Ey Necip Millet! O kutsal zamana hazır ol! Dört yüz sene; seni millet yapan, onurlu ve izzetli kılan; dininden, medeniyetinden, azametinden, davandan, medeni hamleden, ilmi gelişmelerden ve teknikten koptun. Batı’nın ve uzantılarının karşısında yaşama direncini kaybettin. Bir Fetret Dönemi yaşadın. “Batılılaşma” adına yaptığın her hamlen daha da gerilemene, kendi davandan uzaklaşmana neden oldu. Bir türlü toparlanamadın. Nihayet Anadolu’ya hapsoldun. Sen Anadolu’ya çekilirken Balkanlarda, Cezayir’de, Yemen’de, Kafkaslar’da, Filistin’de, Türkistan’da, Afganistan’da hülasa ulaştığın her coğrafyada yetimler, öksüzler bıraktın. Yetimlerin, öksüzlerin torunları şimdi seni bekler. O coğrafyalar, ancak senin rüzgârınla hürriyeti koklar. Bu bayrak, bu dava bugün rüzgâr bekliyor. Tüm bu coğrafya; güçlü, kerim, muktedir bir Türkiye için sana dua ediyor. Bu rüzgârı üfleyecek sende soluk, güç var. Hadi gayretlen, ayağa kalk, ses ver. Sen ayağa kalkarsan, coğrafyana tünemiş çakallar kaçacak yer arayacaktır.
28.05.2022 01:53
683 okunma
İSTİKLÂL ve İSTİKBÂL İÇİN Bu Bir Kutsal Çağrıdır!
İbrahim Gülsu

Ey Necip Millet!

O kutsal zamana hazır ol!

Dört yüz sene; seni millet yapan, onurlu ve izzetli kılan; dininden, medeniyetinden, azametinden, davandan, medeni hamleden, ilmi gelişmelerden ve teknikten koptun. Batı’nın ve uzantılarının karşısında yaşama direncini kaybettin. Bir Fetret Dönemi yaşadın.

“Batılılaşma” adına yaptığın her hamlen daha da gerilemene, kendi davandan uzaklaşmana neden oldu. Bir türlü toparlanamadın. Nihayet Anadolu’ya hapsoldun. Sen Anadolu’ya çekilirken Balkanlarda, Cezayir’de, Yemen’de, Kafkaslar’da, Filistin’de, Türkistan’da, Afganistan’da hülasa ulaştığın her coğrafyada yetimler, öksüzler bıraktın.

Yetimlerin, öksüzlerin torunları şimdi seni bekler. O coğrafyalar, ancak senin rüzgârınla hürriyeti koklar. Bu bayrak, bu dava bugün rüzgâr bekliyor. Tüm bu coğrafya; güçlü, kerim, muktedir bir Türkiye için sana dua ediyor. Bu rüzgârı üfleyecek sende soluk, güç var. Hadi gayretlen, ayağa kalk, ses ver. Sen ayağa kalkarsan, coğrafyana tünemiş çakallar kaçacak yer arayacaktır.

Aydınlığın hapsedildiği bu çağda, coşkunluğun; çiğ, akıldan, basiret ve ferasetten uzak, kuru bir hareket olmasın. Akıl, irfan, ilim, hikmet, vakar, kemâl kılavuzun olsun.

Korkma, seni hiçbir beşeri güç yenemez. Allah’a dayan, saye sarıl. Bu mücadelede, cesaretin miracın olsun.

Sen “dosdoğru” olursan, milletler fevc fevc İslâma koşacak, senin merhametine sığınacaktır.

Yol aç. O kutlu, onurlu yoldan; ezilen, horlanan, sömürülen milletler; senin adaletinle, emniyetinle geçsin.

İktidarların değiştiği; ama muktedirlerin değişmediği bu çağda, milletimizin ve milletlerin sırtına kene gibi yapışmış, hükümetlerin gizli idarecisi haline gelmiş küresel güçlerin hakimiyetine son vermezsek, dünyaya barış, huzur gelmeyecek. Bizi de Anadolu’da rahat bırakmayacaklar.

Yetti artık. Müslümanın, Türk’ün; ilimde, bilgide, teknolojide, sanatta rönesansı başlasın. Dört yüz yıldır devam eden bu fetret dönemine son ver. Çağ; adil, emin, hakça bir çağ olsun. Küresel Çete bilsin ki yeni çağ, milletlerin bağımsızlığının çağı olacaktır. Bu zulüm dönemi, yerini, yakın zamanda; Hakk’ın hakim olduğu, bilginin İslâm yörüngesine oturtulduğu “Saadet Asrı”na bırakacaktır. Buna imanımız tam.

Bu imanla; Doğudakine, Batıdakine, Kuzeydekine, Güneydekine, herkese, Hazreti Peygamberin Veda Hutbesi’ndeki, Gazi Alparslan’ın Malazgirt’teki sesiyle seslenmek istiyoruz.

Ülkemde, yeni bir medeni hamle için, Türk-İslâm rönesansı için, Kutlu Yürüyüş ve Merhamet Medeniyeti için; milletimin yaşadığı ahlaki, kültürel buhran için Milli Mutabakat, Fazilet Misakı, Milli Birlik şart. Bu birlikte herkes temsil edilmelidir.

Bu Kutlu Yürüyüş, dünyayı nizama sokma yürüyüşüdür. Milletlerin bu uyanışı, emperyalizmin her türünü yok etme uyanışıdır. Unutma, milli kimliklerin, milli uyanışların en büyük düşmanı dünyanın diktatörü Küresel Çetedir, Küresel Sermayedir. Şuan bu ÇETENİN silahı; dolar, doların türevleri, dünyadaki mali yapı ve savaşlardır. Bu çete, önce ülkeleri vuruşturuyor, sonra barıştırıyor. Ülkelerde ihtilafları körüklüyor, tohumları bozuyor, nesilleri ifsat ediyor.

Bu çete; ABD’yi, AB’yi, Çin’i, Rusya’yı, hülasa dünyayı, çağın teknolojisi ve her tür kitle iletişim vasıtasıyla kontrol ediyor. Dünyayı, uzayı ve zihinleri işgal eden Küresel Çete düşünülmeden, dünyadaki buhran, tespit ve teşhis edilemez.

Aziz Milletim;

Nefisleri, makamları, varlıkları ayaklar altına alıp, kardeş olmalıyız. Fani liderlikler, makamlar geçicidir. Birlikte rahmet vardır. Birlikte kuvvet, bereket vardır.

Günahlarla, zulümle çürümüş bu batıl sistemler, milletlerin gayretiyle yıkılacaktır. Bugün, siyasetimiz, iktisadımız, kalkınma stratejilerimiz, mali yapımız milli değildir. Ülkemiz ve dünya bir avuç mali oligarşiye teslim olmuştur.

Ülkemde ve dünyada “birlik” çalışmaları; sürekli, millet düşmanları tarafından sabote edilmiş, engellenmiş, aramızdaki ihtilaflar körüklenmiş, hasılı bu gayretler; ülkemde ve dünyada kurumsallaşamamış, samimiyet yörüngesine oturtulamamıştır.

Milli, yerli potansiyelin zerresini ihmal etmeden, zayi etmeden, kimseyi tekfir etmeden birlik olalım. Birliğimizi gözbebeğimiz gibi koruyalım. Birliğimizin temeli; beşeri hevesler, isimler, partiler, kuruluşlar değil; varlığımızın teminatı olan değerlerimiz olsun.

Bu millet, halâ Milli Mutabakat’ı; yani milletin ittifakını sağlayacak, milli güçleri sevk ve idare edecek iradeyi beklemektedir. Allah’ın ve Resûlü ’nün yolu budur.

Bu birliğe katılmayan öncülerin ahirette hesabı çetin olur.

Şahıslar, partiler, cemiyetlerimiz elbette muhteremdir. Ama milletin davası daha muhteremdir.

Birer beşer olan liderlerin, önderlerin de yanılabileceğini kabul edelim. Uzlaşmalarda sayıyı değil, ehliyeti dikkate alalım. Uzlaşmadan asla vazgeçemeyiz. Hele hele “Bizi seçin, gerisine karışmayın.” anlayışı bir tuzaktır. “Lider” kurtarıcılığı kolaycılıktır. Topyekün milletin omuzlamadığı, icraatların sorgulanmadığı bir dava zafere ulaşamaz.

“Birlik Davamız” mukaddes bir davadır. Dört yüz yıldır devam eden bu fetret döneminden başka çıkış yolu yok. Bu birlikte olmayan ve birliği sabote eden her kim olursa olsun, ya ikna edilmeli ya da millete anlatılmalı. Milletin ve öncülerin birliğine karşı çıkanlar, bu milletin varlık ve beka davasına kasteden ya gafiller ya hainlerdir. Bu fitne çağında gaflet, ihanet mesabesindedir.

Milletimizi ve milletleri; emperyalizmin, Küresel Çete’nin oyunları, mali sarmalı, kurguları karşısında; uyandırmak, bilgilendirmek, teşkilatlamak milletlerin öncülerinin kutsal görevidir. En güçlü dönemini yaşayan Emperyalizm, muhakkak yıkılacaktır. Emperyalizmle mücadele, uzun soluklu bir davadır. Bu dava tüm cephelerde kesintisiz devam etmelidir.

Milli Mutabakatı, sabote edecek beynelmilel güçler; Yahudilik, Hristiyanlık, Vatikan, Masonluk ve maskeli teşkilatlar muhakkak karşımıza çıkacaktır. Bunlarla Allah’a dayanarak, milletimize güvenerek mücadeleye devam edeceğiz. Özellikle, cephemizde, beyaz pirincin içindeki beyaz taşlara dikkat etmeliyiz.

Meydan davulu çalsın. Halay başı sen ol. Kardeş milletler dizilsin halaya. Sonra eller yükselsin semaya. Sen, ilâhi buyruk eri, cündullahsın. Allah’ın yeryüzündeki ordusu; “barışın güvercini, savaşın kartalı” sensin. Görevin, yeryüzünde fitne ve fesattan eser kalmayıncaya kadar mücadele etmendir.

Ey Hira’nın, Altayların Çocukları!

Biz dünyanın etrafında değil, dünya bizim etrafımızda dönsün.

Bu kutsal sesi işit ve harekete geç.

Dünyayı Olimpos’un çocuklarına bırakma.

İman et, mücadele et, zafer senindir.

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya