Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP kurmaylarının kamuoyu yönlendirmede kullanacakları yol yöntem ve teknikleri belirleyen belirli bir mekanizma ve bu mekanizmayı sürekli aktif kılan kurmay kadrosu olduğunu biliyoruz.
01.02.2022 03:35
183 okunma
5. Kol Faaliyetlerini Perdeleme Stratejisi
Binnur Günay
Kılıçdaroğlu başta olmak üzere  CHP kurmaylarının kamuoyu yönlendirmede kullanacakları yol yöntem ve teknikleri belirleyen belirli bir mekanizma ve bu mekanizmayı   sürekli aktif kılan kurmay kadrosu olduğunu biliyoruz.
Her ne kadar buna bilişim ve halkla ilişkiler uzmanı denilse de gerçekliğin "trol cephesi"nden menkul olduğuna dair epeyce numuneleri görmek mümkün. 
Buna dair trol cephesi olarak vasıflanan bu yapılanmaların sosyal medya sahasında bilgi kirliliği başta olmak üzere hakaret, şantaj, tehdit, yalan, iftira ve itibarsızlaştırmaların önüne geçilmesi için Cumhur İttifakı'nın önerisine "ifade özgürlüğü" alanının daraltılması teziyle karşı çıkan CHP'nin, "saray'ın trolleri" ifadesi üzerinden yaygara koparmasını da iyi tahlil etmek lazım. 
Sosyal medya üzerinden ajans marifetiyle  servis edilen ana başlıklar ve gündemi belirlemede tespit edilen her mevzuyu itibarsızlaştırma ve yüceltme işlemine tabî tutan binlerce bot hesap ve twitter algoritmasından yasal icazet alan gönüllü 5. Kol faaliyet alanına dahil aparatların kullanıldığına şahit olmak mümkün.
Durum böyleyken Kılıçdaroğlu'nun son beyanatında "hükümete çalışan troller" iddiası ne anlama geliyor?
Hatta bunlardan ajans marifetiyle belirlenen(!) "trol listesi"nin rapor olarak değerlendirilmesi ve sözde deşifre edilmesini nasıl değerlendirmek gerekir?
Twitter'ın global ölçekte ortaya koyduğu yayın politikasını yakinen biliyoruz.
Bu bilgiler ışığında Kılıçdaroğlu üzerinden servis edilen rapor ve "kişisel bilgiler" nasıl elde edilmiş ve hangi yasal prosedürler mesned kılınarak iftira ve karalama kampanyasına dönüştürülmüştür?
Kuşkusuz bunun parti için mücadele ve Kılıçdaroğlu'nun itibarsızlaştırılmasına dönük bir yüzü görülse de diğer tarafta bu ilişki ağını çok iyi değerlendiren ajans kurmayların ve istihbarat ağının varlığını inkar etmemek gerekir. 
Bu istihbarat ağına destek veren başta İngiliz istihbarat servisi olmak üzere Alman istihbarat ağları ve ABD istihbarat unsurlarının kime ve kimlere örtülü destek verdiği üzerine derinlemesine bir tetkik yapılmalı derim.
Mevzu parti içi çekişmelerin çok üstünde  aldatma ve senkronize bir stratejiler bütünüdür. 
Bu stratejinin ana hedefi ülkemizi zihnen işgal ederek fiziken de dirençsiz bırakacak hayatı ve değerler haritasını itibarsızlaştırmaktır.
Gerçek amaç trol ya da troller değil, 5. Kol faaliyet alanının kamufle edilmesine dönük  hedef saptırmaktır. 
Dikkatle üzerinde düşünülmesi gereken stratejik bir hamle ile karşı karşıyayız!
Bu arada bayram değil seyran değil, şimdide ABD büyükelçisi İBB başkanını ziyarete gelmiş. 
Tevafuk mu sizce?
 
Binnur Günay
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya