Tarihte kurulan Türk müslüman devletlerin günümüze ve köklü geçmişimize olan dünyanın her tarafında yarınımızda dünyanın yeniden yapınanmasında ve dirilişimizde örnek çalışmalarımız büyümelerimizde güvenliğimizde örnek olacaktır.
11.01.2022 05:46
254 okunma
Geçmişten Geleceğe
Ali İlkbahar

Tarihte kurulan Türk müslüman devletlerin günümüze ve  köklü geçmişimize olan dünyanın her tarafında yarınımızda dünyanın yeniden yapınanmasında ve dirilişimizde örnek çalışmalarımız büyümelerimizde güvenliğimizde örnek olacaktır.

Geçmişte kurulan;

Hun imparatorlukları, Göktürkler, Karahanlılar, Gazneliler, Tolunoğulları, İhşidiler, Büyük Selçuklu, Doğu Türkistan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Endülüs gibi ırk, dil, inanç, kültür ve medeniyet bağları ile dünyanın en şanslı bir milletiyiz.

Bu büyük bağlarımız, ortak değerlerimiz parçalanmışlıktan toparlanmaya bır ve beraber olma yolunda Türk dünyası kutulmuştur. Bu geleceğimizde ayağa kalkmamızda ümit olmada, masallardayetkili sözü geçerli büyük, adil, devlet olmamızın en güzel müjdesidir.

Dünyanın hiç bir ülkesinde nasip olmayan büyük bir ayrılacık, bir ve beraber avantajdır.

Mazlumları, çaresizlerin, adalet isteyen, demokrasi bekleyen dünyanın ümidi ve kendisi ile birlikte insanlığın ayağa kalkmasında öncü ve lider olma yolundadır.

Suriyeden gelen göçmenleri düşman aralarımıza fitne sokmak isteselerde başaramayacaklardır. Türkiyenin değişik şehirlerde iş adamı olanlar, işci olarak çalışanlara açılı çaresiz günlerde sığınmışşardır insanlığımızı göstererek dünyaya örnek olduk. Sadece sömürmeyi bilen ülkelere çare olarakta sözde gelişmiş dünyaya insanlığımızı hatrlattık.

Her ne kadar Suriye'de, Yunanistan'da, teröre silah yardımı yaparak tehtid etmek isteyenler başaramayacaklardır.

Libya'da, kazan kazan esasına göre kardeş payı ortak kalkınma büyüme hamlelelimiz, Somali dahil bütün afrikaya götürdüğümüz insanlığımız, samimi kardeşliğimiz, yardımlarımız, orak girişimlerimiz sömürmeye değil kardeşçe paylaşma, birlikte ayağa kalkmaya olan kararlığımız onları mutlu etmiştir.

Amerika ve avrupada ve deyişik yerlerde islamafobi adı altında müslümanlara yaptıkları zulümlere karşı verdiğimiz mücadele müslüman kardeşlerimize moral olmuştur.

Dünyanın incisi merkezi İstanbul'umuz başta yeniden kurulan dünyada mazlumlara moral merkezi olmuştur.

Afrika ile iş birliğimiz, akdenizdeki aramalarımız, karadenizde çıkardıklarımız. Yakın zamanda ekonomiye katıldığı zaman dik durup yürüyüşümüz dünyada mazlumlara ümit ve yol olacaktır.

15 Temmuzda, dolarla, sınırlarımzdaki yangınlara, içimizdeki işbirlikçileride olsa yürüyüşümüze engel olamamışlardır.

Petrolde, doğalgazda, enerjide, savunma sanayindeki vs. hamlelerimiz yakın zamanda meyvesini verdikçe. Aziz milletimizin geleçeği güveni ümidide artacaktır.

Gelecek bizi bekliyor

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya