Kontrgerilla ve kaos stratejisinin bir parçası olarak Kılıçdaroğlu'na kadar uzanan projenin yeniden sahaya sürülmesi ve yeni aktörlerin dahil edilmesine şahit oluyoruz.
23.10.2021 12:03
535 okunma
Gladyo'nun Legal Yüzü Deşifre Edilmeli
Binnur Günay
Kontrgerilla ve kaos stratejisinin bir parçası olarak Kılıçdaroğlu'na kadar uzanan projenin yeniden sahaya sürülmesi ve yeni aktörlerin dahil edilmesine şahit oluyoruz.
İddiaların gölgesinde ve "duyum" olarak ifade edilen söylemlerin belli bir sistematiği izlediğini dikkatlerden kaçırmamak lazım. 
Ne diyordu Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'ın iktidarı kaybetmemek adına kaos ve iç karışıklıklara sebebiyet verecek hamlelere başvuracağına" dair söylemler geliştirdi. 
Kılıçdaroğlu'nun "taktiksel" olarak gördüğü yöntemin gerçekte bir GLADYO- KONTRGERİLLA taktiklerinden başlıcası olduğunu bilmekte fayda var!
Kılıçdaroğlu'na sözde bu duyum ve bilginin kim ya da kimler tarafından sufle edildiğini sormak gerekiyor ki, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'da konunun bu yönüne dair soruşturma başlatmış oldu.
Gayri Nizami Harp Taktikleri kitabı yazarı  Franklin Lindsay'ın şu cümlesini oldukça önemsiyorum. Lindsay"...daha çok saldırgan olan taraf halka hakim olacaktır" tespiti Millet İttifakı olarak tanımlanan mevzi alış bloklaşmasında önemli ipuçlarını verecektir diye düşünüyorum. 
Özellikle yalan ve dezenformasyona dayalı izlenen politikaları Biden çizgisindeki eşzamanlı hamlelerle değerlendirince büyük resmi görmek mümkün olur.
Siyasi cinayet ya da cinayetlerle vurgulanan söylemin "siyaseten" ifade edilmiş rastlantısal  olmadığını, bilerek ve isteyerek bir projenin zeminini teşkil ettiğini düşünmemek saflık olur.
Kılıçdaroğlu ile eşzamanlı hareket edecek ve ettirilecek güç ya da güçlerin deşifre edilmesi bu oyunu bozacaktır.
Buna dair işaret fişeğini Kılıçdaroğlu'nun son dönemdeki açıklamalarında bulmak mümkün. PKK ve Fetöcü teröristlerin KHK ile mağdur edildiğinden dem vurmasının manidar bir izahı olduğunu es geçemeyiz.
Diğer taraftan Anayasa hukukçusu Prof. Süheyl Batum'un "Cumhur ittifakının güç kaybetmeye başladığı anda 12 Eylül öncesindeki politikalara bel başlayacağına" dair açıklamasını Kılıçdaroğlu'nun iddialarından uzakta değerlendiremeyiz.
Net olarak ifade etmek gerekirse, Biden ittifakının yerli işbirlikçileri kontrgerilla taktiklerini sahaya yansıtacak arayışlarına devam ediyor!
 
Binnur Günay
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya