Kurbağayı kızgın suya atarsanız ani bir refleksle sıçrayıp çıkar. Fakat soğuk su dolu kaba koyup ta yavaş yavaş ısıtırsanız ısı değişimini hissetmediği için sonuçta haşlanarak ölür.
06.04.2018 12:22
801 okunma
Azar azar öldürülüyoruz
Mehmet Emin Aydınbaş

Kurbağayı kızgın suya atarsanız ani bir refleksle sıçrayıp çıkar. Fakat soğuk su dolu kaba koyup ta yavaş yavaş ısıtırsanız ısı değişimini hissetmediği için sonuçta haşlanarak ölür.

20.Yüzyılın ikinci yarısından  günümüze kadar Kapitalist Emperyalizm (Başta ABD ve Batı) tarafından kaç milyon müslüman öldürüldü? Bunun istatistiğini tutan bir merci var mı acaba?

Hesabı 20. Yüzyılın ikinci yarısı diye başlatacak olmamın sebebi Batının Müslüman katliamını daha önceki dönemlerde yapmamış olmalarından değildir.  50-60 yıl kadar ara vermis olmalarındandır. Bunun da iki sebebi var. Birincisi 1. Dünya savaşı sonrasında Osmanlıyı yıkıp. yerine kurulan Cumhuriyeti emin ellere teslim etmiş olmaları ve Dünyadaki diğer tüm İslam ülkelerinin bu tahakküme itiraz edebilecek mecalde olmamalarındandır. Bu suretle İslam dünyasını kontrol altına aldıklarına dair güven duymalarıdır.

İkinci sebebi de Kapitalist emperyalizm, Batı Kültür ve medeniyetinin yan ürünleri olan Faşizm ve Komünizm gibi iki ideoloji ile hesaplaşmak zorunda kalmıştır.1930 lardan 1980 lere kadar önce Komünizm ile işbirliği yaparak Faşizmin defterini dürdüler hemen arkasından soğuk savaş başlatarak Komünizme karşı mücadeleye başladılar. Bu mücadelede Müslüman dünyayı da yanına yedeklemek ihitiyacı duydu küresel emparyalizm. halkı Müslüman olan ülkelere Komünizmi özellikle de Asyada bir hilal şeklinde kuşatma görevi verdiler. Buna da İslam Hilali, dediler. O zaman İslam müttefik ( ! ) idi.

Sovyetlerin 1979 da Afganistanı işgaline karşı Dindar Afgan halkını yerel mücahit liderlerininin de yardımıyla silahlandırıp 10 yıl süren asimetrik savaşla zaten ekonomik olarak içten çökmüş olan Sovyet leri çökerttiler. Bu savaşta 1,5 milyon Müslüman katledildi

Önce 9 Kasım 1989 da Berlin duvarı yıkıldı. Arkasından 25 Ararlık 1991 de Sovyetler dağıldı.. Şimdi artık sıra 70-80 yıl arar verilmiş bulunan haçlı seferlerine gelmişti.

Bunun ilk belirtisi Dönemin İngiltere  Baibakanı Margaret Thatcher, 1990 yılında İskoçya'da yapılan NATO toplantısında; “Sovyetler Birliği yıkılmıştır, karşımızda düşman olarak artık İslam vardır ifadesiyle dışa vurmuştur .NATO da Düşman kuvvetler kırmızı rankle sembolize üşüedilirken, bundan sonra Yeşil renge dönüştürülmüştür.

Sonraki gelişmeleri çabuk çabuk geçiyorum.

Yeni Haçlı seferinin ilk uygulaması 1992 de Bosna da başlatılmış 1995 e kadar süren bu savaşta B.M. Barış Gücü olarak bulunan Hollanda ordusunun gözü önünde 8000 Bosnalı Erkek ve çocuk katliama uğratıldı toplamda 1.5 Müslüman katledildi.

Haçlı savaşının resmi deklarasyonu 11 Eylül 2001 İkiz Kuleler saldırısından sonra Bizzat ABD Başkanı Bush tarafından ilan edildi  Arkasından önce sovyetlere karşı kullandıkları Afgan müvahitleri İslamcı terrorist ilan edip Afganistanı işgal ettileri Sonra da Kitle İmha Silahları geliştirdi diye Saddamın yönetimindeki Irakı İşgal ettiler.1. ve 2. Körfez savaşında ve bugüne kadar devam eden bombalamalarda 2 milyona yakın insan öldü

Arap baharı adı altında tesbih tanesi gibi fastan Suriyeye kadar Tüm Kuzey Afrika ve Ortadoğuyu kana bulayıp allak bullak edip kukla yönetimlere teslim ettiler. Libya ikiye bölündü. Özgür demokratik seçimlerle Mısıra Başkan olan Mursi şu anda tek kişilik hücre hapsinde Mısı kukla Sisiye teslim.

7 yıldan beri devam eden  Suriye iç savaşında ölenleri sayısı 500 bini bulmuş durumda. 6i5 Milyon insan yerini yurdunu terkedip göç etmiş durumda.

Arakanda iki yıldır Müslüman katliamı devam ediyor İslam dünyası dumur. tepki vermiyor

Filistinde yıl geçmiyorki İsrail Gazzelilerin üstüne bomba yağdırmasın binlerce kadın çocuk yaşlı ölüyor dünya sesizce izliyor. Daha geçen gün Toprak Günü gösterilerinde silahsiz sivillere ateş açılarak 20 Filistinli öldürüldü. ABD İsraili destekledi İslam Dünyasından ses yok.

Daha geçen gün Afganistan Kunduz vilayetinde yapılan hafızlık merasimini bombalayıp, 101 Kur’an bülbülünün şehit edildiği saldırı bir kez daha ABD’nin gerçek yüzünü gösterdi. Aynı saldırıda 200’den fazla insan da yaralandı. Gene bizden tepki yok.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Suriye’nin Halep şehrinde bir yatsı vakti Hz. Ömer Camii’ni bombalayarak yerle bir etmiş, terör örgütlerine karşı Müslüman halkı bilinçlendirme vazifesi için canla başla çalışan 300’ü aşkın Tebliğ cemaati üyesi Müslüman namaz kıldığı sırada katletmişti

ABD yine geçtiğimiz yıl Musul’da Büyük El Nuri Camisini ve tarihi Hedba Minaresini bombalayarak harabeye çevirmiş ve suçu DAEŞ üzerine yıkmak istemişti. Bu yalan da kısa süre sonra ortaya çıkmış ve bir işgalci ABD askeri de, bu saldırıyı “sinirlendikleri ve canları sıkıldığı” için yaptıklarını itiraf etmişti.

Bu katliamlarla Küresel Haçlı Emperyalizmi İslam Dünyasının reaksiyon ve refleksini ölçtü. Hiçbir kayda değer tepki almadığı için Müslüman katliamlarına pervasızca devam ediyorlar.

İslam Dünyasi “kendi katiline aşık olma” anlamıdaki “Stockholm Sendromu”na yakalanmış durumda. İslam Dünyası olarak hiçbir dişe dokunur tepki veremiyor ve bu katliamların hesabını soramıyorsak hiçbir şelilde Müslümanları katlediyorlar diye Batıyı suçlayarak bir yere varamayız.

Mehmet Emin AYDINBAŞ

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya