+A A -A

Engelliler Temsili Mezuniyet Sevinci Yaşadı

-A A +A
 
AMASYA  (Ana Haber Gazete) Edib Ahmet CEYLAN

 Amasya’da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Amasya Üniversitesinde engelli vatandaşlarımıza temsili mezuniyet töreni yapıldı.

 Törene Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Engelsiz Üniversite Birimi Başkanı Prof. Dr. Kemal Polat, Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail İlmaz, kurum amirleri öğretim üyeleri, öğrenciler, aileler, yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Amasya’da yükseköğretime gidememiş fakat bu istek içinde uhde olarak kalmış engelli vatandaşlara yönelik olarak her yıl gerçekleştirilen temsili mezuniyet törenini bu yıl da gerçekleştirildi. Sevgican Anadolu Engelliler Derneği üye engelli vatandaşlar Amasya mezuniyet törenine katılarak temsili olarak üniversiteli olup cübbe giyip kep taktılar.
Amasya Üniversitesi engelli dostu olduğunu kaydeden Rektör Orbay; ''Eğitimlerini bazı sebeplerden tamamlayamayan fakat içlerinde hep üniversiteli olma arzusu taşıyan kardeşlerimizi temsili olarak Amasya Üniversiteli yaptık.  Bu kardeşlerimizi yaşama sarılma azimleri ve gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum.  Üniversite olarak tüm engelli bireyleri kucaklamaya çalışıyoruz, bu noktada birçok proje üretiyoruz. Üniversitemizin fiziki altyapısını da engelli personelimizin, öğrencilerimizin ve misafirlerimizin rahatça kullanabileceği şekilde dizayn ediyoruz. 10-16 Mayıs Engelliler Haftasında da farkındalık çalışmalarımız devam edecek.’’ dedi.

Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail İlmaz ise;
 ‘’10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Engelli dostu Rektörümüzün himayesinde her sene düzenlediğimiz temsili mezuniyet törenini bu yıl da gerçekleştirdik. Eğitim aşkının engel tanımadığını bir kez daha müşahede ettik. Engel yarası eğitimle kapanır. Ne mutlu yüreğini sevgiye, barışa, engellilere açabilenlere…’’ cümlelerini kaydetti.
 
 
Tören Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Engelsiz Üniversite Birimi Başkanı Prof. Dr. Kemal Polat, Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail İlmaz, kurum amirleri öğretim üyeleri engelli vatandaşlarımıza temsili mezuniyet belgesi ve çeşitli hediyeler vermesi ve kep fırlatma seremonisiyle sona erdi.
 
 

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 13.05.2018 - 19:30 -366-
Bu sayfayı paylaşın :