+A A -A

Av. Hayrullah BAŞER “Geleceği planlayan bir nesil bırakmak istiyoruz” dedi.

-A A +A

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Mütevelli Olağan Genel Kurulunda konuşan Av. Hayrullah BAŞER “Geleceği planlayan bir nesil bırakmak istiyoruz” dedi.

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hayrullah BAŞER, Vakıf çalışmalarının geleceğe dönük hedefleri konusunda önemli mesajlar verdi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sadece dua eden değil çalışırken zikreden olmalıyız. Herkesi kucaklamaya talip bir gayrettir bizimkisi. Bunu, batı kendi ölçülerinde yapmış, üretiyor ve hükmediyor. Günübirlik bir çalışmayla bu mümkün değildir. Çocuklarına miras bırakmak isteyenler çocuklarını geleceğimizin temsilcisi olarak yetiştirmelidirler. Geleceği planlayan bir nesil bırakmak istiyoruz. Kurumsal bir yapı için uğraşıyoruz. Yayınların dağıtımını kolaylaştırmak için çabalayın. Stratejik Plan sayesinde kurumsallaşma yolunda büyük adımlar attık. Taşın altına birlikte el koyarsak taşı kaldırması kolay olacaktır. STK’larla işbirliği içinde çalışıyoruz. Özellikle güneydoğu konusunda rapor hazırladık, alanda olduk ve güzel bir rapor çıkardık. Birikimimizi millet davasına katmazsak Allah’a layık bir kul olamayız. Akademisyenlerin çalışmalarına özel önem veriyoruz. Fırsatlar tükenmez, yeter ki fırsatları değerlendirmeyi bilelim. Güzel neticeler yapmak niyetiyle atölye çalışmaları yapmayı karar altına aldık” dedi.

16.12.2017 Cumartesi günü saat:11.00’de Vakıf Genel Merkezinde yapılan mütevelli toplantısı Yozgat eski Milletvekili Mehmet ÇİÇEK’in divan başkanlığında yürütüldü.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şazeli ÇÜGEN’in açış konuşmasıyla başlayan toplantıda “Dünya bir buhran yaşıyor ve arayış içinde. İslam dünyası ise dünyevileşmenin girdabında can çekişiyor” tespitinde bulunan Şazeli ÇÜGEN, Toplumumuzun doğru bildiği yanlışları düzeltmek için büyük çaba sarf ediyoruz, yayıncılıkta medeniyet serisini başlattık, inşallah daha güzel sonuçlar alacağız. Gaye; sosyolojik, metafizik ve fizik dünyamızın dini, ahlaki ve milli konularda yeni bir hayat tarzı ile yeni bir toplum inşa etmektir. Medeniyetimize uygun genç yetiştirebiliyorsak gaye işte bu. diyerek mütevelli toplantısının hayırlara vesile olmasını diledi.

2018 Yılı Stratejik Eylem Planı ve Bütçesinin görüşülerek kabul edildiği Mütevelli Olağan Genel Kurulu, katılımcıların görüş, düşünce ve önerilerinin alınmasıyla son buldu.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 21.12.2017 - 15:24 -1,070-
Bu sayfayı paylaşın :