiş ama gittiği yeri imar etmiştir. ABD, Avrupa ve bütün Batı dünyası her gittiği yeri talan etmiş, sömürmüş ve sömürdüğü imkânlarla kendi kalkınmasını sağlamıştır. İşte insanlık bunun için Osmanlı'nın adının her geçtiği yerde gözyaşı dökmektedir. Aynı ölçüde Batı dünyasına da tepki göstererek nefret etmektedir. 
 
ABD artık bulunduğu yerden dünyayı yönetemeyeceğini anlamıştır. Türkiye'nin bölge ve dünya milletleri üzerindeki prestijini görünce ABD bölgedeki hakimiyeti Türkiyenin kontrolüne vermek istemiştir. Akdeniz'de, Libya'da, Azerbaycan'da, Suriye'de ve Kuzey Irak'ta  Türkiye'nin kurduğu hakimiyetin temelinde yatan ana düşünce budur. 
 
Önümüzdeki süreçte beklenen en önemli gelişme Hilafet Parlamentosunun kurulması olacaktır. Bu süreç tamamlandıktan sonra muhtemelen Fener Patrikhanesi'ne ekümeniklik verilecektir. Ekumenikliğin verilmesinden sonra Yunanistan ve Ukrayna federasyonla Türkiye'ye bağlanacaklardır. İsrail da federasyonla Türkiye'ye bağlanacaktır. Aksi takdirde İsrail, bölgede yükselen milliyetçilik dalgası karşısında bölge ülkeleri tarafından yutulmuş olabilir. İsrail varlığını ancak Türkiye'nin kontrolüne girmekle sürdürebilir. 
 
Sonuç olarak 21. yüzyıl, Türk asrı olacaktır. Bölgenin ve dünyanın sulhu buna bağlıdır. Herkesi 21. yüzyıl Türkiye'sini selamlamaya davet ediyorum.
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
2 yorum yapıldı
İtiraz
ABD veren el olacak ve Türkiye Büyük devlet olacak! Hiç de sevinilecek bir durum değil. "Gölge etme ihsan istemem. "
Yorum Ekleyen: Hasan Mutluoğlu     25.08.2021 10:07:37
Amerikan Emrinde değiliz
"Bu noktada ABD için tek çıkış yolu vardır. O da Balkanlar'ın, kafkasların, Ortadoğu'nun ve Afrika'nın kontrolünü Türkiye'nin emrine vermektir." bu bölüme katılmıyorum abim.
Yorum Ekleyen: Remzi AYAZ     22.08.2021 23:53:39
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya