+A A -A

Büyük Fotoğrafı Görmek

-A A +A

Necdet ERGÜN    (Ziraat Yüksek Mühendisi)
www:necdetergun.com
e-mail: necdet@necdetergun.com

Maymun gözünü açtı. “Bir tüccar maymuna kasayı teslim eder ve sakın ha bu kasada ki paraları başkalarına kaptırma gözünü aç der. Bir hırsız gelir maymunun karşısına geçer ve esnemeye başlar. Maymun uyur. Hırsız da paraları alır gider. Tüccar geldiğinde maymun paraları çaldırdığını söyler ve olayı anlatır. Tüccar tekrar kasaya para koyar ve maymuna tenbih eder. Sakın ha bu paraları çaldırma bu defa daha dikkatli ol. Ancak aynı kişi yine gelir ve esnemeye başlar. Maymun yine uyur. Hırsız da paraları çalar. Tüccar gelince maymun başından geçenleri yine anlatır ve paraları çaldırdığını söyler. Tüccar üçüncü defa kasaya para koyar ve maymuna yine tenbih eder. Aynı hırsız yine gelir. Hırsız yine esnemeye başlar. Bu defa maymun yok artık öyle uyutmak artık maymun gözünü açtı der. Sen beni uyutup paraları yine alacaksın değil mi der.

Maalesef  bu güne kadar ülkemizin yöneticilerini bu Avrupa ülkeleri ve Amerika hep uyuttu. Ancak bugünkü yöneticilerimiz. Yok artık biz sizin köleniz değiliz dediler. Türkiye kendi silahını yapmaya başladı. Boğazın altından ve üstünden yollar köprüler yaptı. Hıristiyan alemi bunu hazmedemedi. Ne yapalım da Türkiyenin önünü keselim diye planlar kurmaya başladılar. Topu birbirine atarak bazı devletlere görev verdiler. Bugünkü Hollanda ve Almanya gibi. Onlar batılı müttefiklerini arkalarında göreceklerini biliyorlardı. Ancak Türkiye’nin eskisi gibi emme basma tulumba gibi başını sallayacağını zannettiler. Türkiye en kısa zamanda gerekli tepkisini gösterecektir.

Hem yöneticilerimiz hem de halkımız gözünü açtı. İşte büyük fotoğraf  bu. Yoksa Türkiye düşmanlarının yaptığı komplo teorileri ve hesapları bizi yıldıramaz. Onlar plan, hesap yapacak. Biz de onların planlarını ve hesaplarını boşa çıkaracağız. 

Bu memlekette yıllarca hainlerin planları anlatıldı. Anlatılacak tabi anlatılmasın demiyorum. Ancak bu büyük komplolar karşısında biz ne yapacağız? Önemli olan bu. Bugüne kadar onlar çok güçlü yapacak bir şeyimiz yok dediler. Sineye çekeceğiz dediler ve sineye çekildi. Teslim olmamız, susmamız söylendi.

1970 li yıllarda Demirel’in eski bakanlarından Kamuran İNAN İzmir’e konferans vermeye geldi. “ABD’nin öyle füzeleri var ki 16 nükleer başlık taşıyabiliyor. ABD çok güçlü bir ülke dedi”. Soru sormak istedik müsaade etmediler. O konuşmaya katılanlar çaresiz ABD’ye teslim olmak zorundayız gibi bir anlam çıktı.

Yıllarca bu milleti ABD’nin ve Avrupa ülkelerinin kölesi durumuna düşürdüler. Sayın Cumhurbaşkanımız bu oyunu bozdu. Bu halk 15 Temmuz gecesi hainlerin planlarını bozdu. Bu millet artık uykudan uyandı.

Bize yutturulan Batı hayranlığının bir islam düşmanlığı haline dönüştüğünü gördü. Batıda İslamafobi yayılmaya başladı. 

Bugüne kadar büyük fotoğrafı görmek lazım diyenler, Türkiye düşmanlarının karşısında Türk milletinin yapacağı birşey yok dediler. Zoru seçmediler, kolayı seçtiler adeta mandacılığı seçtiler. Hep sessiz kaldılar. Bu koplo teorileri ile milletin moralini bozmak için çok çalıştılar. Bugün Türkiye’nin de sesi gür çıkıyor. İnşallah bundan sonra da hep böyle olacak. 

Günümüzde ekonomide, eğitimde şurda burda hep alt sıralarda gösterdiler. Biz her konuda çok iyiyiz demiyoruz. Ancak onların dediği kadar da geriler de değiliz. Onlar önce kendilerine baksınlar. Ben Erdoğan’ı sevmiyorum diye Ülkemizin aleyhinde yazılan herşeyi getirip milletin aklını çelmek için olmadık taklalar atmayın. Bu millet herşeyi gördü. İyiye güzele doğru yola çıktı.

Bir fabrikada yıllar önce bir Alman mühendis helezonun içine bir demir çubuk atarmış Kapıkuleyi çıkmadan tekrar çağrılırmış. Bizim usta en sonunda mühendisim şu helezonu açıp bir bakayım der. Açınca bir demir çubuk görür. Bunları hep dürüst tanıttılar. Artık gerçekleri görme zamanımız geldi.

Hollandalı birleşmiş milletler askerlerinin 5000 in üzerinde ki Boşnak kardeşimizin ellerinden silahlarını alıp Sırplara katlettirmediler mi?

Etiketler: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 13.03.2017 - 10:36 -675-
Bu sayfayı paylaşın :