+A A -A

Engelsiz Yüreklerden Anlamlı Mesaj

-A A +A

                 AMASYA (AHG) Edib Ahmet CEYLAN.  

            24 Temmuz Pazar Günü saat 13.00 de Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesinin olağanüstü genel kurul toplantısı Amasya Belediyesi Engelsiz Yaşam Parkında yapıldı. Kongreye müteakip Amasya Bedensel Engelliler Platformu tarafından hazırlanan Milli İrade ve Demokrasi için Basın Bildirisi Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi Başkanı Emine Hicin ARSLAN tarafından okundu.

Basın açıklamasına; Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Karadeniz ve İç Anadolu bölge Başkanı İsmail İLMAZ, Amasya Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Ünverdi Amasya Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nurettin Tufanoğlu, , Amasya Yeşilırmak Engelliler Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Edib Ahmet Ceylan, Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkan Vekili Ragıp KURT, Amasya Şehircilik ve Çevre İl Müdür Yardımcısı Osman Tok, Amasya Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Acar, Proje Danışmanı Sevgi Sanar Çizgi Roman Sanatçısı Seyfi KARADEMİR, Taşovalılar Derneği Başkanı İbrahim KURT, Engellilerin Dedesi emekli muhtar Süleyman Dümen, çok sayıda engelli ve engelli ailesi ve ilimizde görev yapan ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı

 KAMUOYUNA DUYURULUR…
          Ülkemiz tarihi günler yaşıyor. 
          Millet olarak yaşadığımız FETÖ-PYD ve işbirlikçileri tarafından düzenlenen kalkışmayı ve şeref yoksunluğunu, Amasya Bedensel Engelliler platformu olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. 
          Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden ve sadece kendi şahsiyetsiz kimliğine hizmet eden bu vatan hainlerinin tüm çabaları, Türk Milleti’nin sağlam iradesi karşısında bertaraf olacaktır.

           Bu hareket Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına, bütünlüğüne ve birliğine kasteden malum yapı tarafından bir kez daha tekrarlanan hain, sinsi ve şerefsizce

bir girişimdir. Fitne, zulüm ve kanla beslenen bu zihniyet, Türkiye'yi çatışma ortamına sürüklemek istemekte; demokrasiyi, refah arayışını ve toplumsal barışı yok etmeye çalışmaktadır. Kendi halkına silah sıkacak kadar gözü dönmüş vatanı ve kıblesi belli olmayan bu hainlerin hesap verme zamanı gelmiştir.

          Ulusumuzun FETÖ-PYD ve işbirlikçileri tarafından yürütülen bu hain saldırıya Cumhuriyetin değerlerini temel alarak ve koruyarak karşı koyacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

                    Amasya Bedensel Engelliler platformu da Büyük Türk Milleti gibi tarihten gelen onurlu duruşunu bir kez daha gösterecek, meydanlarda kenetlenerek ve tüm değerlerine sahip çıkarak terör örgütü destekli bu kalkışmaya en büyük darbeyi vuracaktır.

           Gün, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkma günüdür. 
           Tüm engellilerimizi bu girişime karşı demokrasinin yanında olmaya çağırıyoruz.

           Askerle vatandaşı karşı karşıya getirme çabaları sonuçsuz kalacak, milletimizin özgürlük ve demokrasi hakkı bu anti demokratik kalkışma ile engellenemeyecektir.
           "Demokrasiye hiçbir müdahale kabul edilemez, tüm kesimler ve kurumlar olarak demokrasimize ve demokratik kurumlarımıza sahip çıkmalıyız"
           Amasya Bedensel Engelliler platformu olarak milli iradeye sahip çıkan başta sayın valimiz, belediye başkanımız daire amirlerimiz olmak üzere STK’lar basın mensupları ve şehzadeler şehrimizin” milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” kararlılığında olan ve asil bir duruş sergileyen güzide insanlarına sevgi ve saygılarımızı sunarız.

 

En büyük engellilik vatan sevgisinden mahrum olmaktır.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

                      Amasya Bedensel Engelliler Platformu

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 24.07.2016 - 18:11 -976-
Bu sayfayı paylaşın :