+A A -A

Erdoğan Çanakkale'de konuştu

-A A +A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir müjdeyi  sizlerle paylaşmak istiyorum. Afrin şehir merkezi Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin  desteğindeki Özgür Suriye Ordusu mensupları tarafından bu sabah 08.30 itibarıyla  tamamen kontrol altına alınmıştır." dedi.


Erdoğan, 18 Mart Stadyumu'nda düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü  ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü törenindeki konuşmasında, tüm şehit  ve gazileri rahmetle yad ettiğini dile getirdi.

Gençlerin tezahüratları üzerine Erdoğan, "Böyle bir gençlik olduktan  sonra Allah'ın izniyle yeni yeni Çanakkale Zaferlerini yakalamaya hazırız."  ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Afrin şehir merkezi Türk  Silahlı Kuvvetleri'mizin desteğindeki Özgür Suriye Ordusu mensupları tarafından  bu sabah 08.30 itibarıyla tamamen kontrol altına alınmıştır. Teröristlerin çoğu  zaten kuyruklarını kıstırıp kaçmışlardır. Kalan kılıç artıklarını ve geride  bıraktıkları tuzakları da özel birliklerimiz ve Özgür Suriye Ordusu mensupları  temizliyorlar. Afrin şehir merkezinde artık terör örgütünün paçavraları değil,  huzurun ve güvenin sembolleri dalgalanıyor. Şu anda orada Türk bayrağı  dalgalanıyor, Özgür Suriye Ordusu'nun bayrağı dalgalanıyor. Bizlere bugünleri  gösteren Rabbimize hamdediyorum, kahraman Mehmetçiklerimize şükranlarımı  sunuyorum. Ülkelerinin hürriyeti ve aydınlık geleceği için canla başla mücadele  eden Özgür Suriye Ordusu mensuplarına şahsım, milletim adına şükranlarımı  sunuyorum. Afrin operasyonumuzu en başından beri yürekten destekleyen milletimize  şükranlarımı sunuyorum. Kendilerini teröristlerin zulmünden kurtaran askerimizi  sevinç gözyaşları içinde karşılayarak, bize kucak açan Suriyeli kardeşlerimize  şükranlarımı sunuyorum. Bu operasyonla Türkiye bir kez daha Hakk'ın, haklının,  mazlumun yanında olduğunu tüm dünyaya göstermiştir."

Haberin devamı için tıklayınız...

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 18.03.2018 - 12:47 -152-
Bu sayfayı paylaşın :