ANSET (Anadolu Sanat ve Edebiyat Topluluğu) grubumuzun dışında olan sanat ve edebiyat erbabını gruba dâhil ederek (önererek) onların da eserlerini aynı tarzda sunmalarını sağlayabilirsiniz.
17.08.2019 10:45
1 yorum
1.578 okunma
“BU, BİR GÜL SİTEMİDİR”
Mustafa Yıldız

         Değerli ANSET Topluluğu,

         Topluluğumuz, bir Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı kuruluşudur.

         Malum, hasat mevsimindeyiz. Toprağın hasadı bereketli olsun.

         Ülkemizin, insanımızın kültür, birlik, beraberlik ve kardeşlik harcı olan sanat ve edebiyat hasadımızdan ne haber?

         Teknolojinin ve iletişimin imkânlarıyla bulunduğumuz her yerde bir şeyler üretebiliriz. Yeter ki üretmenin mutluluk veren sorumluluğunu hissetmiş olalım.

         Grubumuzun dışında fikirleri, duyguları sevgileri ve sevdaları bizimle mutabık olan binlerce gönül eri bacı ve kardeşlerin var olduğundan hiç kimsenin şüphesi olmaz.

         O halde dereleri ırmaklara, ırmakları nehirlere, nehirleri deryalara ulaştırma hasadımız nerede?

         Bunu bir katı sitem olarak almayın. Bu bir gül sitemidir. Mademki yola çıktık, sancakları zirvelere dikmek görevimizi ihmal etmemeliyiz.

         Bu nedenle çocuklarımız, gençlerimiz ve insanlarımız için eserler üretmeliyiz:

         Şairlerimiz, şiirlerini (mümkünse seçme şiirlerini);

         Edebiyatçılarımız; roman, hikâye ve diğer eserlerini kitap haline getirerek;

         Müzik erbabı olanlar, kendi dallarında hazırladıkları ve hazırlayacakları eserlerini İnternet ortamında bize ulaştırabilirler.

         ANSET (Anadolu Sanat ve Edebiyat Topluluğu) grubumuzun dışında olan sanat ve edebiyat erbabını gruba dâhil ederek (önererek) onların da eserlerini aynı tarzda sunmalarını sağlayabilirsiniz.

         Eserler kurulacak inceleme komisyonlarında belli bir incelemeden geçtikten sonra yayımlanarak toplumun istifadesine sunulacaktır.

         Sanat ve edebiyat alanında yerel veya ülke genelinde yapılması gereken öneri, plan ve projelerinizi bize iletmenizi bize iletmenizi,

         Vakıf genel merkezimizde başlattığımız ve AnaHaberGazete sitemizde duyurusu yapılan kurslara gençlerimizi yönlendirme yönünde gayret göstermenizi,

          Rica eder, selam, sevgi ve başarı dileklerimi arz ederim.

 

Mustafa YILDIZ
ANSET İcra Kurulu Başkanı

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
Kutlarım Üstadım !..
Gayretiniz takdire şayandır, kutlu bir sevdanın yolcularıyız.... Bu gayreti kutlamakla birlikte hayırlı bir hizmet yürüttüğünüzü ifade ediyor selam ve saygılarımı sunuyorum. Başarılarınız daim olsun inşallah..
Yorum Ekleyen: Ahmet Sargın     18.08.2019 16:13:04
Mustafa Yıldız
DİĞER YAZILARI

MUSTAFA YILDIZ KİMDİR?

Mustafa Yıldız 1951 yılında Konya'nın Kulu İlçesinin Hisar köyünde doğdu.1963 yılında İlkokuldan mezun olduktan sonra birkaç yıl Arapça okudu.

1967–1968 ders yılında Ankara İmam-Hatip Okulu'na girdi. 1973–1974 yılında bu okuldan mezun olduktan sonra Ankara merkezinde İmam-Hatip olarak memuriyete başladı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi'ne girdi. Bir yandan memuriyetini sürdürürken diğer yandan öğrenimini sürdürerek mezun oldu.

1981 yılında Erzincan'da kısa dönem askerlik görevini yaptı.

1983 yılında Diyanet işleri Başkanlığı adına Almanya'ya Din Görevlisi olarak gitti. 1988 yılında yurda dönen Yıldız, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Süreli Yayınlar bölümünde Diyanet Gazetesi, Diyanet Çocuk Dergisi... Gibi yayınların hazırlanmasında çalıştı ve adı geçen yayın organlarında yazılar yazdı.

Bir yıl sonra1989 Eylülünde istifa ederek serbest ticarete atıldı. Bu tarihten sonra aktif siyasete atılarak, belediye başkanlığı adaylığı, milletvekili adaylığı ve on yıl boyunca bir partinin Ankara İl Başkanlığını yaptı.

2003 yılında ticaret ve siyasetten ayrılan Mustafa YILDIZ, açıktan atama ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanlığı nezdinde göreve başladı. 2 yıl sonra adı geçen dairede Kamuoyu Değerlendirme Şube Müdürü olarak 12 yıl boyunca anket çalışmalarını ve sanat sergilerinin yöneticiliğini yaptı. Petek adlı şiir kitabını bu görevinde iken yayımladı.

Belediyedeki görevine başladıktan kısa bir süre sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Bölümünde master yaptı.

Mustafa Yıldız’ın yayımlanmış 2 kitabı ile yayımlanmamış 5 kitabı; çok sayıda dini, sosyal ve kültürel içerikli yayınlanmış makalesi bulunuyor.

60’lı yıllardan beri muhtelif yayın organlarında şiirler ve yazılar yazmaktadır. Yeniden Milli Mücadele ve Pınar dergilerinde şiir ve yazıları yayımlanan Yıldız, AnaHaberGazete internet gazetemizin de köşe yazarıdır.

Mustafa YILDIZ, Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı mütevelli heyet üyesidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü görevinden emekli olan Mustafa Yıldız, 4 çocuk ve 7 torun sahibidir. Ankara’da ve Konya’nın Kulu ilçesinde ikamet etmektedir.

...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya