Cumhuriyetimizin 98. yıldönümü gününde kaleme/klavyeye aldığım bu yazı vesilesiyle Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Medeniyetimizin yeniden inşası yolunda yaptığımız çalışmaların cumhuriyet ikliminde yeşererek hayatın her alanında maddi ve manevi ümrana; milletimizin ve İslam dünyasının yüceliş ve mutluluğuna evrilmesine vesile olmasını niyaz ederim.
29.10.2021 04:46
1 yorum
916 okunma
"Anset Sanat Yarışmaları"
Mustafa Yıldız

         Cumhuriyetimizin 98. yıldönümü gününde kaleme/klavyeye aldığım bu yazı vesilesiyle Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Medeniyetimizin yeniden inşası yolunda yaptığımız çalışmaların cumhuriyet ikliminde yeşererek hayatın her alanında maddi ve manevi ümrana; milletimizin ve İslam dünyasının yüceliş ve mutluluğuna evrilmesine vesile olmasını niyaz ederim.

         Anadolu Sanat ve Edebiyat Topluluğu (ANSET)’den bahsetmek istiyorum.

         Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı, medeniyetimizin yeniden inşasına hizmet etmek amacıyla millet evlatlarının, etrafında kümelendiği bir ocaktır.

         İstikametini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış bir milletin/ ümmetin yolunu aydınlatmaya çalışan ışık olmak gayretindedir.

         Serdedilen mülahazalar nedeniyle sosyal hayatımızın değişik alanlarında yaptığımız çalışmalardan biri de medeniyetimizin ruhunu teşkil eden sanat ve edebiyattır.

         Vakıf Yönetim Kurulu’nca 29 Ocak 2019 tarihinde çıkarılan bir yönerge ile Anadolu Sanat ve Edebiyat topluluğu (ANSET) kuruldu.

         Topluluğun amacı, sanat ve edebiyat erbabının çalışmalarını bir araya getirerek medeniyet inşamızda etken hâle getirmektir.

         ANSET adıyla kurduğumuz grup üyelerimiz veya henüz gruba dâhil olmamış eser sahipleriyle yoğun ve sürekli bir çalışma yapmak arzusundayız.

         Bu cümleden olarak şiir, hikâye, roman, tiyatro, karikatür, resim, fotoğraf, beste, çocuk kitapları gibi eserlerin, vakfımızın yayın birimi olan AY YAYINLARI kervanına katılmaları çabası içindeyiz.

         Topluluğumuzun kuruluşunu müteakip bütün insanlığı bir kaosa sürükleyen pandemi süreci başladı. Her alanda olduğu gibi sanat ve edebiyat alanında da bir durağanlık başladı. Bu süreçte yeni duruma göre vaziyet almaya başladık.

         Bu dönem içinde birçok sevdiğimiz insanımızı ve yakınlarımızı kaybettik. Özellikle ANSET topluluğunun iki kutup şair ve yazarı olan ve “Anadolu Şairlerinden DAMLALAR” adlı antolojimizde yer alan Hüseyin Emin Öztürk ve Sadık Şenkaya üstatlarımızı korona virüsü nedeniyle kaybettik. Bu musibet halâ da tehdidini sürdürüyor.

         Böyle bir ortamda herkes gibi biz de teknolojinin imkânlarından yararlanmaya çalıştık.

         Grubumuz, üniversitelerle işbirliği halinde sanat ve edebiyat faaliyetlerini yürütmek için çeşitli projeler hazırlamışken korona yolları kapattı. Bu süreçte Türkiye genelinde sanat ve edebiyat çevrelerinde ses getiren ve 74 şairimizin şiirlerinden oluşan “ANADOLU ŞAİRLERİNDEN DAMLALAR” adlı antolojimiz AY YAYINLARI arasında çıktı.

         ANSET’in sosyal medyada kurulan grubu sayesinde 80 küsur yazar, şair ve edip, eserlerini paylaştılar ve devam ediyorlar.

         Bir ilk olmasına rağmen 25 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz çevrimiçi toplantıya grubumuzun önemli bir kısmı katılarak antoloji üzerinde görüş ve düşüncelerini ifade ettiler. Bu toplantıların 6 ayda bir tekrarlanmasını önerdiler. Bu öneriye sadık kalarak biz de yeni bir çevrimiçi, toplantımızı 31 Ekim 2021 Pazar günü saat 11.00’ da yapıyoruz.

         Toplantımızın konusu, Kasım 2021-Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ““ANSET SANAT YARIŞMALARI” adlı projemizin tanıtımı olacaktır.

         Umuyorum ki projemizin gerçekleşmesine katkı yapacaklarından şüphemiz olmayan ANSET grubumuz, önemli bir başarıya daha imza atacaktır.

         Selam ve dua ile.

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
Allah razı olsun
Allah çalışmalarınızı bereketli kılsın inşallah.
Yorum Ekleyen: Hasan Mutluoğlu     29.10.2021 20:09:42
Mustafa Yıldız
DİĞER YAZILARI

MUSTAFA YILDIZ KİMDİR?

Mustafa Yıldız 1951 yılında Konya'nın Kulu İlçesinin Hisar köyünde doğdu.1963 yılında İlkokuldan mezun olduktan sonra birkaç yıl Arapça okudu.

1967–1968 ders yılında Ankara İmam-Hatip Okulu'na girdi. 1973–1974 yılında bu okuldan mezun olduktan sonra Ankara merkezinde İmam-Hatip olarak memuriyete başladı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi'ne girdi. Bir yandan memuriyetini sürdürürken diğer yandan öğrenimini sürdürerek mezun oldu.

1981 yılında Erzincan'da kısa dönem askerlik görevini yaptı.

1983 yılında Diyanet işleri Başkanlığı adına Almanya'ya Din Görevlisi olarak gitti. 1988 yılında yurda dönen Yıldız, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Süreli Yayınlar bölümünde Diyanet Gazetesi, Diyanet Çocuk Dergisi... Gibi yayınların hazırlanmasında çalıştı ve adı geçen yayın organlarında yazılar yazdı.

Bir yıl sonra1989 Eylülünde istifa ederek serbest ticarete atıldı. Bu tarihten sonra aktif siyasete atılarak, belediye başkanlığı adaylığı, milletvekili adaylığı ve on yıl boyunca bir partinin Ankara İl Başkanlığını yaptı.

2003 yılında ticaret ve siyasetten ayrılan Mustafa YILDIZ, açıktan atama ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanlığı nezdinde göreve başladı. 2 yıl sonra adı geçen dairede Kamuoyu Değerlendirme Şube Müdürü olarak 12 yıl boyunca anket çalışmalarını ve sanat sergilerinin yöneticiliğini yaptı. Petek adlı şiir kitabını bu görevinde iken yayımladı.

Belediyedeki görevine başladıktan kısa bir süre sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Bölümünde master yaptı.

Mustafa Yıldız’ın yayımlanmış 2 kitabı ile yayımlanmamış 5 kitabı; çok sayıda dini, sosyal ve kültürel içerikli yayınlanmış makalesi bulunuyor.

60’lı yıllardan beri muhtelif yayın organlarında şiirler ve yazılar yazmaktadır. Yeniden Milli Mücadele ve Pınar dergilerinde şiir ve yazıları yayımlanan Yıldız, AnaHaberGazete internet gazetemizin de köşe yazarıdır.

Mustafa YILDIZ, Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı mütevelli heyet üyesidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü görevinden emekli olan Mustafa Yıldız, 4 çocuk ve 7 torun sahibidir. Ankara’da ve Konya’nın Kulu ilçesinde ikamet etmektedir.

...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya