+A A -A

Aynı yeri gün içinde ikinci kez sel vurdu

-A A +A

Antalya'nın Elmalı ilçesinde sağanak sonrası oluşan sel, bazı ev ve ahırlarda zarara yol açtı. Elmalı ilçesinde akşam saatlerindeki sağanak nedeniyle meydana gelen sel yüzünden Karaköy Mahallesi'nde bazı ev ve ahırlar zarar gördü, hayvanlar telef oldu. Elmalı'da yaşanan selin ardından ikinci bir sağanak ve sel vurdu. Köyde büyük hasar oluştu.

BÜYÜK BİR HASAR OLUŞTU

Sağanak nedeniyle meydana gelen selden dolayı mahallede bazı evler, bir ilkokul, ahırlar zarar gördü, hayvanlar telef oldu.

Mahallede ahırı hasar gören ve hayvanları telef olanlardan Mustafa Altuğ, "Selle tonlarca toprak, taş dağdan mahallemize kadar indi. Hasarımız büyük. Çamurun altında kalan birçok küçükbaş hayvanımız telef oldu. Mahallemizdeki diğer hayvanları kurtardık." dedi.

Mahalle sakinlerinden Celal Altuğ ise sel sonrası köylerinin tanınmaz hale geldiğini ifade etti.

SUYUN GELMEDİĞİ ALANLARA SIĞINDILAR

Ahmet Demir de sel sırasında eşini, çocuğunu, hayvanlarını yanına alanların suyun gelmediği noktalara sığındığını dile getirdi.

Mahallede biriken çamurun temizlenmesinin ardından selin oluşturduğu hasarın tespit edileceği öğrenildi.

Elmalı ilçesinde önceki akşam saatlerindeki sağanağın ardından yaşanan selde de Salur, Yılmazlı ve Eskihisar mahallelerindeki 12 ev, 450 dekar sera ve tarım arazileri zarar görmüştü.

ZARAR 15 MİLYON LİRA

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, ilçede yaşanan sel olaylarıyla ilgili hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini, seralardaki hasarın 15 milyon lirayı bulabileceğini söyledi.

Öztekin, dün akşam saatlerinde sağanak nedeniyle selin meydana geldiği Karaköy Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

Haberin devamı için tıklayınız...

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 08.08.2018 - 16:52 -215-
Bu sayfayı paylaşın :