+A A -A

İş dünyasından tek ses yükseldi "Yeni Türkiye inşa edildi"

-A A +A

- Mehmet Emin Özcan (Vakıfbank Genel Müdürü): Vakıfbank olarak, kalkışmanın yaşandığı ilk dakikadan itibaren banka yönetimi olarak kriz masası oluşturduk. Milletimizin yaşadığı endişeleri gidermek, doğru ve güven verici bilgi akışı sağlamak amacıyla medya aracılığıyla yaptığımız açıklamalarda tüm varlık ve gücümüzle ülkemizin ve milletimizin hizmetinde olduğumuzu ve faaliyetlerimize tüm yurt sathında kesintisiz olarak devam ettiğimizi vurguladık.

GÜVENİYORUZ

- Servet Taze (Şekerbank Genel Müdürü): Türk bankacılık sektörü, Hükümet ile BDDK’nın ekonomik hayatın işlerliğini destekleyici basiretli adımlarının desteğiyle 15 Temmuz sonrası dönemi başarılı bir şekilde yönetmiştir. Biz de Şekerbank olarak, müşterilerimize yağmurda şemsiye açıp yol arkadaşı olduk ve ticari firmaları, KOBİ’leri, çiftçilerimizi destekledik. Hem odağımızda olan tarım ve KOBİ bankacılığında hem de ekonominin canlanması adına önem taşıyan konut kredileri gibi başlıklarda öncü adımlarla maliyetleri olabilecek en uygun şartlarda kampanyalar düzenledik.Önümüzdeki dönemde de aynı sorumluluk bilinciyle topluma, ülkemize değer katan yatırımların finansmanına öncelik vermeye devam ederek, çiftçimize, KOBİ’lere, ticari firmalara, üretenlere destek olmaya, Türkiye ile birlikte büyümeye devam edeceğiz.

- İkram Göktaş (Vakıf Katılım Genel Müdürü): Türkiye’nin son yıllardaki küresel krizlerde başarılı sınav veren finansal sistemi, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki süreçten de minimum etkilenerek başarıyla çıktı. Vakıf Katılım olarak beşinci ayımızda bu menfur darbe girişimiyle karşılaştık. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla konut finansmanı oranlarımızı piyasanın en alt seviyesine indirdik.

-Ahmet Erdem (Uluslararası Yatırımcılar Derneği Yön. Kur. Başk.): YASED olarak, hukuk devletini ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik her türlü müdahalenin karşısındayız. Türkiye’nin istikrarına, ekonomisine ve hukuk devletine büyük zarar vereceğine inandığımız 15 Temmuz darbe girişimini bugün bir kez daha kınıyor ve benzeri girişimlerin bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz.

- Yavuz Eroğlu (Plastik San. Arş. Gel.ve Eğ. Vak Başk.)15 Temmuz darbe girişimini, cesaret ve hayranlık uyandıran gücüyle durdurmayı başaran aziz milletimiz, o gece tüm dünyaya bağımsızlık ve demokrasinin vazgeçilmez olduğunu haykırdı. Milletimizle iftihar ederken; şehit ve gazilerimizi minnetle yâd ediyoruz. Türkiye ekonomisinin üreten gücü olarak ülkemizin yarınlarına güveniyoruz.

ARINDIRILMALI

- Tarkan Kadooğlu (TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı:) 140 yıllık ‘Türk demokrasi tarihi’, maalesef yeniden hain bir darbe girişimi karşısında kalmış; toplumda demokrasiye karşı güvensizlik ve korku ortamı algısının yerleştirilmesi çabasına şahit olunmuştur. Artık, demokrasimizin darbelerden ve darbeci zihniyetten arındırılması zamanı gelmiştir. TÜRKONFED olarak, Türkiye’nin geleceğine, refahına ve huzuruna ancak demokrasi içinde kalarak ulaşılabileceğine inanıyoruz. 

Mustafa Koca (Anadolu Aslanları İşadamları Der. Bşk)

EKONOMİMİZ GÜÇLÜ

15 Temmuz 2016’da Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir alçakça kalkışmaya şahit olduk. Bugün geldiğimiz noktada bir yılını dolduran kalkışmanın ardından ülkemiz büyüme rakamlarında yüzde 5’i yakalayarak ekonomisinin ne kadar güçlü olduğunu ortaya koymuştur. Şu asla unutulmamalıdır ki, 15 Temmuz gecesi vatandaşlarımız canları ile yeni Türkiye’nin kahramanca inşasını gerçekleştirmişlerdir.

Erkan Güral (Türkiye Genç İş Adamları Konf. Gen. Başk.)

NE KADAR ÖVÜNSEK AZ

15 Temmuz hain darbe girişimi, halkın direnişiyle engellenmiştir.  Toplumumuzu oluşturan diğer tüm kesimler gibi Türk iş dünyası da bu mücadelede çok onurlu ve cesur bir duruş sergileyerek ülkenin ekonomik çöküşünü hedefleyen saldırıları önlemeyi başarmıştır. Bu camianın fertleri olarak kazanılan bu göz kamaştırıcı iktisadi zaferle ne kadar övünsek azdır.

Gürsel Baran (Ankara Ticaret Odası Başkanı)

DİRİLİŞİMİZİN SEMBOLÜ

Yüce milletimiz 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tarihe geçen bir kahramanlık destanı yazdı. Halkımız eğer Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine sokaklara dökülme seydi bugün başka bir Türkiye’de yaşıyor olacaktık. FETÖ’nün hain darbe girişimi milletin cesareti sayesinde akamete uğratıldı. Bu nedenle 15 Temmuz FETÖ’ye ve terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadelenin ve dirilişimizin sembolüdür.

Yaşar Doğan (Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Gen. Başk.)

2023 RUHUNA VESİLE OLDU

Böylesine bir haince kalkışmayı bir başka devlet yaşasaydı toparlanamazdı. Türkiye ise kalkışmadan hemen sonra ayakta durmayı bildi. Ekonomimiz, hain darbe girişimi öncesine göre çok daha güçlü. 15 Temmuz ile ortaya çıkan milletçe ve devletçe birlikte hareket etme ruhu 2023 vizyonu doğrultusunda ekonomik başarılar için bir vesile olabilir.

Kategori: 
Etiketler: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 16.07.2017 - 11:45 -345-
Bu sayfayı paylaşın :