+A A -A

Başbakan Yıldırım: YSK karar verecek, bizim işimiz deği

-A A +A

AK Parti'nin 116. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan halkoylamasının ardından yaşanan gelişmelerle ilgili konuştu.

"Halkın kararı nettir, sonuç evettir. İtirazlar, YSK'nın değerlendirmesi sonucu paylaşılacaktır. Biz görevimizi yaptık" diyen Başbakan Yıldırım, "İtirazların gerekçelerini bilemem. Seçim esnasında her türlü karar alınırken partilerin temsilcileri vardır. İtiraz hukukun aracıdır ama bunun dışına çıkıp sokağa halkı davet etmek yanlıştır, meşruiyet çizgisinden çıkmaktır" dedi.

CHP'nin vatandaşlara sokak çağrısı yapmasıyla ilgili konuşan Yıldırım, "Halkın tanıdığı sonuçları ana muhalefet partisinin tanımaması yanlıştır, bu yanlıştan dönülmeli" dedi.

"Anayasa değişikliğinin 3 maddesi hemen yürürlüğe giriyor, diğer maddeler 2019'da yapılacak seçimle yürürlüğe girecek" diyen Başbakan Yıldırım, kesin sonuçların ilanıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisiyle ilişiğinin tekrar yasal olarak kurulabileceğini söyledi.

KONGRE 2018'DE

2018'de olağan kongrenin yapılacağını açıklayan Başbakan Yıldırım, "3 Kasım 2019 Meclis ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlığımızı sürdüreceğiz" dedi.

"AK PARTİ OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN MESAJI ALDIK"

Başbakan Yıldırım, "Bu seçimden bütün partilerin alması gereken mesajlar da vardır. Biz de AK Parti olarak kendi payımıza düşen mesajı aldık. Tamam, güven devam ediyor ancak şu hususlarda da güven kaybediyor. Bunlara dikkat edeceğiz" dedi.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 19.04.2017 - 17:36 -782-
Bu sayfayı paylaşın :