+A A -A

ÇSGBMüsteşarı Ahmet ErdemAmasya’da

-A A +A

      AMASYA  (AHG) Edib Ahmet CEYLAN

               Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem ve beraberindeki heyet, çalışma hayatında başlattıkları “Milli Seferberlik Projesi” kapsamında Amasya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Amasya SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel tarafından karşılanan Müsteşar Ahmet Erdem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın hayata geçirdiği proje hakkında basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu tarafından 6 Ocak’ta çalışma hayatında “Milli Seferberlik”ilan edildiğini kaydeden Ahmet Erdem, "Çalışma hayatının taraflarıyla görüşeceğiz. 2023 hedeflerimizi onlarla paylaşacağız. Bakanlığımızın koordinasyonunda ulusal istihdam stratejisini hayata geçirdik. Burada istihdamın yüzde 55’e yükseltilmesi, kadınların iş gücüne katılımının yüzde 41’e yükseltilmesi, aynı zamanda işsizliğinde yüzde 5’e düşürülmesini hedeflemekteyiz" dedi.
Torununa bakan babaanne ve anneannelere maaş verileceği belirtilen 'Büyükanne Projesi' ile ilgili soru üzerine de Müsteşar Ahmet Erdem,

               "Çok güzel yansımalar aldık. Bu babaanne, anneanne projesi önümüzdeki günlerde hayata geçecek. Önümüzdeki günlerde bütün çerçevesi belli olacak ve milletimizle vatandaşlarımızla paylaşacağız" bilgiler verdi.

               Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem; başta Amasya Valiliği olmak üzere birçok ziyaretlerde bulundu ilk olarak Valilik Şeref Defteri imzalandı. Daha sonra makamında ÇSGB müsteşarı Ahmet Erdem ve beraberindeki heyet ile görüşen Vali Salih Işık, Amasya’nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinden bahsederek, Müsteşar Beyi Amasya’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Amasya’nın tarihi ve kültürel dokusunu oldukça beğendiğini ifade eden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem ise; çeşitli programları münasebetiyle Amasya’da bulunmaktan ayrıca mutlu olduğunu ifade etti. Ziyaretin sonunda Vali Işık, ÇSGB müsteşarı Ahmet Erdem’e Amasya hatırası bir hediye verdi.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 03.02.2017 - 10:39 -711-
Bu sayfayı paylaşın :